Děti neposlouchají

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.5.22 22:35

Děti neposlouchají

Vim, že jsem špatná matka a že je to moje vina. Ale chci to změnit. Jen nevím, co udělat. Moje děti (1.stupen ZŠ) neposlouchají. A já už nemůžu. Ráno vypravit se do školy? To je nadlidský výkon a stejně jedeme pozdě. Stokrát opakuji, co má kdo dělat, ale stejně se vždycky něco objeví, proč se dite zdrží. A večer? To je vůbec hrozný. Donutit dítě, aby se konečně slo mýt. Najednou má hrozný hlad. Zkusila jsem nedat už jídlo, ale to jsou scény. A čištění zubů? To je na půl hodiny, hysteraky a stejně to ani za čištění nepovažuji. Vzteká se, brečí, ale opravdu zoufale… Dotlačit je k úkolům… To mají pořád něco, co MUSÍ nutne udělat. Všechno jim trvá. Ty domluvy denně zaberou tolik času. Nic nestíhám. Zkoušela jsem to po dobrém, po zlem, zakázat, vyhrožovat. Je to strašný a já každý večer nemůžu - teda o víkendu je to dobrý, protože to si můžou pospat, tak to tolik nehrotim. Jsem z toho často už zoufalá. Dáte mi nějakou radu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29407
17.5.22 22:39

Nech dětem zodpovědnost.
Ony přijdou pozdě do školy, ony nebudou mít úkol, ony budou mít hlad… A scény ignoruj. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.22 22:55

Mně nejvíc zabírá „teror režim“. Prostě štěkám pokyny a vyhrožuju. Večer musí mít připravené tašky, svačiny a oblečení na další den.
Jasně, vztekají se - jedno dítě se vzteká. Denně chodíme do školy s brekem. Ale syn je bohém, co klidně vyjde v pyžamu. Několikrát týdně ho vracím, protože odejde bez tašky, bez svačiny, bez penálu… Je nepoučitelný. Je schopný jít denně bez svačiny - nechala jsem to na něm, kdy mu to dojde - nedošlo. Až se mě učitelka ptala, co se u nás děje, že nenosí svačinu :zed: Navíc jsem ho rozhodila a každý den byl ve škole uzavřen tím, že mi učitelka psala „liebesbrief“.
Večer jedeme budíkov. Takže v 18:00 je večeře. Kdo se do 18:30 nenají, má smůlu a jde spát. Jak opustí kuchyň, už se nejí. Většinou to je tak měsíc a přestávají se vztekat. Ale bohužel každá nemoc, prázdniny… nám do toho hodí vidle a začínáme od začátku.
Každé vztekání jednou skončí. Náš mladší je mistr scén. Klidně 2 hodiny ječí, mlátí dveřmi, ale jak jim dojde, že to neprojde, tak se začínají klidnit.

@Svistice nevím jak u vás, ale u nás se podobné věci hned hází na rodiče. Dítě nemá úkol? Učitelka píše, ať na něj dohlédnu.

• Citovat
  • Nahlásit
19921
17.5.22 23:11

Neopakuj stokrat :nevim:.
Dvakrat a konej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13952
17.5.22 23:27

Dcera ma fajn učitele, takze ja bych napsala jen e.mail, ze od pondeli jede dcera sama za sebe, ze potrebuje prebrat zodpovědnost, ze se mozna stane, ze dorazi pozde, ze nebude ukol atd.
Dcerky ucitel by to vzal a jeste podporil.
A doma nastavit jasna pravidla. Vecere v 18 a tečka nejpzdeji v 18:05 jidlo odnasim pokud se nesedí u stolu..a nedat i přes řev a ten ignorovat. Vytvorit rezim a pravidla a drzet je.
Deti ani my nejsme stroje, ale pokud nefungujou, je to potreba. Kdyz vidim, ze jsou OK, drzi si cca ten rezim i bez meho nalehani klidne zvolnime a kdyz je patek/sobota at si hopsaj na te trampoline klidne dyl, ale vzdy zduraznim ze maji povoleno, protoze celý týden bylo vse v pohode, tak at si uzijou volna a hezkého pocasi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.22 23:34
@Anonymní píše:
Vim, že jsem špatná matka a že je to moje vina. Ale chci to změnit. Jen nevím, co udělat. Moje děti (1.stupen ZŠ) neposlouchají. A já už nemůžu. Ráno vypravit se do školy? To je nadlidský výkon a stejně jedeme pozdě. Stokrát opakuji, co má kdo dělat, ale stejně se vždycky něco objeví, proč se dite zdrží. A večer? To je vůbec hrozný. Donutit dítě, aby se konečně slo mýt. Najednou má hrozný hlad. Zkusila jsem nedat už jídlo, ale to jsou scény. A čištění zubů? To je na půl hodiny, hysteraky a stejně to ani za čištění nepovažuji. Vzteká se, brečí, ale opravdu zoufale… Dotlačit je k úkolům… To mají pořád něco, co MUSÍ nutne udělat. Všechno jim trvá. Ty domluvy denně zaberou tolik času. Nic nestíhám. Zkoušela jsem to po dobrém, po zlem, zakázat, vyhrožovat. Je to strašný a já každý večer nemůžu - teda o víkendu je to dobrý, protože to si můžou pospat, tak to tolik nehrotim. Jsem z toho často už zoufalá. Dáte mi nějakou radu?

Ahoj zakladatelko,
chápu, že to musí být vyčerpávající. Já bych nastavila jasně jak to bude (řeknu to jednou, dvakrát a když to nebude ani na potřetí, tak to bude mít následek). A je na tvém zvážení, co na tvoje děti platí (nebudou sladkosti, pohádka, hračky, elektronika, hřitě). U našeho puberťáka to funguje skvěle s telefonem. Má na každý den určitý počet jak školních, tak i domácích povinností, teprve až je všechny splní, může na telefon. Pokud dělá kraviny a zdržuje se nebo něco neudělá pořádně, tak se mu kolikrát stane, že hrát na telefon ani nejde. No, ale to víš, že se jinak snaží, aby to opravdu stihl, je to prostě na jeho zodpovědnosti. A hlavně ty, i když vím, že je to těžké musíš být důsledná. Když ty řekneš, že něco bude tak a tak, tak už to musíš dodržet. Když řekneš, že nedáš jídlo, ony začnou vyvádět a ty po nějaké době vyměkneš a stejně jim ho dáš, bude příště opět scéna a to mnohem větší. Děti jsou už od mala velice chytré a když jim něco projde jednou, zkusí to příště zase. Přeji ti pevné nervy :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1202
18.5.22 00:20

Úplně si vzpomínám, že jsem řešila to samé. Po vzoru 100× nic umořilo osla jsem byla na nervy dnes a denně. 365 dní v roce 2× denně připomínat 10×, že si má jít vyčistit zuby je na palici. A k tomu účesat, obléct, najíst, mikinu, boty…každý den scény. Ráno, večer, furt. U nás teda zabral plánovací kalendář. Vždycky večer už si řeknem, co se bude dít druhý den…zkontrolujeme magnetky a pak podle toho jedem. Malé nastavuju i ty běžný úkony jako čištění zubů, oblékání atd. A ráno první věc co řeší je, co má splnit a pak si posune nagnetku, když má hotovo. Není to zadarmo teda :mrgreen:. Vždycky v neděli večer si domluvíme odměnu za ten týden, když bude fakt plnit co má bez odmlouvání. Každý den má i nějakou domácí práci a fakt to funguje. Ona se cítí důležitě, že je jako dospělá. Takže třeba zaleje kytky nebo nandá myčku. Hlavně to má furt na očích a každej den vidí, jak se blíží k tý odměně. Nejoblíbenější je návštěva herny nebo pyžámková party :lol:. Tak zadarmo ani kuře nehrabe, že jo. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
18.5.22 00:25
@Berenikee píše: Úplně si vzpomínám, že jsem řešila to samé. Po vzoru 100× nic umořilo osla jsem byla na nervy dnes a denně. 365 dní v roce 2× denně připomínat 10×, že si má jít vyčistit zuby je na palici. A k tomu účesat, obléct, najíst, mikinu, boty…každý den scény. Ráno, večer, furt. U nás teda zabral plánovací kalendář. Vždycky večer už si řeknem, co se bude dít druhý den…zkontrolujeme magnetky a pak podle toho jedem. Malé nastavuju i ty běžný úkony jako čištění zubů, oblékání atd. A ráno první věc co řeší je, co má splnit a pak si posune nagnetku, když má hotovo. Není to zadarmo teda :mrgreen:. Vždycky v neděli večer si domluvíme odměnu za ten týden, když bude fakt plnit co má bez odmlouvání. Každý den má i nějakou domácí práci a fakt to funguje. Ona se cítí důležitě, že je jako dospělá. Takže třeba zaleje kytky nebo nandá myčku. Hlavně to má furt na očích a každej den vidí, jak se blíží k tý odměně. Nejoblíbenější je návštěva herny nebo pyžámková party :lol:. Tak zadarmo ani kuře nehrabe, že jo. :pankac:

Kruci, já mám pro sebe taky magnetkový týdenní kalendář, akorát že když mám splněno, připravím si na další týden nový a odměna nikde! :mrgreen: Očividně to dělám úplně blbě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
18.5.22 00:28

Jinak já nejvíc rostu z toho, jak mi dcerka vše odkýve, aby se vzápětí zase někde zasekla. Příklad - jde před večerním mytím na záchod, po nějaké době tam jdu a zjistím, že si tam hraje s toaletním papírem… pak se zasekne u mytí rukou, protože dělá bazének pro zubní kartáček… pak místo čištění zubů kreslí pastou po umyvadle… Člověk má radost, že něco funguje, když vyrazí bez odmlouvání, mezitím dělám něco jiného, jen abych po nějaké době pojala podezření, že asi vše neprobíhá tak, jak by mělo, a vyrážím zjišťovat, co zase kde… Ale to je asi normálka, co? Hlavně ty zdržovačky večer, aby nemusela jít spát… :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73268
18.5.22 06:05

No a mate nejaky presny cas vecere? Ta je treba v 18, musi byt oba u stolu. 18:20 odnasim, kdo nejedl, jde spat hlasovy. Rev? Bude, ale vydrzet.
Zuby, tak at si je necisti, budou mit kazy, na trhani jdou do ordinace sami. Par dni to vydrzi bez cisteni a zacnou, prenest zodpovednost na ne no.
U nas taky byly sceny se vsim, ale je ji 7 a tohle uz funguje bez reci, i postel vecer, holt bude jinak rano unavena.
Co nefunguje je u nas ranni vstavani, to je za trest odjakziva, se starsi. Mladsi vstava hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29377
18.5.22 06:50

Tohle řeším tak u tříletého, školák už by si to nedovolil. Nicméně bych se na ně vyprdla a nechala jim něco na zodpovědnost. Neudělají úkoly? Jejich smůla, oni si to budou muset ve škole vyžrat. Přijdou pozdě? Opět budou mít průser oni :nevim: já bych se tak nestresovala, max bych jim naridila dřív budíka, když ráno nestíhají. Nemají nějakou poruchu? protože co popisujes mi už hranici s nějakou vadou, fakt neznám školní dítě, co by dělalo hysteraky při každém čištění zubů :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 06:57
@blumen píše:
No a mate nejaky presny cas vecere? Ta je treba v 18, musi byt oba u stolu. 18:20 odnasim, kdo nejedl, jde spat hlasovy. Rev? Bude, ale vydrzet.
Zuby, tak at si je necisti, budou mit kazy, na trhani jdou do ordinace sami. Par dni to vydrzi bez cisteni a zacnou, prenest zodpovednost na ne no.
U nas taky byly sceny se vsim, ale je ji 7 a tohle uz funguje bez reci, i postel vecer, holt bude jinak rano unavena.
Co nefunguje je u nas ranni vstavani, to je za trest odjakziva, se starsi. Mladsi vstava hned.

Vyhrožovala jsem, že bude mít kazy. Vždy to pak obreci. Řešila jsem to se zubařem. Domluvil mi dost rázně. A doma? Dítě mi řeklo, že žádné kazy nemá a zubař nemá svaly, takže má smůlu. Nemůžu ho půl roku nechat, že si nebude čistit zuby.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 07:02
@Kriss Tina píše:
Tohle řeším tak u tříletého, školák už by si to nedovolil. Nicméně bych se na ně vyprdla a nechala jim něco na zodpovědnost. Neudělají úkoly? Jejich smůla, oni si to budou muset ve škole vyžrat. Přijdou pozdě? Opět budou mít průser oni :nevim: já bych se tak nestresovala, max bych jim naridila dřív budíka, když ráno nestíhají. Nemají nějakou poruchu? protože co popisujes mi už hranici s nějakou vadou, fakt neznám školní dítě, co by dělalo hysteraky při každém čištění zubů :think:

Taky už mě to kolikrat napadlo. Ale jakou? Bylo období, kdy bylo čištění v pohodě, ale už dlouhou dobu je to strašný. Mladšímu dítěti je asi úplně jedno, když přijde pozdě. Nebo jedno mi to nejspíš neni, ale neudělá nic. Mně přijde, že to snad už ani nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 07:05
@starostlivamaminka píše:
Ahoj zakladatelko,
chápu, že to musí být vyčerpávající. Já bych nastavila jasně jak to bude (řeknu to jednou, dvakrát a když to nebude ani na potřetí, tak to bude mít následek). A je na tvém zvážení, co na tvoje děti platí (nebudou sladkosti, pohádka, hračky, elektronika, hřitě). U našeho puberťáka to funguje skvěle s telefonem. Má na každý den určitý počet jak školních, tak i domácích povinností, teprve až je všechny splní, může na telefon. Pokud dělá kraviny a zdržuje se nebo něco neudělá pořádně, tak se mu kolikrát stane, že hrát na telefon ani nejde. No, ale to víš, že se jinak snaží, aby to opravdu stihl, je to prostě na jeho zodpovědnosti. A hlavně ty, i když vím, že je to těžké musíš být důsledná. Když ty řekneš, že něco bude tak a tak, tak už to musíš dodržet. Když řekneš, že nedáš jídlo, ony začnou vyvádět a ty po nějaké době vyměkneš a stejně jim ho dáš, bude příště opět scéna a to mnohem větší. Děti jsou už od mala velice chytré a když jim něco projde jednou, zkusí to příště zase. Přeji ti pevné nervy :hug:

Přijde mi, že neplatí nic. Je pravda, že u něčeho jsem vyměkla, ale nebylo to mockrát.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 07:08
@Lucie_Sx píše:
Neopakuj stokrat :nevim:.
Dvakrat a konej.

Když já nevím, co konat, když na ně nic nezabírá. Třeba jsem šla schovat oblíbené hračky. Pláč, rev, vztek, ale stejně neudělá dítě to, co má. Tak si pak hrálo dítě bez nich - a bylo v pohodě. Je fakt, že tatínek je strašně měkký a dovolí jim vše.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat