Drzost vs. slušnost

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13401
21.5.22 21:07

"Drzost" vs "slusnost"

Dnes jsem byla s detmi na verejne akci a tak nejak jsem se zafilozofovala…velka akce, spousta deti, atrakce, o kterou byl velky zajem a stala se fronta. No a zjevne je pro spoustu deti takova vec jako cekat, nez prijdou na radu, naprosto nepochopitela, zejmena tak pro vek 10+, kterym neprijde blbe predbihat mensi deti. No, nechci z toho delat duchodcovske spilani na mladou generaci, spis se zamyslim - co v takovych pripadech chcete predat svym detem? Maji mit taky „ostre lokty,“ kdyz pravidla nikdo nerespektuje (takovi rodice tam zjevne byli taky, nestydeli se sve mensi deti taky nacpat dopredu)? Nebo je ucite je se asertivne ozvat? Jak to resite, kdyz jste u neceho podobneho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26710
21.5.22 21:12

Já dělám pořádek.,. :mrgreen: Celkem nahlas se ozvu a odkážu na konec fronty. Jsem držka, no….. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
21.5.22 21:15

Já si srovnám celý okolí… nemám problém okriknout cizí děcka. Stejně tak nemam problém, když někdo cizí oprávněně okrikne moje děti. Nevím, co bys jinyho chtěla dělat… koukat, jak vejlupci predbihaji celou frontu prcku? Nechat předbihat svoje děti? Jediný správný řešení je usměrnit ty, co dělají něco nesprávného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26253
21.5.22 21:15

Líná huba - holý neštěstí. Já bych se ozvala. Klidně jem sprdla i dva kluky, který mi na koloběžce vlítli do silnice.

Příspěvek upraven 22.05.22 v 14:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13401
21.5.22 21:19

@Janli : no ja to tam delala taky, i kdyz teda po 3. kole uz jsem byla dost vyflusla…ale tak nejak si rikam, az budou decka vetsi a budou nekde uz taky beze me (jak tam byla vetsina tech 10+), co bych asi chtela, aby se delo…Ja sama jsem zvykla pravidla dodrzovat az fest, tak jestli budou hodni blbecci po me, tak se taky mozna nikam nedostanou…a s tou asertivitou je to taky slozite, kdyz decka dokazou odignorovat i nekolik dospelaku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9520
21.5.22 21:28
@beruska9 píše:
@Janli : kdyz decka dokazou odignorovat i nekolik dospelaku :nevim:

Spoléhají na to, že jim to projde, protože se nikdo neozve. A on se často fakt nikdo neozve. Já se ozývám a většinou jen beze slova vytřeští oči a vyfičí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13401
21.5.22 21:36
@Hoa Mai píše:
Spoléhají na to, že jim to projde, protože se nikdo neozve. A on se často fakt nikdo neozve. Já se ozývám a většinou jen beze slova vytřeští oči a vyfičí.

No to uplne ne, ja se ozyvala, nebyla jsem sama ale casti to bylo naprosto fuk.

Ale ja asi pisu jak trotl…me nejde o reseni teto situace, spis o to, jak detem vysvetlovat, ze spravne je se chovat nejakym zpusobem (coz u me zahrnuje veci jako ohleduplnost a dodrzovani nejakych tech spolecenskych pravidel), kdyz pak zjevne tahnou za kratsi konec a drzouni je klido predbehnou a jeste se jim smejou do ksichtu :nevim:
Nebo je v tom pripade omluvitelne, aby se zacali chovat stejne? Me se ta predstava nelibi, tak by me zajimalo, jak k tomu pristupuji ostatni rodice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
21.5.22 21:46

Svě dítě (nyní 10+) odmala učím - nepředbíhej, ale trvej na svém místě a hlídej si ho. Pokud budeš čumákovat někde kolem, půlka lidí si ani nevšimne, že stojíš frontu. A když tě někdo předběhne, ozvi se a trvej na svém. Ale jinak jsem-li u fronty (mám ještě malé dítě) a vidím jiné předbíhat, usměrním je sama. Slušně, ale důrazně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
21.5.22 21:46

Já učím děti chovat se slušně. Jak vidím, že se někdo nechová slušně ať už mezi sourozenci, doma, venku, tak milá nejsem. A co se týká front, dokážu svým dětem říct, že musí počkat až budou na řadě, ale taky dát jiným najevo, kde je konec fronty. A třeba v obchodě nemám problém pustit před sebe člověka s jednou věcí, ale pustím ho já. Slušný člověk si i s tou jednou věcí stoupne do fronty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58736
21.5.22 21:48

Taky začnu organizovat, když se mi něco nelíbí. Nemoc povolání :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
21.5.22 21:52
@beruska9 píše:
No to uplne ne, ja se ozyvala, nebyla jsem sama ale casti to bylo naprosto fuk.Ale ja asi pisu jak trotl…me nejde o reseni teto situace, spis o to, jak detem vysvetlovat, ze spravne je se chovat nejakym zpusobem (coz u me zahrnuje veci jako ohleduplnost a dodrzovani nejakych tech spolecenskych pravidel), kdyz pak zjevne tahnou za kratsi konec a drzouni je klido predbehnou a jeste se jim smejou do ksichtu :nevim:
Nebo je v tom pripade omluvitelne, aby se zacali chovat stejne? Me se ta predstava nelibi, tak by me zajimalo, jak k tomu pristupuji ostatni rodice

To už se musí učit jako malí. Začít s tím jak se chovat třeba s tříletým(a to tříleté už má alespoň malý základ jako poprosit, pozdravit, poděkovat). Ale pokud tomu rodiče nevěnují pozornost a čekají, že to přijde samo, tak se někteří nedockají. Ne každé dítě má toto v sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
21.5.22 21:58

Co čekáš od dětí :lol: když se neumí chovat ani jejich rodiče?
Včera jsem byla na přednášce vysokoškolského odborníka, který má jméno a i když mezi posluchači byly lidé věkově 30+ až do důchodců. Asi deseti lidem zvonil mobil, další přišli po zahájení :roll:, přicházeli a odcházeli jak je napadlo, bavili se mezi sebou během přednášky apod. 8o Lidé se chovají jako hov…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19921
21.5.22 22:09

Ze slusnaka drzouna stejne neudelas.
Kazdy podle sve natury.

A jinak odkoukavaji, no. Takze slusni drzouni to tam v 10+ treba taky pak budou ridit :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13401
21.5.22 22:10

@krajta : no nic moc. Proto se snazim tady dopatrat, jestli ma cenu deti vubec vychovavat, nebo budou za blbecky, ktere v lepsim pripade nekdo predbehne, v horsim dostanou do drzky, ze se vubec ozvaly :nevim: Protoze skupinu 10 predpubertaku, kteri na jakekoliv upozorneni nereflektuji, nezastavim ani jako dospela, ne jeste aby si s nimi poradilo mladsi dite napriklad.

No ale ono to asi odpoved nema, asi holt deti musi pochopit, ze nekteri lide jsou kre*eni, se kterymi nic nepohne :nevim: Ale zase jsem ve stejne vekove skupine videla i priklady velice hezkeho chovani, tak asi je nadeje, ze lidstvo jeste uplme nezvlci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10712
21.5.22 22:13

Děti se učí většinou nápodobou rodičů. Takže pokud ty dodržuješ pravidla, děti se to od tebe naučí také. Určitě jim nijak nerozhodí vnímání pravidel to, že je někdo párkrát předběhne ve frontě.

Důležité je, aby měly dostatek sebevědomí, aby se v budoucnu nebály se za sebe postavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat