Druhé dítě: ano či ne?

Anonymní
16.1.21 23:06

Druhé dítě: ano či ne?

Předem se omlouvám za anonym - osobní věci.
Máme tříleté dítě a nyní přišlo téma, zda druhé co ne… Manžel vždy dvě děti chtěl, teď váha a to mě nutí také váhat. Zajímá mě tedy názor vás, co máte dvě děti s podobným věkovým rozdílem (cca 4 roky mezi dětmi), co se u vás s druhým dítětem změnilo, zda někdy litujete, že jste do druhého šli a jak první dítě vnímá konkurenci a případně nové povinnosti či omezení? Finance u nás nejsou problém, vlastní pokoj pro každé dítě také ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
42
16.1.21 23:10

Mám tři děti (cca tříleté rozdíly). Ano, je to více starostí, povinností a omezení, ale neměnil bych.
Já sám jsem ze tří dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62162
16.1.21 23:25

Mám 3 a nikdy to problém nebyl.. :think: plus jedno nevlastní.. Teď máme mimino a kluci malého milují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52203
16.1.21 23:30

Druhe dite urcite. My mame mensi rozestup, jsou 3 behem 4,5r. a jsem za to rada.
Mi ty nase schodecky vyhovuji :lol:. Neomezuji v nicem. Diky vlastnim detem jsem si nasla praci.
Ted jsme ve fazi, kdy jsou samostatnejsi a je s nimi debata, uz jsou to nasi partaci. Mame kazdy rezim. Kdyby byla delsi pauza, tak od zacatku nejdu. Po tolika letech bych dalsi dite nechtela.
Dve moje kolegyne maji po 9 letech druhe. Do toho bych uz nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5035
16.1.21 23:35

Holky jsou od sebe 6 let a je to úplně v pohodě. Mladší se tu starší neustále snaží dohnat a neuvěřitelně rychle se učí. Hodně to bylo těžké, když byla mladší mimino. Věčně nespokojená a urvana. Teď je zas vzteklá a vzdorna, má cca 3 roky. I tu starší to dost obohacuje, vidí jak je to občas obtížné. Mají se spolu hodně rady a moc hezky si hrají. Jsou to dlouhé hry, protože ta starší umí tu mladší zaujmout. Hrají si s Barbie, Lego, hodně spolu tvoří a malují. Dnes spolu blbly venku na bobech a ve sněhu. Nemohou si to vynachválit a ta jistota zda ano nebo ne taky byla a u nás i byl problém malý byt a finance. Takže jsme čekali na vhodnější okamžik a bylo z toho 6 let, ale nelituji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
17.1.21 09:30

No ja půjdu proti proudu, my vzdy chtěli 2 děti a skončíme u jednoho. Ja nejsem typ matky, kterou mateřská uchvátila, prvni rok dobrý a pak už jsem prežívala. Jsme šťastní ze máme 3.5 lete dítě a už s nim můžeme podnikat různé akce. Jezdit na kolo, sportovat, jezdit po dovolených. Máme v okolí kamarády s 2 a více dětmi a oba s manželem jsme si řekli že to nechceme. Mamy hotové, děti se věčně perou, není chvíle klidu, podniknout s nema nějaký výlet, nemožné. Bud řve jedno nebo druhé. Ja jsem se navíc vrátila do práce, na skvělý post, jsem šťastná mezi lidmi, Me proste pleny, rev a vaření uplne nesedly. Ale každému tolik kolik unese, to si musíš srovnat sama. Jsou mámy co se v mateřství našly, pak koho to moc nebralo. Tady ti asi nikdo neporadí, jasne ze matka od 3 děti ti řekne, že úžasné. Stejne tak matka jednoho dítěte ti řekne že skvělé, je jen málo matek co verejne priznaji ze druhé dítě byla chyba, byt by to tak citily. Tydle věci se nahlas neříkají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5035
17.1.21 09:47

@Tejule já a manžel jsme chtěli pouze jedno dítě, přesně z důvodů, které uvádiš. Taky jsem se vrátila do práce a žila jak popisuješ. Rovněž nejsem typ pro mateřskou a pleny, to trvá dosud, jenže pak se nějak ta úvaha změnila a manžel začal druhé dítě chtít, navíc se zlepšily podmínky. No a já si na mateřské studují VŠ, jinak by mi hrklo. Ale je pravda, že pocity jsou občas smíšené, protože mladší dcera je opravdu dost náročná. Jenže pak přijde, začne dělat fórky a pochyby trochu mizí. Je to těžké ne, že ne, ale dost nás tohle druhé dítě obohacuje ve smyslu priorit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 10:44

@Tejule přesně proto se ptám tady na vesměs anonymní diskuzi, proto všichni moji známí mi říkají, jak jsou dvě děti skvělé, ale nikdo neřekne nahlas, že by to rozhodnutí trvá vrátil, nebo že toho částečně lituje. Já pracuju v podstatě od porodu a s manželem se staráme půl ns půl od mimina doteď, hodně fungovalo hlídání, teď skolka. Takže nemyslím si, že by druhé mimino vystavilo jen mě. Asi největší obavy mám právě o to hadani se mezi sebou, neustálý řev, mnohem složitější vypravovani se a organizací času. Naše dítě má teď v podstatě vše, co potřebuje (ne chce) a nerada bych, aby se najednou cítili na druhé koleji. Na druhou stranu pokud druhé dítě, tak teď, nechci rodit v pětatřiceti

• Citovat
  • Nahlásit
302
17.1.21 12:28

Ja mam dva kluky od sebe 4 roky a dva tydny. Ted jim bude 3 a 7. Za me vekovy rozdil dobry, hraji si spolu i kazdy sam. U nas je narocnejsi ten starsi, tomu mladsimu je zase treba se prizpusobovat. Pro starsiho je dobre, ze vi, ze neni stredobodem vesmiru, ale zaroven ma partaka. Hadaji se taky samozrejme, křičí a menší častěj place, ale cim jsou starsi, tim je to lepsi. Venuju jim teda vetsinu sveho casu, jeste porad je musim hlidat, aby si navzajem neublizili, ale nelituju a jedinacka bych nechtela. To jsem byla ja a bylo to detstvi takove smutne, i kdyz jsem mela hodne kamaradu..
Oba chodili od 2 let na dopoledne do detske skupiny a ja do prace, protoze taky nejsem nejaky extra matersky typ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5035
17.1.21 13:06

Ano, bude to náročné a budou se hádat a bude řev. Ale rozhodni se pečlivě. Aktuální dcera nepozná, jak to v životě opravdu chodí. U nás to bylo za pět minut 12. Troufám si říct, ze by z ní vyrostl dost nepraktický člověk. Jedináčky poznám docela rychle a to i v dospělém věku. Nejsou moc schopni kompromisů, hůře zvládají změny, jedou dost sólo atd.. Neříkám, že všichni, ale u nás by to tak pravděpodobně vyústilo. Jsou skutečně chvíle, kdy lituji, ale je jich čím dál méně. Zhruba od 5 let dítěte si myslím padá hodně překážek co se organizace týká, protože 5 lete dítě už se do chodu rodiny většinou umí zapojit. A ano… vždy bude něco na úkor něčeho, to je realita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 13:48

@Trojlístek já jsem sama jedinacek, nemám s kompromisy problém, ani nemůžu říct, že by mi sourozenec chyběl, mám raději klid, budu neznám… Manžel má zas mladší sestru. Dcera teď chodí do školky, ma to tam moc ráda, je tam každý den od rána do půl pátý a to kolikrát tam chce ještě po zaviracce zůstat, hodně je tam vedou k ohleduplnosti a vycházení s vrstevníky (je to smíšené od tří do šesti let). V tomhle přednost sourozence nevidím. Já právě vlastně ani nevím, jaké předností sourozence jsou…

• Citovat
  • Nahlásit
833
17.1.21 13:53
@Anonymní píše:
Předem se omlouvám za anonym - osobní věci.
Máme tříleté dítě a nyní přišlo téma, zda druhé co ne… Manžel vždy dvě děti chtěl, teď váha a to mě nutí také váhat. Zajímá mě tedy názor vás, co máte dvě děti s podobným věkovým rozdílem (cca 4 roky mezi dětmi), co se u vás s druhým dítětem změnilo, zda někdy litujete, že jste do druhého šli a jak první dítě vnímá konkurenci a případně nové povinnosti či omezení? Finance u nás nejsou problém, vlastní pokoj pro každé dítě také ne.

Vekovy rozestup dobry. To si jeste spolu v klidu vyhrajou. Nezarli. Starsi pohlida, nauci, pocka, pochopi. Idealni rekla bych. I pro tebe, ze si na rok odskocis do prace a nejsi v kuse tolik let doma. U vas nevidim duvod proc ne (velky bydleni, dost financi). Jedinackovi by bylo smutno. A byl by chudak- moc byste na nem viseli. Do budoucna vice vnoucat a vetsi sance, ze se o vas bude moct kdo postarat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6748
17.1.21 14:44
@lenkahav píše:
Vekovy rozestup dobry. To si jeste spolu v klidu vyhrajou. Nezarli. Starsi pohlida, nauci, pocka, pochopi. Idealni rekla bych. I pro tebe, ze si na rok odskocis do prace a nejsi v kuse tolik let doma. U vas nevidim duvod proc ne (velky bydleni, dost financi). Jedinackovi by bylo smutno. A byl by chudak- moc byste na nem viseli. Do budoucna vice vnoucat a vetsi sance, ze se o vas bude moct kdo postarat.

Jsem jedinacek, i chlap je jedinacek a ani jeden jsme nebyli chudáci. Já se za sobce nepovažuji, nevěřím těm, kteří řeknou, že jedinacci jsou chudáci a jsou sobecky, nemaji rádi kompromisy. To jsou na omylu. Mít sourozence má plno výhod, tomu verim, ale byt jedinacek neznamená, ze bude dítě sobec ci chudák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
17.1.21 15:30
@belladonna píše:
Jsem jedinacek, i chlap je jedinacek a ani jeden jsme nebyli chudáci. Já se za sobce nepovažuji, nevěřím těm, kteří řeknou, že jedinacci jsou chudáci a jsou sobecky, nemaji rádi kompromisy. To jsou na omylu. Mít sourozence má plno výhod, tomu verim, ale byt jedinacek neznamená, ze bude dítě sobec ci chudák.

Kde pisu slovo „sobectvi“ a slovo „kompromis“ prosim te?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6748
17.1.21 15:42
@lenkahav píše:
Kde pisu slovo „sobectvi“ a slovo „kompromis“ prosim te?

Psala to trojlístek, ty jsi psala, že to jsou chudáci. Nejsou ani jedno, prostě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat