Je potrat v pořádku?

Anonymní
16.1.21 17:39

Je potrat ok ?

Je potrat ok? Mám tam jít nebo nemám já vám nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33117
16.1.21 17:44

Nějaký troll?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
16.1.21 17:44

Troll. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
16.1.21 17:55

Ne, podle mě není ok. Nemáš. Stačí takhle? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.1.21 18:01
@Rachelkaaa píše:
Ne, podle mě není ok. Nemáš. Stačí takhle? :roll:

Ano :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5830
16.1.21 18:07

To záleží na tolika aspektech a je natolik individuální že na to nejde tak jednoduše odpovědět… Jinak bych odpověděla 15 létě holce nebo holce co byla znásilněná ženě co by ji těhotenství ohrožovalo na životě nebo případě zavazneho postižení dítěte a jinak ženě které je přes 30 a nemá žádné děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5830
16.1.21 18:08

V podstatě bych to řekla takto potrat není OK ale jsou případy kdy je pochopitelný či dokonce nevyhnutelný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
16.1.21 18:16

Ja nikdy nepochopila proc se potrat odsuzuje a proc je to spatne z moralneho hlediska. Privest na svet nechtene, nemilovane, postizene dite, znicit zivot sobe a pravdepodobne i nekolika jinym lidem je podle mne mnohem horsi. To rikam jako nekdo kdo s tim zkusenost ma, na potrat jsem sla kdyz jsem vedela ze dite nechci a hlavne ne s muzem se kterym jsem ho mela mit v te dobe. Zadne vycitky jsem nikdy nemela, po zakroku prisla jenom obrovska uleva a pocit ze je moje telo konacne zase moje.
Kdyz se divam zpetne tak vidim, ze to bylo jedine spravne rozhodnuti. Dnes jsem stastne vdana a mam dite s muzem ktereho miluji.
Z me zkusenosti mezi nechtenym a chtenym tehotenstvim a ditetem je obrovsky rozdil z pozice matky. A matka je nejdulezitejsi, jelikoz bez ni by ten plod neprezil takze ona rozhoduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
16.1.21 18:26

Ne, kdyz nemas na kondomy tak neš:kej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3136
16.1.21 18:31

@MartaLil89 Proč se odsuzuje? Protože kdysi to byla pro ženy, které nechtěly dítě, jediná moznost, takže tam i chápu, že ho podstupovaly opakovaně. Dnes už máme mnohem větší možnosti a pokud žena nechce otěhotnět, tak k otěhotnění dojít nemusí. Není teda z morálního hlediska lepší se chránit, když to dítě nechci, než likvidovat živé lidské zárodky? Mimochodem myslím, že jinde mají tu hranici ještě dál než ve dvanáctém týdnu. Já byla v těhotenství na screeningu ve třináctém týdnu a už to bylo prostě dítě. Mělo ruce, nohy, kopalo, cucalo si palec. Nebyl už to shluk buněk, ale něco žijícího. Ale tak každý to máme jinak no a určitě nebudu nikoho upalovat na hranicích, i jsem tu potrat už párkrát někomu psala jako možnost :nevim: A prosím netahej do toho postižené děti, bavíme se tu o potratech bez zdravotních indikací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 18:33
@Leo44 píše:
Ne, kdyz nemas na kondomy tak neš:kej

Co je to neš:kej?

• Citovat
  • Nahlásit
880
16.1.21 18:40

Úcta k životu a tvému vlastnímu dítěti ti něco říká? Pakliže té těhotenství neohrožuje na životě, dítě si nechej. Je to požehnání, které se ne každé dostane. Už mas ve svém břiše kus sebe, tvé malé já, které budeš milovat, až se narodí. Prijmes ho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5830
16.1.21 18:40
@Serpentini píše:
@MartaLil89 Proč se odsuzuje? Protože kdysi to byla pro ženy, které nechtěly dítě, jediná moznost, takže tam i chápu, že ho podstupovaly opakovaně. Dnes už máme mnohem větší možnosti a pokud žena nechce otěhotnět, tak k otěhotnění dojít nemusí. Není teda z morálního hlediska lepší se chránit, když to dítě nechci, než likvidovat živé lidské zárodky? Mimochodem myslím, že jinde mají tu hranici ještě dál než ve dvanáctém týdnu. Já byla v těhotenství na screeningu ve třináctém týdnu a už to bylo prostě dítě. Mělo ruce, nohy, kopalo, cucalo si palec. Nebyl už to shluk buněk, ale něco žijícího. Ale tak každý to máme jinak no a určitě nebudu nikoho upalovat na hranicích, i jsem tu potrat už párkrát někomu psala jako možnost :nevim: A prosím netahej do toho postižené děti, bavíme se tu o potratech bez zdravotních indikací.

Tak potrat se podstupuje i ze zdravotních důvodu myslím tím že dítě má vady neslučitelné se životě. ne jen z nějakého rozmaru nebo si představ že máš 2 děti jsi těhotná a těhotenství té začne ohrožovat na životě. Ono to není tak úplně jednoduché říct potrat nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
16.1.21 18:46
@Serpentini píše:

Ja neznam nikoho kdo si shvalne rika “pujdu otehotnet abych mohla na potrat jupiii”. Takze zadna zenska to nedela protoze ji bavi “likvidovat zive lidske zarodky”. Mne treba praskl kondom a byla jsem blba a nevzala pilulku po, to musim uznat ze byla moje blbost ale od te doby jsem se dost poucila. Pocet interrupci je v CR nizsi nez kdysi driv, takze je videt ze se lide vzdelavaji v teto oblasti a umeji se chranit lip nez pred 30ti lety a myslim si ze do budoucna to bude jeste lepsi. Ale furt jsme jenom lide, delame chyby, nejsme perfektni takze se obcas nekomu stane i to ze nepouzije antikoncepci, nebo ji nepouziva spravne a je z toho tehotenstvi. To ze ani ta nejlepsi antiko neni 100% vsichni vime. V takovych pripdech je potrat na miste, zadny problem v tom nevidim.
Co se tyce tech rucicek, nozicek a cucani palcu v 13tt, podle mne to zadny hotocy clovek neni. Bez matcine delohy by ten plod prezit nemohl, a to co “parazituje” na telu jineho cloveka pro mne neni hotova bytost s lidskymi pravy :nevim: V nekterych zemich je hranice potratu do 22 nebo 24tt coz je podle mne spravne i kdyz v tech pozdejsich tydnech se vetsinou interrupce provadi ze zdravotnich duvodu. Necjtene tehu se vetsina zen snazi ukoncit co nejdriv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 18:53

Sahrazad1

Přesně takový lidé jako ty mě štvou. Já ti tam na truc půjdu

Příspěvek upraven 16.01.21 v 18:56

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...