Pustit pubertacku na pout s partou kamaradu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.5.22 16:36

Pustit pubertacku na pout s partou kamaradu?

Ahoj prosim anonym nebo smazat…
O vikendu je ve vedlejsim meste pout, dcera (13) uz tyden prosi zda muze jit s partou v sobotu sama vecer, do cca 22:30, kdy tam na namesti hraje kapela. Ja bych ji i pustila, ale na druhou stranu mam trosku obavy, je ted v nejhorsi puberte, mlati to s ni( vim co jsme vyvadeli my :oops: ) ale to byla trosku jina doba, a mamy nas do 16 nikam bez dohledu nepousteli, vim zni to pokrytecky, ale jak se ted vsude neco deje, nebo aby se nekde neopila nebo jeste neco horsiho… k veceru by do mesta jela s kamaradkou busem a pak po koncerte by je vyzvedl jeden tatinek rozvezl domu. Pustily by jste? A jeste se chci zeptat jake kapesne by jste ji daly? Ja rikala max 700, ty atrakce jsou drahy a na vstupne. A vic si nemyslim ze by potrebovala.. Chlap rika ze j dame radeji 1500 pro sychr. Dekuju za nazory. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
765
18.5.22 16:39

U mě by záleželo na tom, jak moc už je dcera zodpovědná, jestli má mobil a jestli znám tu kamarádku a třeba i její rodiče. Já v tomhle věku už chodila na Matějskou bez rodičů, ale už jsem měla „Pádlofón“ a byla jsem dost zodpovědný člověk, no. A jo, jinak těch 700,– je základ, klidně bych dala víc, protože to je fakt drahý jak čert, a to vidím na pouti v Sázavě, ta je malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15657
18.5.22 16:39

Pustila bych ji max do 20-21h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
18.5.22 16:42

Nepustila bych takhle dlouho do noci bez dohledu dospělého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9481
18.5.22 16:45

Ve 13 ne. Možná v 15. Ve 13 je v sedmé třídě, to se nemá co do půlnoci kde poflakovat, za mě. A ještě s 15 stovkami v kapse. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1373
18.5.22 16:47
@JancaS84 píše:
Pustila bych ji max do 20-21h.

A jak by se pak dostala z města domů? Když je vyzvedne něčí otec ve 22:30 mi přijde bezpečnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58724
18.5.22 16:49

Pustila bych, ale ve 22h. by byla doma. To si myslím, že stačí. Kamarádka by klidně mohla u nás přespat.
Kdyby to byla kapela, která by se mi líbila, tak bych šla taky s kolegyní nebo s mužem. A v tom případě bych neřešila. Kdyby někdo z nás byl poblíž. Tak by se zůstalo dýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 16:51

Já si myslím že na tohle neexistuje úplně taková jednoznačná odpověď jestli ano nebo ne. :think: Záleží jak moc je prostě na dceru spolehnutí a jak moc se jí dá věřit.
Pokud si dobře vzpomínám tak třeba já ve 13 jsem šla ještě s rodinou a pak další rok už s partou kamarádek ale taky jsem znala lidi kteří už od 10 let chodili na pouť sami ale zase ne takhle jako pozdě do noci. Takže babo raď. Jinak kdybych měla dítě v tomhle věku tak asi ano pustila bych s tím že pokud něco provede tak má ale pro příště smolíčka pacholíčka :mrgreen: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
18.5.22 16:54

Jestli je kapela od 20h coz je běžná doba pustila bych. Za chvili začnou zábavky atd. Jestli je to fajn akce večer bych se tam otočila taky. Podmínka mobil hlasit se kontakt na rodice kamaradku atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
18.5.22 16:54

My takto pouštíme od 12 let. Ale je to individuální, děti ví, že na ně musí být spoleh. Jakmile by nebyl, tak žádný trajdani a v osm doma. Vy znáte své dítě nejlépe, vy se musíte rozhodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25203
18.5.22 16:55

Pustila,22:30 je celkem slušný čas. Uz není úplně malá, aby musela být do tmy doma. Odvoz domů mají, což je fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23416
18.5.22 16:56

No 700 je jak nic co si budeme povídat, ale upřímně já bych jí nepustila, jak se dostane domů? kamarádku znáš? je holka zodpovědná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20810
18.5.22 16:57

Včem konkrétně byla jiná doba?

Tedy kromě toho že teď ve skutečnosti dospívající an bloc méně pijou, méně fetujou a méně se věnují nechráněnému sexu, než třeba před dvaceti či třiceti lety. protože víc času tráví on-line, než reálnýmou sociálně patologickou činností.

Pusť ji, ale za něco to vyměň, ať si to odpracuje a ať skutečně dorazí v tu dobu, kdy slíbila. Když to nezvládne, no tak bude mít na dlouho utrum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36972
18.5.22 17:01

Mám stejně starou dceru. Peníze by dostala jen na lístek na koncert, atrakce by si hradila z kapesného. Peníze projeté na kolotočích považuji za vyhozené oknem.
Na takovou akci bych ji pustila jen v místě bydliště. V létě tu míváme koncerty. Mimo místo bydliště jen s dospělým doprovodem, který je poblíž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1373
18.5.22 17:03

Tak děti jsou fakt individuální. Já taky nedovolím jednomu to, co druhýmu - staršímu v jeho věku už jo. Ale u třináctileté - vzhledem k tomu, že bude odvoz a nebude muset courat na autobus sama, dovolila. Já si zas pamatuju, že za nás většina rodičů pouštěla, naši byli až moc přísní a úzkostní, dlouho jsem nemohla, co ostatní. Tak jsem začala dělat spoustu věcí jim za zády a lhala, abych se vrstevníkům vyrovnala, měla i jejich možnosti. A byla pak jak urvaná že řetězu, mnohem víc riskovala. Jak mi nedovolili zodpovědnost úměrně věku (a ostatním), jsem moc zodpovědná nebyla. A kdyby se mi tenkrát něco stalo, naši by ani nevěděli, kde mě hledat. Pro mě to teda je strašák tenhle přístup ze strachu nic nedovolit. Nedovolím vše, ale tohle klidně jo. S jasnými pravidly, pokyny a tím, že ta zodpovědnost je v tomhle na ní. Taky měla moje puberťačka víc rozumu než v jejím věku já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat