Krize středního věku u žen

168
16.3.21 12:49

Krize středního věku u žen

Chtěla bych se zde zeptat a trošku si pročíst o tom, jestli jste u svých blízkých či příbuzných ženského pohlaví zaznamenaly krizi středního věku..

Jak se projevovala? Jak ovlivnuje život? A třeba i jak to přejít a nemít deprese?

Delší dobu (cca 2 roky) u své matky totiž pozoruji změny chování, deprese a pokusy o velké změny v životě.
45 let, 25 let manželství, dvě dospělé dcery, zázemí a zabezpečení po peněžní stránce nadprůměrné, stala práce kde jeste před lety byla nadmíru spokojená.

Má cenu se s ní o tom bavit a snažit se aby pochopila že je to uplne normální životní etapa a nezanevrela na zivot? Že se vše zase uklidní a bude mít opet chuť do života?
Dle jejich slov totiž žádnou krizi nemá a přijde ji normální ze všeho špatného vinit lidi okolo ní a vyloženě se litovat.

Chtěla bych tomu pouze porozumět. Předem děkuji za odpovědi k tématu. :palec:

Příspěvek upraven 16.03.21 v 13:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14127
16.3.21 12:59

@Veri.sta To neni krize stredniho veku (i kdyz nepises, kolik ma let), to je povahovy rys cloveka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
16.3.21 13:04

@cecetka
Ale co Teda zpusobilo to, že se to projevilo až teď, když děti opustili hnízdo a konečně by si mohla splnit všechny své sny? 😒 😇

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10877
16.3.21 13:08

To je krycí název pro klimakterium, ne?
Za sebe - těžko říct, jak se s tím vyrovnám, ale rozhovor s někým o 20 - 30 let mladším, kdo by mi vysvětloval, že je to normální etapa, by asi efekt neměl.
A nevím, co je špatného na tom, když se člověk polituje. Nikdo to za mě neudělá!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
16.3.21 13:14

@Knihomyš
Já ji do toho kecat nechci, spíš jde o to pochopení. Vidět ji na dně mě zabíjí.
To ano. Ale přehnaná sebelitost a sebeklam mi v poradku u dospělé zeny nepřijde.
;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2888
16.3.21 13:16

Z astrologického hlediska je to tzv. uranovská krize, přichází typicky mezi 42.-44. rokem věku. Člověk, který se cítí v nějakém směru nesvobodně, se snaží osvobodit a někdy i pálí mosty, prostě potřebuje změnu za každou cenu. Např. v generaci, co dospívala za hluboké totality, kdy bylo normální se (muset) vdát v 18 těhotná byl rozvod nebo aspoň krize cca po 20-25 letech vcelku běžný a bylo to asi o to těžší, že nebylo kam se odstěhovat. Dnes je těch možností víc, tak se nedivím, že bilancuje, protože si prostě nic neužila. :nevim:

Příspěvek upraven 16.03.21 v 13:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31321
16.3.21 13:17
@Veri.sta píše:
@Knihomyš
Já ji do toho kecat nechci, spíš jde o to pochopení. Vidět ji na dně mě zabíjí.
To ano. Ale přehnaná sebelitost a sebeklam mi v poradku u dospělé zeny nepřijde. ;)

Ono to může být hormonama, ty různé deprese a nenálady u přechodu bývají…

Mohla by zkusit nějaké doplnky stravy nebo se poradit s doktorem, nebo je horm. joga, ale záleží, jestli o to má zájem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4483
16.3.21 13:19

@Veri.sta a není náhodou „jen“ v přechodu? To dokáže se ženskou pořádně zamávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
16.3.21 13:20

@free333
Nejhorší je že je přesvědčena o tom že s tím nic nejde dělat a vše je ztraceno. Pomalu ale jistě se potápí a řeší to po svém - hledá se na dvě lahve alkoholu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10466
16.3.21 13:21

Jak funguje s manzelem…? Zakopany pes muze byt tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
16.3.21 13:21

@LenkaN26
Taky možnost. Ale jak povzbudit zenu v tomto stádiu života?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31321
16.3.21 13:22
@Veri.sta píše:
@free333
Nejhorší je že je přesvědčena o tom že s tím nic nejde dělat a vše je ztraceno. Pomalu ale jistě se potápí a řeší to po svém - hledá se na dvě lahve alkoholu.

S tím alkoholem, to je špatné, jestli pije takhle sama a na lítost…

A co jí nejvíc vadí?
Je jí doma smutno, nebo že si život představovala jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
16.3.21 13:25

@Lucie_Sx
To je taky otázka. Nejsou šťastní ale nedokazou bez sebe být. Nechce se s otcem rozejít, aby nebyla za tu špatnou. Tohle je ale tím, ze ho má obmotaneho kol prstu a mává s ním. On ji vše odpouští. To ji vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
16.3.21 13:27

@free333
Vadí ji teď už vše. Nic a nikdo ji není dost dobrý. Jako by ztratila chuť žít a naději v lepší zítřek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
16.3.21 13:30

A čeho lituje? Že už není mladá nebo že si nic neužila? Že je doma prázdno? Že nema žádnou výplň volného času, nudí se? Co jí vadi/chybí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat