Dramatický výstup na gyndě

Anonymní
16.3.21 13:28

dramatický výstup na gyndě

Ahoj holky. Chci se s vámi jen podělit o svůj šílený zážitek z dneška, přečíst si vaše názory :)

Dneska jsem byla po dlouhé době na gyndě. Za svůj krátký život (23 let) jsem už gyndařů vystřídala několik, kvůli špatným zkušenostem. První, v mých 15, nedbal na mé přání nepouštět matku dovnitř, takže trauma z toho, že mi mezi nohy čuměl v ordinaci asi 5×5 metrů doktor, matka i sestra. Už jsem tam nešla. (Matka je mimochodem sama velmi nezodpovědná ohledně doktorů, nikam v podstatě nechodí, „nevedla“ mě k prevenci, ale u mého vyšetření být „musela“ i přes mé prosby…)

Druhý byl na pohotovosti, kde jsem byla kvůli šíleným menstruačním bolestem, kdy jsem i omdlívala, který mi tu „spodní sondu“ strčil dost hluboko, ačkoliv jsem ho upozornila, že jsem panna. Byl velmi hrubý, necitlivý a smrděl cigáry. Další trauma. No a nakonec jsem si našla paní doktorku, která je velmi milá, ale bohužel jsem byla nezodpovědná mladá koza a jakmile mi předepsala antiko a proběhla kontrola, že mi sedla dobře a nic mi není, rozhodla jsem se nečelit dalším nepříjemným vyšetřením a už jsem tam nešla… čím déle jsem tam nebyla, tím víc jsem se styděla objednat, začarovaný kruh.

Konečně jsem se tedy po 3 letech odhodlala chovat se už konečně zodpovědně a začít čelit vlastní laxnosti a pravidelně tam chodit. Věděla jsem, že bude asi problém s vyškrtnutím ze stavu, ale zavolala jsem, omluvila se, vyslechla dost výživné (a zasloužené) sprdnutí od sestry a s milionem omluv se objednala.

Ale to, co se tam dneska odehrálo! Sestra mě už při příchodu seřvala, že jsem tam nebyla tak dlouho. Tak jsem se znovu omluvila, vysvětlila jí své „důvody“ a naznačila, že jsme si to už „vyříkaly“ do telefonu a opravdu mě to mrzí a už se polepším. Byla jsem celou dobu velmi slušná a pokorná a myslím, že na mě bylo velmi vidět, jak mě její jednání stresuje, skoro mě rozplakala a při měření tlaku jsem měla poprvé v životě normální hodnoty, ačkoliv mám odjakživa dost nízký tlak… Ptala se mě na pár věcí, byla velmi nepříjemná a u každé mé odpovědi (typu kolik vážím, měřím, zda studuji) protočila oči a důležitě zafuněla.

Nakonec přišel dotaz, zda beru antiko. Rozhodla jsem se být upřímná a vše narovinu říct. Ano, beru. Máme v rodině lékaře, který mi ji předepisoval. A ona začala ječet, že si snad dělám srandu, vletěla do ordinace a slyšela jsem přes dveře, jak křičí na doktorku, že něco tak neskutečnýho nezažila, že si dělám snad srandu a že kvůli mě dělá novou kartu atd. :zed:

Ano, vím, že to bylo nezodpovědné a hloupé. Doktorka byla naopak úplně v pohodě, trochu mě pokárala, ale tak mile a vše proběhlo v pořádku.
Sestra mě pak ještě sjela naposledy při odchodu, vrazila mi do ruky kartičku s dalším termínem (ani se mě neptala, zda se mi to tehdy hodí nebo ne) a ani mi neodpověděla na pozdrav.

Co mě ale nejvíce zaráží je to, že 1) myslím, že scéna sestry opravdu nebyla nutná. Mohla mi říct něco ve smyslu že jsem blbec, ale doufá, že se polepším. Konec. Ne toto drama.
a 2) Když mi bylo řečeno, že je to nezodpovědné a musím chodit na kontroly, když beru HA, jak je možné, že mi třeba ani kdysi, ani teď, nikdo nedělal jaterní testy ani testy na Leidenskou mutaci? Proti HPV jsem navíc očkovaná, takže myslím, že to tak hrozná nezodpovědnost zase nebyla. čím je pošťourání v pipce o tolik důležitější při HA? :nevim:

Závěrem musím říct jen to, že pokud se paní sestřička snažila o to, aby mě tam už nikdo po tomto dalším traumatu neviděl, je na dobré cestě. Ale budu zodpovědná a mám už další termín prohlídky, na který se dostavím.

Co myslíte vy? Jsem opravdu tak strašlivý případ a výstup byl na místě, nebo byla sestra trochu magor? A jednal s vámi někdy někdo podobně? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1218
16.3.21 13:33

Ja bych ji asi rekla co si to dovoluje se mnou takhle mluvit. Je to tvoje zdravi, tak nevim co resi. Priste bud pripravena ji nejak konfrontovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
16.3.21 13:33

To máš fakt potřebu tohle řešit na emiminu? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2939
16.3.21 13:35

Podle mě má právo (doktorka) ti říct, že pokud nebudeš chodit pravidelně, vyškrtnou tě z evidence a to je celé. Někteří doktoři (a koukám, že i sestry) si holt myslí, že mají moc nad životem a smrtí pacienta a nějak si neuvědomují, že oni jsou tam pro tebe a ne naopak. Z tvojí registrace jim jdou prachy, i když ti nedělají žádné výkony. Sestra podle mě na takový výstup právo nemá a ty jsi byla zbytečně servilní. Asi je to pro tebe lekce, jak takovým situacím umět čelit a neutíkat před tím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2222
16.3.21 13:36

Myslím, že chování sestry bylo hodně přes čáru. Asi vstala prdelí napřed a potřebovala někoho seřvat, no… anebo je to holt od přírody bába protivná :)
Je to tvoje zdraví, tvoje chyba, může tě upozornit na rizika, ale takto s nikým jednat nemůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1554
16.3.21 13:38

Ahojda, chápu, nepříjemné. priste, pokud by se chovala stejně, bych si připravila něco, jak píše @xkoup21 . Prostě nastavit hranice, zopakovat, že to už je vyřešené a ať se k tobě chová slušně. Pokud by nefungovalo, probrat s Mudr a pokud ani to ne, tak zmena :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16048
16.3.21 13:39

Koukám že sestra má syndrom vrátného - tedy člověka co je přesvědčen, že je ten nejdlůležitější člověk ve vesmíru.

ne - fakt je to mimo mísu honit si ego na klientkách. Gynekoložku neměň, zejména pokud ona sama ti seděla, tím že si utrpěla srážku s veledůležitou paní co ubližuje těm, co jim má popáhat se moc nehruť - naštěstí sedí v ambulanci a nemá moc příležitosti dělat kutečnou škodu.

A pro příště s ní prostě komunikuj co nejméně, informace sdělul lékařce, ne sestře a kdyby se pokoušela na tebe zase vyjíždět, pokus se to ustát a nějak asertivně ji odkázat do patřičných mezí. Ber to jako trénink psychické odolnosti. A ne - nepomůže být slušná a pokorná protože sestra je zjevně ta, která ve škole šikanovala a troufá si na ty co vnímá jako slabší. A naopak, pokud tam nepůjdeš s panikou a strachem, tak si ani nepípne.

Jo - a už zítra si tě nebude pamatovat. Teď ji pusť z hlavy - nemá smysl se tím trápit. Prostě srážka s blbcem.

Příspěvek upraven 16.03.21 v 13:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 13:40

Ahoj myslím že má pravdu sestřička a ty si šílené nezodpovědná. Kort když ti někdo na černo předepisuje antikoncepci. Bez vyšetření. Nedivim se ji. Příště se polepši a chod pravidelně. Nediv se ji. Co kdyby ti ta antikoncepce ublížila co by si pak dělala?? Zase by si měla trauma že ti to někdo předepsal a stěžovala sis.??? Už jsi dospělá tak se podle toho chovej. Promiň ale tohle mě taky docela vytočil. Stěžujes si na doktory ale jsi nezodpovědná. Ty ne oni.

• Citovat
  • Nahlásit
572
16.3.21 13:40

No, reakce to byla neprimerena, ale alespon si ted budes pamatovat, ze mas chodit k doktorce. Stezovala bych si na chovani sestry doktorce (napr. mejlem).

Prijemne to neni nikomu. Zadna si neuzivame hrabani cizim clovekem v kačce, to mi ver. Je to jedna z mala preventivek, kde muzes vcasnou kontrolou predejit katastrofe. Je fajn, ze tomu ted celis a uz se nechystas plachnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4353
16.3.21 13:41

TO chování sestry bych utnula hned od začátku, asi jsi byla příliš pokorná, tak si na tobě zchladila žáhu..
víš sama, že jsi udělala chybu a tou antiko de facto na černo jsi to dost přihnojila, ale SESTRA nemá právo tohle soudit ani tě sjíždět a ventilovat se na tobě..
hele, zapracuj na svém sebevědomí a taky na zodpovědnosti, já tam taky nechodím ráda (po 3 ivf a zkušenostech, kdy jsem na gyndě snad skoro „bydlela“ se tam v posledních letech sotva dokopu jednou za rok), ale je to potřeba, v mém věku třeba už i rakovina a tak.. hlídat myomy (to je teda chuťovka, ti řeknu)..
tak se vyklidni, dej si panáka, pusť si hezký film ;) nenech po sobě řvát cizí lidi a začni se chovat jako dospělá :mavam: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16048
16.3.21 13:42
@Anonymní píše:
Ahoj myslím že má pravdu sestřička a ty si šílené nezodpovědná. Kort když ti někdo na černo předepisuje antikoncepci. Bez vyšetření. Nedivim se ji. Příště se polepši a chod pravidelně. Nediv se ji. Co kdyby ti ta antikoncepce ublížila co by si pak dělala?? Zase by si měla trauma že ti to někdo předepsal a stěžovala sis.??? Už jsi dospělá tak se podle toho chovej. Promiň ale tohle mě taky docela vytočil. Stěžujes si na doktory ale jsi nezodpovědná. Ty ne oni.

Kdyby se ji něco stalo, tak je za to zodpvoěndý ten příbuzný, ne sestra. K té by se to nijak nedostalo, rptoože by se to zjevně řešilo jinde a jinak.

A v rámci základní profesionality nikdo nemá právo pérovat klienty/pacienty. Natož při první návštěvě.

Podobné peskování je selhání i u šéfa vůči porřízeným a reálných chybám, co mají vliv na chod práce.

Ne aby si sestřička hojila ego na pacientce. Takhle se compliance (základ vešekého úspěšného léčení) fakt nebuduje.

Příspěvek upraven 16.03.21 v 13:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21754
16.3.21 13:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Chci se s vámi jen podělit o svůj šílený zážitek z dneška, přečíst si vaše názory :)

Dneska jsem byla po dlouhé době na gyndě. Za svůj krátký život (23 let) jsem už gyndařů vystřídala několik, kvůli špatným zkušenostem. První, v mých 15, nedbal na mé přání nepouštět matku dovnitř, takže trauma z toho, že mi mezi nohy čuměl v ordinaci asi 5×5 metrů doktor, matka i sestra. Už jsem tam nešla. (Matka je mimochodem sama velmi nezodpovědná ohledně doktorů, nikam v podstatě nechodí, „nevedla“ mě k prevenci, ale u mého vyšetření být „musela“ i přes mé prosby…)

Druhý byl na pohotovosti, kde jsem byla kvůli šíleným menstruačním bolestem, kdy jsem i omdlívala, který mi tu „spodní sondu“ strčil dost hluboko, ačkoliv jsem ho upozornila, že jsem panna. Byl velmi hrubý, necitlivý a smrděl cigáry. Další trauma. No a nakonec jsem si našla paní doktorku, která je velmi milá, ale bohužel jsem byla nezodpovědná mladá koza a jakmile mi předepsala antiko a proběhla kontrola, že mi sedla dobře a nic mi není, rozhodla jsem se nečelit dalším nepříjemným vyšetřením a už jsem tam nešla… čím déle jsem tam nebyla, tím víc jsem se styděla objednat, začarovaný kruh.

Konečně jsem se tedy po 3 letech odhodlala chovat se už konečně zodpovědně a začít čelit vlastní laxnosti a pravidelně tam chodit. Věděla jsem, že bude asi problém s vyškrtnutím ze stavu, ale zavolala jsem, omluvila se, vyslechla dost výživné (a zasloužené) sprdnutí od sestry a s milionem omluv se objednala.

Ale to, co se tam dneska odehrálo! Sestra mě už při příchodu seřvala, že jsem tam nebyla tak dlouho. Tak jsem se znovu omluvila, vysvětlila jí své „důvody“ a naznačila, že jsme si to už „vyříkaly“ do telefonu a opravdu mě to mrzí a už se polepším. Byla jsem celou dobu velmi slušná a pokorná a myslím, že na mě bylo velmi vidět, jak mě její jednání stresuje, skoro mě rozplakala a při měření tlaku jsem měla poprvé v životě normální hodnoty, ačkoliv mám odjakživa dost nízký tlak… Ptala se mě na pár věcí, byla velmi nepříjemná a u každé mé odpovědi (typu kolik vážím, měřím, zda studuji) protočila oči a důležitě zafuněla.

Nakonec přišel dotaz, zda beru antiko. Rozhodla jsem se být upřímná a vše narovinu říct. Ano, beru. Máme v rodině lékaře, který mi ji předepisoval. A ona začala ječet, že si snad dělám srandu, vletěla do ordinace a slyšela jsem přes dveře, jak křičí na doktorku, že něco tak neskutečnýho nezažila, že si dělám snad srandu a že kvůli mě dělá novou kartu atd. :zed:

Ano, vím, že to bylo nezodpovědné a hloupé. Doktorka byla naopak úplně v pohodě, trochu mě pokárala, ale tak mile a vše proběhlo v pořádku.
Sestra mě pak ještě sjela naposledy při odchodu, vrazila mi do ruky kartičku s dalším termínem (ani se mě neptala, zda se mi to tehdy hodí nebo ne) a ani mi neodpověděla na pozdrav.

Co mě ale nejvíce zaráží je to, že 1) myslím, že scéna sestry opravdu nebyla nutná. Mohla mi říct něco ve smyslu že jsem blbec, ale doufá, že se polepším. Konec. Ne toto drama.
a 2) Když mi bylo řečeno, že je to nezodpovědné a musím chodit na kontroly, když beru HA, jak je možné, že mi třeba ani kdysi, ani teď, nikdo nedělal jaterní testy ani testy na Leidenskou mutaci? Proti HPV jsem navíc očkovaná, takže myslím, že to tak hrozná nezodpovědnost zase nebyla. čím je pošťourání v pipce o tolik důležitější při HA? :nevim:

Závěrem musím říct jen to, že pokud se paní sestřička snažila o to, aby mě tam už nikdo po tomto dalším traumatu neviděl, je na dobré cestě. Ale budu zodpovědná a mám už další termín prohlídky, na který se dostavím.

Co myslíte vy? Jsem opravdu tak strašlivý případ a výstup byl na místě, nebo byla sestra trochu magor? A jednal s vámi někdy někdo podobně? 8o

Působíš rozumně. Sestře bych řekla důrazně a slušně, že se ke mně bude chovat slušně. Pokud by něco po tom ještě blekotala a byla nepříjemná, tak bych jí řekla, že si na ni budu stěžovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
16.3.21 13:43

@delagu Tak se podívej co vše se řeší na eMiminu…tohle mi přijde docela zajímavé téma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2939
16.3.21 13:45
@Anonymní píše:
Ahoj myslím že má pravdu sestřička a ty si šílené nezodpovědná. Kort když ti někdo na černo předepisuje antikoncepci. Bez vyšetření. Nedivim se ji. Příště se polepši a chod pravidelně. Nediv se ji. Co kdyby ti ta antikoncepce ublížila co by si pak dělala?? Zase by si měla trauma že ti to někdo předepsal a stěžovala sis.??? Už jsi dospělá tak se podle toho chovej. Promiň ale tohle mě taky docela vytočil. Stěžujes si na doktory ale jsi nezodpovědná. Ty ne oni.

Proč anonym, hrdinko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
16.3.21 13:45
@Anonymní píše:

Co myslíte vy? Jsem opravdu tak strašlivý případ a výstup byl na místě, nebo byla sestra trochu magor? A jednal s vámi někdy někdo podobně? 8o

Všude se najde někdo kdo se neumí chovat.Ono se dá něco vydržet ale aby mě sestra takhle buzerovala to tedy ne! Myslím že si dovolovala i ohledně ke tvému věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat