Drobné noční pocení u dospělého

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.10.21 09:19

Drobné noční pocení u dospělého

Ahoj holky,

pár diskuzí o nočním pocení jsem tu našla, ale já mám trochu jiný problém. Nepotím se nějak šíleně, vlastně kdybych v noci nevstávala k dítěti, tak si myslím, že o tom ani nevím. Mám za sebou komplexní krevní testy včetně intolerancí, vše je naštěstí v pořádku. Jsem rok a půl po porodu. Nikdy jsem se v noci nepotila. Začalo to po covid. Drželo se mě to ještě asi 3 týdny po tom. V té době jsem ale také podstoupila komplexní krevní rozbor a vše bylo ok. Pocení pak ustalo a různě se mi vracelo během jara. Covid jsem prodělala na konci února. Nutno podotknout, že jsem prožívala dlouhodobý stres (právě z různých obav o své zdraví, řešila jsem cca 5 mědíců nějaká vyšetření, ke kterým jsem se odhodlávala atd.) Noční pocení pak podle mě dost ustalo. Přes léto jsem se nepotila vůbec. Začalo to opět v září, to se mi i vrátila perioda. Jenže od jedné virózy se mě to už nepustilo a trvá to - jak říkám, bývá to ob den, mám za sebou testy, je to málo - nepropotím pyžamo ani deku. Nejčasteji se potím v loketní jamce, na krku, výjimečně hruď. Je to i o tom, že mě to stresuje a večer na to myslím. Většinou se mi to stane jen při prvním, max druhém usnutí, pak už ne. Dejte mi vědět, kdybyste to měl někdo stejně, ať se uklidním. Tedy jsem klidná díky těm komplexním krevním testům, ale trochu mě stresuje, že se to stále děje. Mám toho tolik načteného z internetu :roll:, že už asi neuvěřím nikdy v pozitivní možnosti :mrgreen: :zed: Anonym mám kvůli citlivým zdravotním údajům, jež jsem poskytla. Děkuji za pochopení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7652
17.10.21 09:47

Nemáte doma víc teplo? Nebo moc teplou deku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 09:54

@Havlova Spím už jen v tílku. Nevím, co je víc teplo, ale bude tam kolem 21-22 stupňů, samozřejmě záleží v kolik hodin. K ránu je tam zima i mně :-D Ale tohle s tím nesouvisí 2 dny zpátky jsem usnula v pleteném roláku a nezpotila jsem se :nevim: Ani už se nechumlám pod deku, jak mám ráda :-/ Dřív jsem mohla spát jako larva, a nic!

• Citovat
  • Nahlásit
716
17.10.21 09:58

Nezměnila jsi materiál ložního prádla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7652
17.10.21 10:02
@Anonymní píše:
@Havlova Spím už jen v tílku. Nevím, co je víc teplo, ale bude tam kolem 21-22 stupňů, samozřejmě záleží v kolik hodin. K ránu je tam zima i mně :-D Ale tohle s tím nesouvisí 2 dny zpátky jsem usnula v pleteném roláku a nezpotila jsem se :nevim: Ani už se nechumlám pod deku, jak mám ráda :-/ Dřív jsem mohla spát jako larva, a nic!

Víc teplo jsem myslela než před nemocí. A když usneš a nejsi zpocená, usínáš v klidu? V tom roláku jsi usnula asi omylem, tak jsi nemyslela na to, že se zase budeš potit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18642
17.10.21 10:06

Hormony? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 10:07

@Modra1 Ne, ne, vše při starém.

• Citovat
  • Nahlásit
11396
17.10.21 10:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky,pár diskuzí o nočním pocení jsem tu našla, ale já mám trochu jiný problém. Nepotím se nějak šíleně, vlastně kdybych v noci nevstávala k dítěti, tak si myslím, že o tom ani nevím. Mám za sebou komplexní krevní testy včetně intolerancí, vše je naštěstí v pořádku. Jsem rok a půl po porodu. Nikdy jsem se v noci nepotila. Začalo to po covid. Drželo se mě to ještě asi 3 týdny po tom. V té době jsem ale také podstoupila komplexní krevní rozbor a vše bylo ok. Pocení pak ustalo a různě se mi vracelo během jara. Covid jsem prodělala na konci února. Nutno podotknout, že jsem prožívala dlouhodobý stres (právě z různých obav o své zdraví, řešila jsem cca 5 mědíců nějaká vyšetření, ke kterým jsem se odhodlávala atd.) Noční pocení pak podle mě dost ustalo. Přes léto jsem se nepotila vůbec. Začalo to opět v září, to se mi i vrátila perioda. Jenže od jedné virózy se mě to už nepustilo a trvá to - jak říkám, bývá to ob den, mám za sebou testy, je to málo - nepropotím pyžamo ani deku. Nejčasteji se potím v loketní jamce, na krku, výjimečně hruď. Je to i o tom, že mě to stresuje a večer na to myslím. Většinou se mi to stane jen při prvním, max druhém usnutí, pak už ne. Dejte mi vědět, kdybyste to měl někdo stejně, ať se uklidním. Tedy jsem klidná díky těm komplexním krevním testům, ale trochu mě stresuje, že se to stále děje. Mám toho tolik načteného z internetu :roll:, že už asi neuvěřím nikdy v pozitivní možnosti :mrgreen: :zed: Anonym mám kvůli citlivým zdravotním údajům, jež jsem poskytla. Děkuji za pochopení.

Tak jak to popisuješ a co máš všechno o doktora za sebou, bych si myslela, ze je to prostě od nervů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 10:09

@cecetka To dává smysl před MS. To se mi začalo dít. Jako hormonální profil je dle krve v pořádku. Jenže tohle už trva pár týdnů. Ještě to možná může být tím, že se o mě pokouší neustále nějaká mikro virózka. Třeba to mám po tom covidu takhle, že se potím při každé příležitosti, že to něco spustí + psychika fokus na to. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 10:11

@ivašot. Já doufám, opravdu jsem se teď 5 měsíců v kuse stresovala a předtím jsem také něco řešila cca od roku 2018. Já mám jen obavu, abych vše řádně zkontrolovala. Internet je plný šílených příběhů, ale asi už se musím přestat bát.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 10:12

@Havlova Těžko říct, asi máme stále stejně. Ano, když jsem usnula v tom roláku, tak jsem byla unavená hrozně a nějak mi bylo úplně jedno, jestli se zpotim, i jsem to čekala. No a nic zrovna :-)

• Citovat
  • Nahlásit
1374
17.10.21 10:37

Dlouhý covid? vygoogli post covid night sweats, je to zmiňovano opravdu hodne lidmi, tak snad by te to mohlo uklidnit :) :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1550
17.10.21 11:30

Já mám tohle po porodu. Nikdy jsme se nijak neplatila, teď se jednou za čas vzbudim úplně mokrá. Já to ale neřeším, prisuzuji to hormonům :nevim: dítě má rok a stále kojím. Uvidíme co bude pak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 12:47

Přijde mi, že to máš od toho stresu. A mimochodem, chronický stres fakt hodně škodí, ale to jsi asi taky vygooglila. Zkusila bych na tvém místě psychoterapii. Obáváš se v životě ještě dalších věcí kromě zdraví?
Kolik je ti let? Nemůže to být věkem?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 15:44

Obávám se pouze tohohle, ale vždy na zakladě nějaké podivnosti, co se mi děje. Není to jen tak z nuly. Začalo to v době, kdy jsem řešila změny na čípku a totálně se vyděsila. Od té doby mám načteno na netu a hrůza. Jinak jsem si teď nahmatala zvětšené uzliny pod čelistí, tak doufám, že je to normální, jak jsem už x týdnů lehce nachlazená. Ale když si to přidáš k tomu pocení + že jsou ty uzliny tvrdé, velké, nehybné - tak to je dle internetu fakt konečná :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat