34. t.t. a větší hlavička plodu o 2 týdny

102
16.1.21 21:03

34tt větší hlavička plodu o 2tt

Ahoj byla jsem teď na pohotovosti kvůli bolestem. Vše ok. Jsem 34+0tt a na ultrazvuku odpovídal BPD hlavičky týdnu 35+6tt a váha plodu zase na 32tt (2016g) Doktorka nic neříkala, prej je vše v normě. Ale i tak mě zaráží ten nepoměr hlavičky miminka. Měl to taky tak někdo? Váhu neřeším, čekám holčičku a my všichni v rodině jsme měli max 3kg při porodu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4009
16.1.21 21:31

Měla jsem to u obou synu… vypadají normálně. Mají větší hlavu po tatkovi… navíc jsou to pořad jen odhady. A tělo k těm hlavam pak doroste. Klid… aspoň se ti bude dobre rodit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
16.1.21 21:58

Ahoj, můj syn z dvojčat měl také cca o dva týdny větší hlavu a časem to tělo v pohodě dohnalo. Váha je jen odhad, ale hlavu větší než jeho sestra teda měl, na dvojčatech to bylo dobře vidět :-) Ale rozhodně se není čeho bát jestli je to v normě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
16.1.21 22:14

@Verurizeckova dobře rodit? Jako čím větší hlava tím lepší porod? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: podle mě spíš naopak ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
16.1.21 22:14

Měla jsem to u všech 3 dětí. Je to běžné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52383
16.1.21 22:29

V tomhle tt jsou 2-3 týdny rozdíl zcela v normě. Jó, mně to u obou dětí už ve 20.tt ujíždělo víc jak o měsíc, to už se doktoři trochhu divili, nějak se jim děti totálně nevměstnaly do tabulek. U prvého jsem byla lehce znepokojena, ale my jsme oba celkem hlavatí. U druhého už jsem neřešila absolutně. Ve výsledku obě děti v termínu se vzornými 35 cm obvodu hlavy a porody bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4009
16.1.21 22:51

@Deneriss mě nepřišlo :lol: jak je to velké, tak se lip natlaci do porodních cest :mrgreen: a to jsem měla fakt hlavouny a rodili se jedna báseň :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat