Křivé zoubky

174
9.11.06 11:47

křivé zoubky

Ahoj !
Vyklubaly se nám první 2 zoubky dole a rostou křivě jakoby do V. Je to normální? Srovná se to ?
Camilla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
9.11.06 11:53

Mysím, že na hodnocení je ještě mooooc brzy. Může to být jen tím, že má víc místa mezi zoubkama. Mohou to posunout dvojky. Může se to srovnat později.
Na hodnocení je čas, když jsou venku všechny zoubky vč pětek. Nutné je pak rozlišit křivé a mezírky. Nejlépe pak zhodnotí zubař. Mezírky jsou lepší, je tam víc místa. Nám vyrostly zuby na sobě hodně nahňácané, takže má dcerka zoubky nakřivo a natočené. Navíc když skousne, tak jí dolní čelist překryje horní (ovšem dokud ten skus neukáže, neni to ani znát). Zubařka říkala, že na jaře se koukne, při prohlídce jetšě neměla doříznuté pětky a pak jí ukáže skus a podle toho se budem bavit o rovnátkách. Záleží prý hlavně až s těma pětkama.
Ale při prvních dvou zoubcích se nemá cenu tím vůbec zatěžovat. Jde o to, jestli už jsou taky venku celé, nebo teprv jen částečka, to pak může vypadat…ale rozhodně bych to neřešila - stejně s tím teď nikdo nic neudělá.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
9.11.06 15:54

Jája má taky ty spodní zoubky jako do V .. má už i dvojku v pravo a tu má taky natočenou … horní 4 má dobrý … já doufám, že až vylezou všechny tak se to zpraví :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
7297
24.3.13 12:25

Prosím můžu se zeptat, zda je někdo komu se zoubky srovnaly samy tím že dorostly další? Naše holčička má dva spodní a rostou jí také do V…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.13 12:31

My mame tri zuby, dva spodni jsou rovne ale ten jeden horni se mi zda taky nakrivo.Ale jeste neni uplne dorostli.Ale uz pri narozeni jsem si u maleho vsimla, ze tu horni dasen ma vetsi nez tu vedle ní, a prave v ty vetsi, se mi zda ten zoubek krivy.Tak si taky delam starosti.Nema nekdo z vas take zkusenosti s dásní vetsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.13 12:46

Syn má horní řezáky více ve předu, taky jsem měla strach, ale zubař mě uklidňoval. Prý to vůbec nemusí znamenat, že by měly být takové i druhé zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3466
1.7.13 22:28

@tinuš ahojky, koukám, že Ti nikdo neodpověděl, tak jsem se chtěla zeptat, jestli se vám to spravilo..malému vyrostly jedničky dole do V a nahoře se prořezává dvojka a přijde mi, že je úplně mimo.. :roll: děkuju! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.13 22:48
@gabinka píše:
Mysím, že na hodnocení je ještě mooooc brzy. Může to být jen tím, že má víc místa mezi zoubkama. Mohou to posunout dvojky. Může se to srovnat později.
Na hodnocení je čas, když jsou venku všechny zoubky vč pětek. Nutné je pak rozlišit křivé a mezírky. Nejlépe pak zhodnotí zubař. Mezírky jsou lepší, je tam víc místa. Nám vyrostly zuby na sobě hodně nahňácané, takže má dcerka zoubky nakřivo a natočené. Navíc když skousne, tak jí dolní čelist překryje horní (ovšem dokud ten skus neukáže, neni to ani znát). Zubařka říkala, že na jaře se koukne, při prohlídce jetšě neměla doříznuté pětky a pak jí ukáže skus a podle toho se budem bavit o rovnátkách. Záleží prý hlavně až s těma pětkama.
Ale při prvních dvou zoubcích se nemá cenu tím vůbec zatěžovat. Jde o to, jestli už jsou taky venku celé, nebo teprv jen částečka, to pak může vypadat…ale rozhodně bych to neřešila - stejně s tím teď nikdo nic neudělá.
G

@gabinka chtělaa bych se zeptat, jak jste dopadli s tím skusem? Dcera ho má taky. zubařka jí navrhuje rovnátka, ale nevím, zda téměř v 5ti letech, kdy jí začnou brzy padat mléčné to není zbytečné.
Bavila jsem se se známou, co dělá zubní sestru, ta ta říkala zase, že to je tahání peněz z lidí a řeší se to až u stálých zubů nebo u mléčných v případě, že spodní čelist dráždí horní dásně.

• Nahlásit
  • Citovat
5707
2.7.13 06:03

Tak navštivte ortodontistu, ten řekne jasně, zda to má nebo nemá smysl. Moje dcera šla na rovnátka už v 8 letech a pomalu 1,5roku jsme docházely jen na kontroly, protože neměla přepadaný všechny potřebný mléčný zuby za druhý (prý byla dentálně zaostalá :lol: ), takže jí je nasadily až skoro v 10letech, ale za další 1,5 už je měla zase dole, zuby rovný :pankac: :pankac:
Můj osobní názor je, že je to u mléčných zubů naprosto zbytečný, pokud tam nehrozí nějaký špatný vývoj čelistí.

@Anonymní píše:
@gabinka chtělaa bych se zeptat, jak jste dopadli s tím skusem? Dcera ho má taky. zubařka jí navrhuje rovnátka, ale nevím, zda téměř v 5ti letech, kdy jí začnou brzy padat mléčné to není zbytečné.
Bavila jsem se se známou, co dělá zubní sestru, ta ta říkala zase, že to je tahání peněz z lidí a řeší se to až u stálých zubů nebo u mléčných v případě, že spodní čelist dráždí horní dásně.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7297
4.7.13 17:57

@Dydynky tak dole jsou zoubky zatím čtyři, ty jedničky se možná trošku srovnaly těmi dvojkami ale jako jistá si nejsem, možná že to nebylo tak hrozné ani předtím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama