Druhá šance? Ano?

Anonymní
3.1.20 11:44

Druhá šance? Ano?

Ahoj všem,

nečekala jsem, že tohle budu někdy psát, ale..

Nedávno (3 měsíce), jsme se rozešli s přítelem. Byli jsme spolu přes 4 roky, nebylo to úplně podle představ, ale to zřejmě neni důležité.

Rozchod jsem ze začátku nesla hodne těžce, ale pak mi to vše došlo a začala žít a brala to za uzavřené. Plno změn, vlasy, stěhování, tetování.. jako bych byla najednou „osvobozena“. Párkrát jsme si během odloučení psali, ale vždycky to bylo nárazové a nic jsem od toho neočekávala. Ale je to 14 dní, co jsme byli na skleničce a snažili se to dát dohromady. Prisel a tim, že nejdřív chce, pak, že zase ne a že si nedovede představit, že by mě měl podruhé přivést k rodičům. Tak jsme oba usoudili, že to necháme být.

Jenže včera jsme se potkali, mluvili o tom a řekli si, že tomu dáme čas. Psát si nebudeme, nic. On je teď v zahraničí, ale bude se během chvilky vracet a řekl, že tedy až se vrátí, tak to můžeme nějak řešit. Souhlasila jsem, teďka teda si každej budeme uvědomovat, jak to vlastně kdo chce. Já na jednu stranu chci a nechci. Ale mám neskutecnej strach, že přijde a řekne, že to zpátky nejde. Nějak nejsem připravena, že by mě odmítnul.

Dali by jsme mu vůbec druhou šanci a řešili to? Nebo jen čekali, jestli se ozve a zkusite to? Ja se nějak v sobě vůbec nevyznám a potřebovala jsem se ani nějak vypsat.. prosím o anonym, je to dost osobní.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7578
3.1.20 11:51

Tak asi hlavní je, proč jste se rozešli a jestli se to bude opakovat apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10711
3.1.20 11:52

V tomhle musíte mít jistotu oba, jenže když ti jednou řekne, že chce být s tebou, pak zase že ne, tak jsou tvé obavy na místě. Já bych se do ničeho nehrnula a nechala to zatím být, uvidíš, co z toho časem bude, nebo nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Amnestovaný_vdovec
3.1.20 11:58

Tak mně by hlavně leželi na srdci ti rodiče - takže bych se po rozchodu dal znova s někým do kupy až po jejich smrti…:-D

• Citovat
  • Nahlásit
19766
3.1.20 13:34

My jsme s manželem ti exoti, co se rozešli čtyřikrát, jednou dokonce na celý čtyři roky. Ale když jsme se znovu dávali dohromady, tak to bylo proto, že jsme chtěli oba. Nepotřebovali jsme to rozebírat a diskutovat o tom. Vykašli se na to, co s chlapem, který ani neví jestli tě chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24102
3.1.20 13:43

To je hrozně těžký…
My takhle kdysi slepili vztah, asi po třech týdnech odloučení a prožili sme spolu dalších 18 let a máme osmiletýho synka.
Na druhou stranu, teď tu srač*ku udělal znova, dokonce s tou samou mrchou jako tehdy a tak jsme teď druhý měsíc od sebe. Už napořád.

Jestli bylo dobře nebo špatně se k sobě tehdy vrátit? To ti nedokážu říct. Možná jo, možná ne, chvílema si ten můj návrat tehdy vyčítám, na druhou stranu, je to prostě život, prožili sme spoustu krásných let, ke konci ale taky dva roky, kdy se to sypalo a stálo to často za prd. Hodně radosti, hodně smíchu, taky hodně bolesti a slz.
Já to beru tak, že vykašlat se na to už tehdy, mohlo být všechno jinak, ale bylo by to lepší? Nebo horší? To se nikdy nedozvím.
Dneska sem zase silnější a vyrovnanější než kdy dřív, mám spoustu zkušeností, vážím si spousty věcí, kterých bych si třeba nevážila, kdybych měla život jednodušší…Ale byl by bez něj jednodušší?
Takhle můžeš uvažovat pořád dokola dokolečka, uděláš si na mozku uzel a stejně nic nevymyslíš.

Udělej to, co cítíš, že je správné. Nedívej se na ostatní, je to váš život, né jejich, ať si myslí kdo chce co chce. Co chceš ty? Chceš to zkusit? Zkus to. V nejhorším přijdeš na to, že je to celý blbost a za další měsíc to rozseknete nadobro. Ale ty se nikdy nebudeš trápit myšlenkou, jaký by to bylo, kdyby ste se k sobě vrátili… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.20 15:35

@arinecka já bohužel taky nevim, jestli chci nebo ne. Mám strach, že by to dopadlo úplně stejně. Během února už bude zpátky v Česku a já mám pocit, že nevydržím celý leden čekat na to, jestli se ozve nebo ne. Mám pořád nutkání mu napsat, ale vim, že to nejde. Chce to čas, ale co když já teď budu čekat a třeba vůbec nenapíše? Nebo že mi pak řekne, že opravdu už vůbec nechce? Nám to klapalo hrozně moc po sexuální stránce a mám strach, že už nikoho takového nepotkám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.20 15:36

@Janli jenže já ho na druhou stranu chápu. Mám to stejně. Nemůžu bejt bez něj, ale zároveň nemůžu bejt s nim…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.20 15:40

Mně na tom nejvíc vadí, že nechce hned, že chce čekat. Měsíc bude pryč a já budu tiše doufat, že napíše. Ale zase na druhou stranu, proč se k sobě vracet teď, když odjede na měsíc pryč. Logicky že jo, že to chce řešit až potom. Ale ta bezmoc toho že nevim na čem jsem

• Citovat
  • Nahlásit
Amnestovaný_vdovec
3.1.20 15:49
@Anonymní píše:
Mně na tom nejvíc vadí, že nechce hned, že chce čekat. Měsíc bude pryč a já budu tiše doufat, že napíše. Ale zase na druhou stranu, proč se k sobě vracet teď, když odjede na měsíc pryč. Logicky že jo, že to chce řešit až potom. Ale ta bezmoc toho že nevim na čem jsem

A proč si vlastně o tom píšeš tady a nenapíšeš jemu? On asi bude vědět líp, jak na tom je, ne? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.20 15:52

@Amnestovaný_vdovec řekli jsme si, že si o tom psát nebudeme. Že to vůbec chvilku nebudeme řešit, ať vidíme, jestli si opravdu chybime.

• Citovat
  • Nahlásit
Amnestovaný_vdovec
3.1.20 15:57
@Anonymní píše:
@Amnestovaný_vdovec řekli jsme si, že si o tom psát nebudeme. Že to vůbec chvilku nebudeme řešit, ať vidíme, jestli si opravdu chybime.

A tak jak je vidět, on ti evidentně chybí a mě tedy zajímají důvody, proč mu prostě nenapíšeš na rovinu, že dohodnutý způsob ti moc nevyhovuje…
A krom toho - dokážeš si představit, jak by bylo fajn, kdybyste se rozhicovali psaním a pak se po měsíci viděli? Určitě lepší než když budete čekat a pak na sebe čumět jako trubky, ne? :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.20 16:06

@Amnestovaný_vdovec protože chci, aby si po měsíci, kdy se neuvidime a ani si nenapiseme, uvědomil, jestli mu opravdu chybim a jestli o mě doopravdy stojí. Jestli to nebylo jen chvilkový, kdy viděl, že zvládnu žít i bez něho.

• Citovat
  • Nahlásit
Amnestovaný_vdovec
3.1.20 16:14
@Anonymní píše:
@Amnestovaný_vdovec protože chci, aby si po měsíci, kdy se neuvidime a ani si nenapiseme, uvědomil, jestli mu opravdu chybim a jestli o mě doopravdy stojí. Jestli to nebylo jen chvilkový, kdy viděl, že zvládnu žít i bez něho.

Podle mě to je blbost - vztah se musí zalévat a neustále udržovat, protože takhle se třeba dostanete do stadia, kdy si přestanete důvěřovat a začnete mít pochybnosti o síle a výjimečnosti vašeho vztahu - ona se totiž důvěra a láska opravdu strašně lehce ztrácí, ale šíleně těžko zase dostává zpátky - nezahrával bych si s tím tak lehce…
A už vůbec nechápu, co si chceš dokazovat odloučením? Buďte spolu a rozejděte se, protože vám nefunguje společný život - ale nedávejte se do kupy, protože vám nefunguje odloučení, ne? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
2762
3.1.20 18:43
@Amnestovaný_vdovec píše:
Podle mě to je blbost - vztah se musí zalévat a neustále udržovat, protožetakhle se třeba dostanete do stadia, kdy si přestanete důvěřovat a začnete mít pochybnosti o síle a výjimečnosti vašeho vztahu - ona se totiž důvěra a láska opravdu strašně lehce ztrácí, ale šíleně těžko zase dostává zpátky - nezahrával bych si s tím tak lehce…
A už vůbec nechápu, co si chceš dokazovat odloučením? Buďte spolu a rozejděte se, protože vám nefunguje společný život - ale nedávejte se do kupy, protože vám nefunguje odloučení, ne? 8o

Souhlasím, odloučení na příštích pár týdnů dává slušný prostor „promyslet si, co dál“, ale nemyslím, že je nutné úplně utnout kontakt.

A přemýšlím, kdo ty jsi :think:
Včera jsem ti roli " totálního magora" vedle v tématu Protivný a otrávený manžel spolkla i s navijákem :)
ale nemůžu přijít na to, kdo se nám sem vrátil pod novým nickem :nevim: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat