6M miminko k otci a jeho nové

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.5.22 20:55

6M miminko k otci a jeho nové

S ex sme od sebe už od tehotentvi. Malé je teď 6M a on ji chce na víkendy přes noc doted ji měl jen přes den. Nelibi se mi to. I to jak jeho nová zasahuje do péče ale asi mi nic jiného nezbude :nevim: jak to mate vy maminky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12409
16.5.22 20:59

Tak může ji chtít třeba na měsíc :think:

Od toho je soud aby určil frekvenci styku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11377
16.5.22 21:03

Principiálně - u takto malého dítěte to není běžné, že by se dávalo na noc, ale nepíšeš celou řadu důležitých věcí.

• Kojíš, nebo je dítě na flašce?
  • Bere si ex dceru pravidelně, jak často a na jak dlouho? Umí se o ni postarat? Přebaluje, uspí ji atd.?
  • Myslíš, že dcera zvládne noc bez Tebe? Jak ji uspáváš apod., když se v noci vzbudí?
  • Myslíš si, že ji ex chce, protože ji má rád, nebo Ti chce dělat problémy, stresovat Tě, ublížit?
  • Na nextce se Ti nelíbí její zásahy z principu, nebo něco konkrétního, co dělá? A co to je?

U mě by to nepřicházelo v úvahu, protože jsem kojila a dítě by beze mě noc fakt nedalo.

Pokud je to nějaký naschvál od ex, tak je na místě se bránit. Dítě není hračka ani nic, čím by měl „šermovat“ ve vztahu.

Pokud s ex vycházíte dobře, on dítě chce k sobě z lásky k němu, zvládá ho a dítě je s ním v bezpečí, tak je pak otázka, jak by se to dalo zprodukovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6410
16.5.22 21:06
@Anonymní píše:
S ex sme od sebe už od tehotentvi. Malé je teď 6M a on ji chce na víkendy přes noc doted ji měl jen přes den. Nelibi se mi to. I to jak jeho nová zasahuje do péče ale asi mi nic jiného nezbude :nevim: jak to mate vy maminky?
:poblion: příšerná představa.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
16.5.22 21:07

Tam záleží na spoustě věcech. Jak se chová otec, jestli je dítě kojené atd.. Ale osobně si myslím, že bych takto malé dítě dala třeba na celý den, pokud by nebylo kojené. Ráno ať si ho vyzvedne, vezme někam a třeba v pět ať je dítě zpět doma. Ale dítě prostě není hračka, nemá mu jiná žena suplovat mámu a takto malé dítě v tom bude mít akorát bordel, pokud bude chvíli doma, chvíli u táty. Jo možná tříleté by šlo. Tomu se dá říct, že pojede k tátovi a pak se vrátí, ale takový prcek má být hlavně doma. A pokud to není určené soudně, je to o dohodě. Já bych na to nepřistoupila a naopak bych šla podat žádost na soud, aby bylo přesně určené, že například moje dítě bude s otcem jednou za 14 dní v sobotu od 8 do 18 hodin. A pokud by to prošlo přes soud, tak by prostě přes to nejel vlak a mohl by si vymýšlet víkendy jak by chtěl, ale prostě měl by jen jednou za 14 dní sobotu a večer by muselo být dítě doma a rovnou bych ho upozornila, aby ani nezkoušel, že večer nemůže dítě vrátit, protože uslo apod.. Nevrátí, poruší rozhodnutí soudu a nemusí dítě vidět vůbec..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5242
16.5.22 21:14

Kojene dite přes noc asi moc ne. Na druhou stranu mamky nechávají i malé děti občas přes noc u babiček, hlavně pokud jsou blízko, tak proč ne u otce, když je schopen se postarat :nevim:

teď mladšího mám porad u sebe, ale starší u babičky byl i coby kojenej někdy kolem roku s lahvičkou, babičku máme sice daleko, ale ja byla ještě mladá, plna energie a chtěla jsem jít jeden večer s kamoskou pařit :lol: :lol: :lol: a dali to normálně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26241
16.5.22 21:15

Zajdi na soud a nech upravit styk soudně. Jiná rada není. Mimochodem, až si ty někoho najdeš, tak bude do výchovy zasahovat taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
16.5.22 21:20

To mi přijde šílený, je ještě malinké, teď je máma pro dite velice důležitá. S tím bych nesouhlasila, ani kdybych měla s tatínkem dítěte sebepratelstejsi vztahy.
Ale já to mám hozene i tak, že bych takto male dítě na noc nedala nikam, ani k babičce. Starší dcera poprvé spala mimo domov sama až teď ve 4 letech, když si sama řekla, že už to zvládne a stojí o to. S tatínkem mimo domov když ji byl rok a půl, jenže s manželem ziju a je s ní tak moc, jak to jde a hodně se o ní staral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9806
16.5.22 21:29
@Anonymní píše:

Ne, nastesti ani nechtel. Jemu bych navrhla, at chodi casteji, ale pres noc ne, pripadne bych se branila u soudu. Do roka vznika attachment a to dite muze byt znejistele, sorry.

To rikam jako ta, ktera odevzdala (nedobrovolne, ale čestne) do stridavky třilete :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109425
16.5.22 21:35
@Anonymní píše:

Chápu že z toho nejsi odvařená. Taky bych nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26621
16.5.22 21:55
@Fiveone píše:
Tam záleží na spoustě věcech. Jak se chová otec, jestli je dítě kojené atd.. Ale osobně si myslím, že bych takto malé dítě dala třeba na celý den, pokud by nebylo kojené. Ráno ať si ho vyzvedne, vezme někam a třeba v pět ať je dítě zpět doma. Ale dítě prostě není hračka, nemá mu jiná žena suplovat mámu a takto malé dítě v tom bude mít akorát bordel, pokud bude chvíli doma, chvíli u táty. Jo možná tříleté by šlo. Tomu se dá říct, že pojede k tátovi a pak se vrátí, ale takový prcek má být hlavně doma. A pokud to není určené soudně, je to o dohodě. Já bych na to nepřistoupila a naopak bych šla podat žádost na soud, aby bylo přesně určené, že například moje dítě bude s otcem jednou za 14 dní v sobotu od 8 do 18 hodin. A pokud by to prošlo přes soud, tak by prostě přes to nejel vlak a mohl by si vymýšlet víkendy jak by chtěl, ale prostě měl by jen jednou za 14 dní sobotu a večer by muselo být dítě doma a rovnou bych ho upozornila, aby ani nezkoušel, že večer nemůže dítě vrátit, protože uslo apod.. Nevrátí, poruší rozhodnutí soudu a nemusí dítě vidět vůbec..

A co kdyby to bylo naopak a ty jsi dostala možnost vidět děcko jednou za 14 dní na deset hodin. Byla by jsi s tím v pohodě? Asi ne, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
16.5.22 22:06
@Janli píše:
A co kdyby to bylo naopak a ty jsi dostala možnost vidět děcko jednou za 14 dní na deset hodin. Byla by jsi s tím v pohodě? Asi ne, co?

Důležité je koukat na zájmy dítěte ne rodičů a 6 měsíční dítě většinou není připravené na to pendlovat mezi 2 domácnostmi. A nikde nepíšu, že by to postupně nešlo zvyšovat a třeba roční nechat přes noc, pokud by v ničem nebyl problém. A třeba dvouleté možná víkend, ale určitě ne každý, prostě jednou za 14 dní. Dítě má právo i ba babičky, výlety s matkou, tety apod. a nemusí každý jezdit v týdnu jen proto, že otec chce víkend pro sebe. A snesitelné to je, jsou rodiče, kteří své děti nevidí skoro vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4308
16.5.22 22:09
@Janli píše:
A co kdyby to bylo naopak a ty jsi dostala možnost vidět děcko jednou za 14 dní na deset hodin. Byla by jsi s tím v pohodě? Asi ne, co?

Kdysi davno v jedne diskuzi prispivala pediatricka. Psala ohromne citlivy prispevek, ktery ted shrnu. Bohuzel, nemam takovy dar jako ona.
Otec maleho ditete ma jediny ukol - chranit jeho matku, protoze jeden bez druheho neprezije.
V kazde diskuzi se tady clovek dozvi, ze mu „nemela roztahovat nohy“. No tak tady si mel on navlect gumu, kdyz vi, ze zije ve state, ktery respektuje biologickou potrebu ditete a do tri let spis nadrzuje matkam. Cestu ke svemu diteti si zavrel sam, kdyz zradil jeho matku v nejzranitelnejsim obdobi. Necht nese nasledky. Potreby kojence jsou nad pravy otce. Dikybohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3440
16.5.22 22:14

Na to je ještě malé. Kojenec má byt s mámou tečka. První rok života určitě. Je to pro jeho vývoj zcela zásadní. Ať si tatinek jezdí na navstevy kolikrát chce, ale brat ho mámě? Na to bych nepristoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3012
16.5.22 23:20
@Anonymní píše:
8o
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat