Dudlík a předkus

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1234
22.11.06 08:51

Dudlík a předkus

Ahoj maminky, prosím Vás o radu.
Dcerce (2 a čtvrt roku) mojí kamarádky zakázala zubařka dudlíka, protože má předkus. Manžel hned začal vyvádět, že náš Matýsek má předkus taky (no, já to nepoznám, možná trošku) a že musí určitě s dudlíkama přestat. Rozhodla jsem se tedy, že se objednáme k zubaři.
Jenže!!! Matýsek ještě vůbec nemluví a mám pocit, že nějaké vysvětlování o tom, že dudlík dáme kačenkám nebo Mikulášovi, by u nás neprošlo. Má ho jen na spinkání a někdy přes den si s ním na chvilku lehne do postýlky. Navíc má v každé ruce ještě jeden, jinak to nejde :lol: Takhle prostě usíná, tři dudlíci a je vše bez problémů.
Bojím se, že je prostě ještě malý na to, abych mu ho sebrala, ale na druhou stranu se bojím, aby mu to nezpůsobovalo ten předkus.
Proto se ptám Vás zkušenějších (nebo i učenějších) maminek. Je to tak, že dudlík předkus způsobuje? Nebo že dudlkí v puse vadí srovnání těch zoubků? V různých diskusích jsem četla, že pokud zubař dudlík nezakáže, tak je to v pohodě. Ale mám pocit, že tam se jednalo o kazy, ne o předkus.
Já bych Matýskovi ráda vzala dudlík za půl roku, jako pro nové mimčo, vůbec mi nevadí, že ho má, když je to jen na spaní a jindy ho nevyžaduje.
Moc děkuji za rady a Vaše poznatky.
M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1718
22.11.06 09:15

smazáno autorkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
22.11.06 10:07

Ahojky meduzo,
nám zubařka říkala to samé. Na usínání dudlík vůbec nevadí do 3 let (je to normální). Také říkala, že má Adula trochu předkus, ale to se ještě může spravit (i když to může být dědičné, protože já jsem měla rovnátka a dudlíka jsem měla do roka). Takže se ničeho neboj. Na spaní to určitě nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
22.11.06 10:12

Nemyslím si, že by dudlík měl vliv na předkus. Problém je, že každý zubař ti řekne něco jiného a ty se v tom pak vyznej? Jistá si nejsem ani tím, že se po dudlíku dělají na zubech kazy. Od mé sestry dcera měla láhev s dudlíkem na čaj skoro do 3 let, dudlík před spaním dudlala také, dnes jí je 13 let a nemá ani jeden kaz. Můj syn měl láhev s dudlíkem+ dudlík na noc do 2 let a malý kaz se mu na předním zoubku udělal. Paní doktorka mi řekla, že je to z toho, že pil čaj a Sunar z láhve s dudlíkem. Tak kde je pravda???!!!!!! Myslím, že u každého dítěte je to hodně individuální, protže každé dítko je holt jiné. Někomu se díky dudlíku, předkus udělá, někomu ne, taktéž má někdo po dudlíku kaz a jiné dítko ne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
22.11.06 10:29

No já nevím, žádné moje dítko dudlík nemělo, ale připravené jsem je měla - dentální (placaté) Aventy nebo Nuky, nepotřebovala jsem je. Já bych mu dudlík nebrala, když si na něj zvykl, aby se netrápil. Dudlík na usínání je něco jiného, než když jej má celý den, špatně s ním mluví a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
22.11.06 10:34

Taky jsem nechtěla dávat dudlík, ale Adámek si začal strkat do pusy ruce. A pak jsem si řekla, že dudlík mu vezmu, ale ruku asi těžko. Tak jsem mu koupila taky ty od Aventu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
22.11.06 11:31

Ve 2 letech jsme byly u zubařky a ta se ptala, jestli ho máme. Protože ne, říkala dobrý, jinak by nám řekla pomalu končit.
Předkus - resp. vůbec křivé zuby se řeší až, když vylezou zcela všechny pětky. Ptala jsem se na to sama, protože vidím, že má dcerka dolní čelist při skusu vysunutou a horní má za těma dolníma. Navíc má všechny zuby tak nahňácané na sobě, že je má ve většině případů těch předních zkřivené. Právě říkala, že počkáme, až vylezou ty pětky zcela a podle skusu potom se uvidí, jestli dáme rovnátka. Já je měla, takže s tím počítám (a proto jsem se taky ptala, kdy se to dá poznat).
Násilím bych to hned nebrala, počkala bych až na vyjádření zubaře. Pokud to je jen na spaní, tak bych ho jinak nechala. Ale asi bych určo řešila dudlana přes den na ven apod…ale to je jen můj názor.
G

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
22.11.06 12:52

Naše malá má taky předkus (tedy podle mě, k zubaři jdem v lednu, zatím jsem se byly jen podívat), tak jsme dudlíka začali rušit mezi 16 a 17m. Trvalo to skoro měsíc a bylo to naprosto nenásilné, první den dírka skoro neviditelná, za 3 dny milimetr a tak dále až zůstal asi 1cm a ten už přestala dudlat. Myslím, že kdybych to oddalovala, vůbec bych si nepomohla. Švagrová odnaučovala ve 2 a půl a byl problém. Malá stále usíná sama, v noci se nebudí, před spaním se tulí k látkové plínce (to od mala). Pokud má dítko dudlíka čtvrt hodiny denně než usne, tak to určitě nemá na zuby vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
22.11.06 13:39

Ahoj holky,

no já mám čerstvou zkušenost s dudlíkem u své dcery. U zubaře jsme byly asi před měsícem a ten poznal, že má Alžbětka dudlík podle skusu. Nemusí z dudlíku vznikat jen předkus, ale i jiné vady. Moje dcera má např. takovou, že ty zoubky nedá úplně k sobě. Kdyby mi to ten zubař neukázal, tak si toho ani nevšimnu. Tato vada je prý hodně závažná a musí se řešit jen operativně. A to dudlík měla od roka jen na spaní. Bála jsem se, že bez dudlíku sama neusne, ale hned ten den, když jsme přišly od zubaře, vyměnila dudlík za zmrzlinu, večer se po něm sice sháněla,ale sama si to zdůvodnila, že ho dala kamarádovi a pohoda. A to jsem si myslela, že je na něm teda hodně závislá. Nekonaly se žádné probrečené noci. Ale každé dítě je jiné.
Já bych každopádně ale zašla k zubaři, aby se mu na jeho zoubky podíval a potom bych to řešila.Přece jen jsou mu už dva roky.Třeba má tvůj syn zuby naprosto v pořádku.
Ahoj Anajka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
14.12.06 14:45

dudlík a předkus

Ahoj, tak u nás razantně proti dudlíku zasáhla sama paní zubařka. Před měsícem jsme byly na první prohlídce a tam podle předkusu dcerky (nebo mého?) odhallila, že má ještě na usínání dudlíka. Objednala nás za měsíc s tím, že jí malá musí dudlík přinést. Tak jsme ho nachystaly do kapsičky, paní zubařka si ho prohlídla a velkým obloukem hodila do koše. Malá jen zírala, ale večer prohlásila, že paní zubařka dudlík zahodila a usnula. To jsem zase zírala já. Stejně si ale myslím, že předkus je dědičný a ta čtvrthodinka dumlání anatomického dudlíku před usnutím ho nezpůsobí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
14.12.06 15:26

VladkaK - a kolik je malé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.12.06 13:51

dudlík a předkus

Nelči je 2 a půl roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
20.12.06 23:00

Ahoj,
naše Klárka měla dudlík tak 20 min. denně (na usínání) do deseti měsíců a předkus má taky. Já ale taky, takže vím odkud to pochází.
Jenom mě šokují dvouleté děti na ulici s dudlíkem. Tedy někdy i starší.
Halka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lizzi
28.4.14 11:51

Obnovuji diskuzi.
Zdravím všechny a jdu si pro radu :mavam: syn 15m má podle zubařky zaděláno na předkus kvůli používání dudlíku. Je pravda, že horní dvojky nemá hned vedle jedniček, ale mírně za nimi, není to však nic hrozného. Taky má horní ret mírně našpulený, podle zubařky taky od dudlíku. Prořezávají se mu stoličky, takže má neustále prsty v puse, děsně slintá, ale nic jiného do pusy nedává, jen ty prsty. To je prý taky špatně, mám mu tam dávat kousátka, to ale nechce. Dudlík má jen na spaní. To je ale prý taky špatně, mám mu dát do postýlky nějaké spací hračky, aby si mohl v případě potřeby podudat nějakou hračku. To ale u nás taky nehrozí, neb hračky u něho znamenají zábavu. V postýlce má jen hajánka, kterého taky odmítá, ale prostě je tam. Jakmile mu vezmu dudlík, bude mít v puse prsty.
Máte některá zkušenost, že dudlík opravdu způsobuje předkus? Nebo že by to bylo tak špatné, když dudá na noc?
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1414
28.4.14 12:00

Ahojky…moje ségra je dvouletá a na spaní má ještě dudlíka a žádnej předkus nemá…takže podle mě to není nijak špatné…pocumlá si při odpoledním spaní a i před večerním…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat