Druhé dítě, nebo práce?

Lucinen
21.3.16 21:14

Druhe dite nebo prace?

Dobry vecer, mam dotaz a rada si vyslechnu nazory ostatnich, jsem na materske, mam dcerku 2,5 roku, jsem bohuzel nevyucena, jeste jsem nepracovala, ze skoly jsem sla rovnou na materskou, uvazujeme ale o druhem miminku, mame vlastni velkej byt, nic nam nechybi, druhe by sme zvladly, dcerka si sourozence preje ale ptam se kvuly me, bude lepsi pro me prace nebo mimi, ja osobne kdybych sla do prace budu se ji snazit drzet zuby nechty a ne treba po roce odchazet takze sem si rikala,,odbiju " si materskou i tu druhou a pak prace nez jit do prace, rok treba pracovat a pak druhe a praci pustit,??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64733
21.3.16 21:16

@Lucinen pokud nemáš ani ukončenou školu, tak o práci jen tak nezavadíš :think: asi bych pořídila druhé dítě a mezitím doplnila vzdělání..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
21.3.16 21:17

A co mas za kvalifikaci? Zakladku? On te sotva nekdo zamestna bez hodiny praxe po sesti letech materske, uz ted budes mit co delat.
Citim, ze do rachoty se ti nechce, radsi bys mimino… hele, jestli na to mate, udelej si ho, ale myslim si, ze uz do konce zivota nenajdes bez rekvalifikace slusnej job. Jestli ti to nevadi a chces byt domaci pani, klidne. Ale bacha na situaci, kdy chlap zdrhne (nikdy nevis, kdy si cuchne k jiny pi…), a ty jsi sama se dvema detma, a nemas naprosto z ceho zit ani jak sehnat praci.
Ja bych sla do rachoty, ale ty evidentne nechces, tak delej, jak srdce veli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
21.3.16 21:18

@Lucinen To máš různé. Jestli tě to doma baví a neštve, tak klidně pokračuj. Já se do práce vysloveně těšila, ale šla jsem tam s tím, že začneme pracovat na druhém mimču. Do práce jsem nakonec chodila další rok a půl a teď jsem rok opět na MD. A u teď se do práce těším :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ZuzaMi

Souhlas s @martina.se a pravopisné chyby radši přejdu…

• Citovat
  • Nahlásit
24179

Teď to sice zvládáte, ale co je teď, nemusí trvat věčně. Máš dcerku malou, na sourozence má klidně ještě čas. Na tvém místě bych se pokusila najít si uplatnění, i když bez vyučení to nebude snadné. Vždycky je pro ženu lepší, když je soběstačná a schopná sebe své děti uživit bez závislosti na příjmech partnera. Klidně bys mohla už teď pracovat na zvýšení své kvalifikace - při dvou dětech to bude mnohem náročnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
21.3.16 21:19

Šla bych do druhého. Já mám taky dvě o tři roky od sebe.po osmi letech doma jsem si práci našla jen na ranní v kanclu. představa plánovat ted druhe no už by se mi na mateřskou nechtělo. nevím kolik tu je let ale Vem si ze pracovat budeš muset ještě třeba 40 let. a pokud miminko chceš jdi do toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fashion_victim83
21.3.16 21:21
@-Sára píše: Šla bych do druhého. Já mám taky dvě o tři roky od sebe.po osmi letech doma jsem si práci našla jen na ranní v kanclu. představa plánovat ted druhe no už by se mi na mateřskou nechtělo. nevím kolik tu je let ale Vem si ze pracovat budeš muset ještě třeba 40 let. a pokud miminko chceš jdi do toho

To ale platí pro tebe-nevyucena si rozhodne vybírat nebude moct.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
16871

Jestli nepotřebujete finance, tak bych byla pro další dítě a mezitím si doplnila vzdělání. Pokud máš jen základní vzdělání, tak by jsi práci sháněla hodně špatně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lucinen

@lear No koukam, ze soudis ani neznas, to ze jsem nevyucena a jeste jsem nepracovala neznamena ze se mi nechce, jde oto ze druhe chceme a nechci pak z nejake prace odchazet ale spis si ji drzet a vyucak dnes hraje malou roly, mam kamaradky nevyucene a pracujou normalne i jedna do konce ted pri materske, chlap mi nikam neutece to vim, jsme spolu stastni!

• Citovat
  • Nahlásit
24179
21.3.16 21:23
@Lucinen píše:
@lear No koukam, ze soudis ani neznas, to ze jsem nevyucena a jeste jsem nepracovala neznamena ze se mi nechce, jde oto ze druhe chceme a nechci pak z nejake prace odchazet ale spis si ji drzet a vyucak dnes hraje malou roly, mam kamaradky nevyucene a pracujou normalne i jedna do konce ted pri materske, chlap mi nikam neutece to vim, jsme spolu stastni!

Výučák možná hraje malou roli, pokud něco výjimečně umíš. Umíš něco, co můžeš zaměstnavateli nabídnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6800
21.3.16 21:24

Nejlepší varianta by byla, kdyby sis od první mateřské začala dělat aspoň učňák. Takže bych šla asi do dalšího dítěte a zároveň si dodělala vzdělání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lucinen
21.3.16 21:25

Holky diky za reakce, vzdelani jsem zkousela dodelat pro hodne duvodu to neslo, kdyz mi mamina slibila hlidani tak kdyz sem nastoupila tak nazor obratila ze hlidat nemuze, parkrat hlidal manzel ale to by ho to taky stalo jeho zamestani a dalkove mi to neschvalily, smirila sem se stim ze jsem nevyucena, je tak hodne lidi(nemam to z lenosti, delala jsem co se dalo)

• Citovat
  • Nahlásit
29440
21.3.16 21:26

Souhlasím s @martina.se . Ve tvém případě bych klidně navázala dalším rodičákem, při kterém bych si rozhodně doplnila vzdělání. Pokud nechceš do konce života makat někde u pásu nebo v supermarketu za minimální mzdu, tak bych s tím něco udělala. Upřímně: nikde na Tebe asi nebudou čekat s otevřenou náručí a lepší příležitost pro studium, než při rodičáku, už pak nikdy nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lucinen
21.3.16 21:26

@hanka.br. Ano chybelo mi jen pul roku jinak sem skoro vyucena kucharka s 2,5 letou praxi

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat