Dr nechce vystavit OČR na starší dítě

800
7.4.17 11:41

Dr nechce vystavit OČR na starší dítě

Hezký den, už zase problémy s dětskou dr. Jsem na RD s mladší dcerou, starší má bronchitidu a ATB, já pro změnu zánět dutin a horečky, chtěla jsem po dr, ať vypíše manželovi paragraf na starší dceru a ona už zase začala s tím, že pokud jsem na RD, tak manžel nemá nárok. Pochopila bych, kdyby to nechtěla vypsat na tu mladší, protože pobírat RP a OČR na jedno dítě nejde. Ale tady jde o to starší dítě, na které se nic nepobírá. Už si s ní nevím rady. Sestra se ohání tím, že volala na sociálku a tam jí potvrdili, že nárok opravdu není. Neví prosím někdo jak jí to vysvětlit? Hledala jsem i v zákoně ale nenašla :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32815
7.4.17 11:45

Manžel at si nechá napsat očr na tebe..jdi ke svému obvodnímu dr a řekni dr že se při svém stavu nemužeš starat o obě děti a at manželi napíše očr na tebe..ne na děti. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
744
7.4.17 11:46
@smurfka píše:
Manžel at si nechá napsat očr na tebe..jdi ke svému obvodnímu dr a řekni dr že se při svém stavu nemužeš starat o obě děti a at manželi napíše očr na tebe..ne na děti. :nevim:

Přesně tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12584
7.4.17 11:47

@Miasofi je to tak. manžel nemůže mít napsaný očr na dítě, ani na starší. Mám podobnou zkušenost. Já doma z porodnice s maldším a starší neštovice. Mysleli jsme, že si manžel vezme očr na starší. Nejde to, když je matka doma a „může“ pečovat o obě. takže si nakonec vzal očr na mě a staral se o starší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
7.4.17 11:48

@smurfka
Asi mi nic jiného nezbyde ale štve mě to. Proč pořád dělá takové problémy? :-( Ona se na placení taky nějak podílí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
7.4.17 11:50
@uf-ounek píše:
@Miasofi je to tak. manžel nemůže mít napsaný očr na dítě, ani na starší. Mám podobnou zkušenost. Já doma z porodnice s maldším a starší neštovice. Mysleli jsme, že si manžel vezme očr na starší. Nejde to, když je matka doma a „může“ pečovat o obě. takže si nakonec vzal očr na mě a staral se o starší.

A podle čeho se tak usuzuje? Já to právě hledala v zákoně ale toto tam popsáno není, jen že nárok není na dítě, na které se pobírá RP, to chápu. Zdá se mi, že tu některé holky psaly, že OČR dostaly bez problémů, tak to je asi podle toho, na kterého dr člověk narazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32815
7.4.17 11:51
@Miasofi píše:
@smurfka
Asi mi nic jiného nezbyde ale štve mě to. Proč pořád dělá takové problémy? :-( Ona se na placení taky nějak podílí?

a není jedno na koho ten očr dostane…bude ho mít, bude..nebo se ti nechce ke své dr? a ležíš a léčíš se jen doma sama?
Nebo potřebuješ očr přímo na dítě? proč? Přijdeš ke své dr, dostane očr na tebe a bude doma..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12584
7.4.17 11:53

@Miasofi naše dětská je zlatá, problémy by mi nedělala. Hned volala i mé praktické a zařizovala to očr na mě. Já jsem v zákoně nepátrala. vysvětlila to takhle manželovi, že to napsat nemůže, když jsme já s madším doma. Předpokládám, že to řeší dnes a denně, takže to musí vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
7.4.17 11:53

Trvat na svém, nárok na to máte. Ať se doktorka dovzdělá.

http://portal.gov.cz/…93/6060.html

Tady to máte napsané jasně (a je to oficiální zdroj státní správy):

„Zaměstnanci nevzniká nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování dítěte nebo péče o ně, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o toto dítě nárok na výplatu peněžité pomoci v mateřství nebo na rodičovský příspěvek. To neplatí, pokud tato jiná osoba onemocněla, utrpěla úraz, porodila, byla přijata do ústavní nebo lázeňské péče.“

Na TOTO dítě, ne obecně nárok na RP na jakékoli dítě v rodině.
Takže prostě trvat na svém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
7.4.17 11:55
@uf-ounek píše:
@Miasofi naše dětská je zlatá, problémy by mi nedělala. Hned volala i mé praktické a zařizovala to očr na mě. Já jsem v zákoně nepátrala. vysvětlila to takhle manželovi, že to napsat nemůže, když jsme já s madším doma. Předpokládám, že to řeší dnes a denně, takže to musí vědět.

No zjevně neví. Protože nárok skutečně není jen a pouze na to dítě, na které se RP pobírá. U ostatních dětí v rodině to nehraje žádnou roli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.17 11:56

Tak to slyším prvně, že to nelze, u nás jsme to tak 2× praktikovali (jednou já v nemocnici na 2 dny a manžel si vzal na starší očr na 9 dní, aby mi po operaci pomohl) a jednou když měli oba neštovice (měl noční a s nima by se fakt nevyspal ani hodinu, měli horečnatý průběh). Pediatra to samozřejmě ví, že jsem na RD s mladším dítětem a bez problémů mi na starší vystaví (samosebou asi ne, kdybych tam chodila často s kdejakou blbinou), na formuláři na očr se vyplňuje zda na DANÉ dítě jiná osoba pobírá rodičovský příspěvek, pokud pobírám a jiné, tak by to neměl být problém. Vždy nám to i u zaměstnavatele i na na ČSSZ vzali a proplatili.

• Nahlásit
  • Citovat
7512
7.4.17 11:57

Měli jsme na začátku roku. Omarodily obě děti i já, tak si manžel vzal paragraf na staršího. Sestra to vystavila bez řečí. Když jsem byla v porodnici, vystavoval mu ho můj gynekolog, protože mi tam ještě dobíhal rodičák na staršího (byť narozením dcery skončil, ofiko to ještě vyřízený nebylo). A loni v létě mu ho psala zase moje obvodní, protože jsem měla zánět ledvin. Nikdy to nikdo neřešil. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
7.4.17 11:59

@Miasofi: A na tu sociálku si kdyžtak z ordinace zavolejte sami, ať máte jistotu, že problém formulujete přesně a slyšíte taky přesně odpověď. Kdoví, jestli jim doktorka jasně řekla, že jde o dvě různé děti. A pokud vám i tam budou tvrdit, že to nejde, chtějte k telefonu nadřízeného a ať vám řeknou, z kterého předpisu to vyplývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
7.4.17 12:10
@smurfka píše:
a není jedno na koho ten očr dostane…bude ho mít, bude..nebo se ti nechce ke své dr? a ležíš a léčíš se jen doma sama?
Nebo potřebuješ očr přímo na dítě? proč? Přijdeš ke své dr, dostane očr na tebe a bude doma..

No ano, chtěla jsem ho na dítě, protože u dětské dr jsme deset minut, kdežto kdybych šla k obvodní, tak u ní je to na celý den a ani nemám jistotu, že se na mě dostane :-( a fakt se necítím na celodenní vysedávání v čekárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
7.4.17 12:12
@Kassy píše:
Trvat na svém, nárok na to máte. Ať se doktorka dovzdělá.

http://portal.gov.cz/…93/6060.html

Tady to máte napsané jasně (a je to oficiální zdroj státní správy):

„Zaměstnanci nevzniká nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování dítěte nebo péče o ně, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o toto dítě nárok na výplatu peněžité pomoci v mateřství nebo na rodičovský příspěvek. To neplatí, pokud tato jiná osoba onemocněla, utrpěla úraz, porodila, byla přijata do ústavní nebo lázeňské péče.“

Na TOTO dítě, ne obecně nárok na RP na jakékoli dítě v rodině.
Takže prostě trvat na svém.

To jsem jí právě taky říkala, že se to týká JEN dítěte, na které se pobírá RP. Ale vůbec mě neposlouchala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama