Druhé těhotenství nevyšlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veronikas3006
Kecalka 162 příspěvků 12.02.18 20:10
Druhé tehotenstvi nevyšlo

Ahoj holky musím se s někým podělit o můj příběh??? v březnu 2017 jsem poprvé otěhotněla, celá šťastná jsem běžela nám gyndu a doktorka mi vzala krev a z krve zjistila ze je to neprospivajici tehotenstvi ze hcg stoupá pomalu a ze bych měla jít na revizy. Naivní jsem ubulená souhlasila. Po zákroku jsem se doktoru ptala proč se to stalo nikdo mi nic neřekl bohužel se to stává a po druhy se to nestane. Za 8 měsíců jsem na Vánoce našla dvě čárky opět celá šťastná nikomu sem nic neřekla vlastně Jo kamarádka to věděla hned jak sem to zjistila. Na gynekologii jsem dostala utrogestan a fotku kde byl gestacni vacek krev mi nebrala říkala ze vše dobrý ;) Tak jsem byla rada :srdce: na další kontrole bylo vše dobrý, od 11 tt jsem poslouchala srdíčko na angel sound abych nebyla nervozni. Ve 12+5 mě čekal 1.screening byla jsem z toho ve stresu hlavně ať nemáme žádnou vadu :roll: hned jak jsem paní doktorka najela na břicho jsem viděla u bříška mimi kulatý flek hned jsem ji rekla co to je. Na její slova nikdy nezapomenu ( No, to je právě to co tam nemá být) podívala jsem se na přítele který byl štěstím bez sebe jak najednou ztichnul a bylo ticho :( paní doktorka to rekla Jasne omfalokela, břišní organy jsou mimo tělo… druhy den mě čekala genetika kde mi řekly ze je to velké a ze má i srdíčko posunuté ze je rozumné to ukončit :( dvakrát během 10 minut mi vzaly vzorek z placenty a ted už jen cekam na Valentýna kdy mi to male vezmou :( jsem z toho špatná nevěřím už ze to někdy vyjde :,( pritel je z toho taky špatný jdu na revizy ve 13+4 tt je tam Vetsi riziko ze budu krvácet a přijdu o hodne krve na to z nej vypadlo ze už nechce i miminku slyset minimálně rok. Chápu to, taky nejsem připravena řešit to znova :( myslím ze to nemyslel vazne jen je z toho taky špatný.. mám jen stitnou žlázu nevim čím to Je ze máme takovou smulu :(

Přečtěte si článek: Potrat v prvním trimestru: Proč k němu dojde?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9781 příspěvků 12.02.18 20:16

To mě moc mrzí :( držte se a držím palečky ať vám to brzy vyjde :srdce:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 12.02.18 20:22

Někdo má cestu k miminku trnitou a dlouhou, ale vetšině z nás se ten zázrak přivést na svět zdravé dítě splní. Vám taky, určitě. Přeju hodně sil :hug:

Kelliee
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 12.02.18 20:28

Nevzdávejte to. Nám to nevyšlo v 8tt a pak dokonce v 25tt.
Nyní jsem 35tt a komplikace byly opět, ale tentokrát je zvládáme (musím zaklepat).
Odpočněte si, zajeďte si na dovolenou a znovu se snažte.
Hrozně vám držím palce :hug:

s.y.p.t.a
Kecalka 492 příspěvků 12.02.18 20:29

Ahoj,
prosím tě, je to opravdu tak vážné? Já vím o dvou případech, kdy se po porodu omfalokéla úspěšně operovala. U jednoho to bylo také vážné. Obě děti se z toho dostaly. Moje lékařka mi vyprávěla, že dnes se už operují různé věci, dokonce prenatálně v Praze zvládají různé zákroky. Vím, že oběma ženám bylo také doporučeno ukončení těhotenství, ale nakonec se to zvládlo. Lékaři též hrozili různými posuny orgánů, což se po porodu neprokázalo. Prosím tě, neunáhli se, zkus ještě konzultovat s jinými odborníky.
Je tady ještě možnost, že bys všemu nechala volný průběh a čekala, jak to dopadne. Prostě to nechala na přírodě. Pokud by bylo dítě tak postižené, zemřelo by prenatálně a pak bys porodila mrtvé dítě. Tobě by nic nehrozilo, jistě bys chodila na kontroly, kde by se stav stále monitoroval.
Nebo je možné, že by dítě třeba zemřelo brzy o porodu, ale měla bys možnost se s ním rozloučit, pohřbít. Moje kamarádka takto porodila dítě anencephalus - bez mozkové části hlavy, dnes je ráda, že dítě donosila, i když zemřelo po pár hodinách po porodu. Má ustřižený na památku pramínek vlásků, otištěnou jeho nožičku, pojmenovali ho, rozloučili se s ním. Je prostě součást jejich rodiny, jejich andělíček, který se za ně přimlouvá. Později narozené děti chodí na hřbitov zapálit malému svíčku, ví, že první se narodil bráška, který šel hned po narození do nebe. Jeho maminka mi zpětně říkala, že je ráda, že dítě donosila, že si nemůže nic vyčítat, že dítě prostě zemřelo přirozenou smrtí. Pokud chceš, můžeš mi napsat i sz a můžeme ještě povykládat takto.

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 12.02.18 20:41
@Veronikas3006 píše:
Ahoj holky musím se s někým podělit o můj příběh??? v březnu 2017 jsem poprvé otěhotněla, celá šťastná jsem běžela nám gyndu a doktorka mi vzala krev a z krve zjistila ze je to neprospivajici tehotenstvi ze hcg stoupá pomalu a ze bych měla jít na revizy. Naivní jsem ubulená souhlasila. Po zákroku jsem se doktoru ptala proč se to stalo nikdo mi nic neřekl bohužel se to stává a po druhy se to nestane. Za 8 měsíců jsem na Vánoce našla dvě čárky opět celá šťastná nikomu sem nic neřekla vlastně Jo kamarádka to věděla hned jak sem to zjistila. Na gynekologii jsem dostala utrogestan a fotku kde byl gestacni vacek krev mi nebrala říkala ze vše dobrý ;) Tak jsem byla rada :srdce: na další kontrole bylo vše dobrý, od 11 tt jsem poslouchala srdíčko na angel sound abych nebyla nervozni. Ve 12+5 mě čekal 1.screening byla jsem z toho ve stresu hlavně ať nemáme žádnou vadu :roll: hned jak jsem paní doktorka najela na břicho jsem viděla u bříška mimi kulatý flek hned jsem ji rekla co to je. Na její slova nikdy nezapomenu ( No, to je právě to co tam nemá být) podívala jsem se na přítele který byl štěstím bez sebe jak najednou ztichnul a bylo ticho :( paní doktorka to rekla Jasne omfalokela, břišní organy jsou mimo tělo… druhy den mě čekala genetika kde mi řekly ze je to velké a ze má i srdíčko posunuté ze je rozumné to ukončit :( dvakrát během 10 minut mi vzaly vzorek z placenty a ted už jen cekam na Valentýna kdy mi to male vezmou :( jsem z toho špatná nevěřím už ze to někdy vyjde :,( pritel je z toho taky špatný jdu na revizy ve 13+4 tt je tam Vetsi riziko ze budu krvácet a přijdu o hodne krve na to z nej vypadlo ze už nechce i miminku slyset minimálně rok. Chápu to, taky nejsem připravena řešit to znova :( myslím ze to nemyslel vazne jen je z toho taky špatný.. mám jen stitnou žlázu nevim čím to Je ze máme takovou smulu :(
…vis co…dejte pak tomu pauzu…vim ze je to tezke :hug: ale opravdu nejsi jedina a verim ze se zadari.. :srdce: jinak drzim moc palce, zivot je nekdy nespravedlivy vid

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 12.02.18 20:42

@Veronikas3006 to me moc mrzi :( drz se, at se k vam zdrave miminko brzy dostane :hug: jak se zde pise, ja bych na svet takto postizene miminko treba taky nedokazala privest (zalezi samozrejme na mire postizeni)…ale aby mi zemrelo par hodin ci dni po porodu, to bych psychicky nedala uz vubec a radsi bych se rozloucila drive (take jsem se v 17tt loucila, ale slo o ZT, ne o ukonceni tehotenstvi)… Dokazu ale plne pochopit, ze nekdo v tomto pripade na ukonceni jde, pokud ma potvrzeno od odborniku…drz se a ver, ze bude lip a zdrave miminko si k vam cestu najde :hug: :srdce:

andelka83
Neúnavná pisatelka 18924 příspěvků 12.02.18 21:00

To je mi moc líto.
My neměli na výběr, nevíme co miminku bylo, každopádně v 19 tt místo velkého utz přišlo zjištění, že nebije srdíčko. Takže to bylo jasné. Vyvolali mi potrat a udělali i revizi, placenta nešla celá ven. Bude to brzo 14 dní. Přežít se to dá, ale rána je a asi se nikdy úplně nezacelí.

potvurka89
Ukecaná baba ;) 2401 příspěvků 12.02.18 21:06

@Veronikas3006 ahoj jsou to 4 týdny kdy jsem byla na ukončení těhotenství v 22tt kvůli vvv kdy levá i pravá hemisféra byla mimo hlavičku, proběhl vyvolávaný porod a pak revize dělohy. před týdnem mi přišel dopis z genetiky kde bylo psané že to byla vvv neslučitelná se životem. Věřím že jednou na každou z nás čeká zdravé miminko.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 12.02.18 21:09
@andelka83 píše:
To je mi moc líto.
My neměli na výběr, nevíme co miminku bylo, každopádně v 19 tt místo velkého utz přišlo zjištění, že nebije srdíčko. Takže to bylo jasné. Vyvolali mi potrat a udělali i revizi, placenta nešla celá ven. Bude to brzo 14 dní. Přežít se to dá, ale rána je a asi se nikdy úplně nezacelí.

to je mi moc líto, to je rána :hug: :hug: Věřím, že čas vše zmírní, nebo další miminko, pokud plánujete.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 12.02.18 21:10
@potvurka89 píše:
@Veronikas3006 ahoj jsou to 4 týdny kdy jsem byla na ukončení těhotenství v 22tt kvůli vvv kdy levá i pravá hemisféra byla mimo hlavičku, proběhl vyvolávaný porod a pak revize dělohy. před týdnem mi přišel dopis z genetiky kde bylo psané že to byla vvv neslučitelná se životem. Věřím že jednou na každou z nás čeká zdravé miminko.
:hug: :hug:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 12.02.18 21:14
@s.y.p.t.a píše:
Ahoj,
prosím tě, je to opravdu tak vážné? Já vím o dvou případech, kdy se po porodu omfalokéla úspěšně operovala. U jednoho to bylo také vážné. Obě děti se z toho dostaly. Moje lékařka mi vyprávěla, že dnes se už operují různé věci, dokonce prenatálně v Praze zvládají různé zákroky. Vím, že oběma ženám bylo také doporučeno ukončení těhotenství, ale nakonec se to zvládlo. Lékaři též hrozili různými posuny orgánů, což se po porodu neprokázalo. Prosím tě, neunáhli se, zkus ještě konzultovat s jinými odborníky.
Je tady ještě možnost, že bys všemu nechala volný průběh a čekala, jak to dopadne. Prostě to nechala na přírodě. Pokud by bylo dítě tak postižené, zemřelo by prenatálně a pak bys porodila mrtvé dítě. Tobě by nic nehrozilo, jistě bys chodila na kontroly, kde by se stav stále monitoroval.
Nebo je možné, že by dítě třeba zemřelo brzy o porodu, ale měla bys možnost se s ním rozloučit, pohřbít. Moje kamarádka takto porodila dítě anencephalus - bez mozkové části hlavy, dnes je ráda, že dítě donosila, i když zemřelo po pár hodinách po porodu. Má ustřižený na památku pramínek vlásků, otištěnou jeho nožičku, pojmenovali ho, rozloučili se s ním. Je prostě součást jejich rodiny, jejich andělíček, který se za ně přimlouvá. Později narozené děti chodí na hřbitov zapálit malému svíčku, ví, že první se narodil bráška, který šel hned po narození do nebe. Jeho maminka mi zpětně říkala, že je ráda, že dítě donosila, že si nemůže nic vyčítat, že dítě prostě zemřelo přirozenou smrtí. Pokud chceš, můžeš mi napsat i sz a můžeme ještě povykládat takto.
:srdce: :srdce: :srdce: diky za krasny příspěvek. Uplne me to pohladilo po duši.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 21:24

Anonym, nechci spojovat zdravotní potíže s nickem :oops:

Nemáte smůlu, jen cesta k miminku bude složitější…já měla první dítě na prvni pokus, potom 2×ZT, potom zase další dítě a teď zase opět ZT v 19tt…nevime proč, nikde se nic zásadního nezjistilo, u posledního zt čekáme na výsledky…holt se takové věci dějí dnes a denně…nejde s tím nic udělat, někdo má štěstí a ma děti hned na první pokus, někdo bohužel ne :,(

andelka83
Neúnavná pisatelka 18924 příspěvků 12.02.18 21:26
@pe-terka píše:
to je mi moc líto, to je rána :hug: :hug: Věřím, že čas vše zmírní, nebo další miminko, pokud plánujete.

Děkuju, věřím v obojí.

Andy1988
Kecalka 442 příspěvků 13.02.18 13:37

To je mi lito :,( my na poprve mame kluka a ten je zdravy, minuly rok v zari jsm objevila dve carky a strasne rada ze Vojtisek bude mit brasku nebo segru, po prvnim screeningu bylo vse v poradku a za tyden jsem zacla spinit a letela na gyndu, bohuzel se potvrdilo ze miminku nebije srdicko ve 14tt, jeste tedka me to boli :( cekame na vysledky z genetiky a v utery jdu na hematologii tak snad priste se zadari a bude vse v poradku

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama