Kdo nedáváte dudlík?

54
15.2.16 20:02

dudlík? Nedávat?

Ahoj, dobrý den, chci se zeptat na názory- zatím jsem malému nedala dudlík 3 týdny. Přijde mi, že vždycky, když pláče, má to nějaký důvod- má hlad, má prdíky apod. Přijde mi drsné ho umlčet dudlíkem. Zastávám názor, že tyhle děti ještě nejsou tak vychytralé, ale pláčem si přivolávají dospělého na pomoc. Každopádně vždycky, když přijde kdokoliv, tak jsem divná. Určitě se malý přejídá, moc ho nosím apod. prý bych měla s dudlíkem snadnější život.Prosím jsou mezi Vámi některé, které jsou bez dudlíku a osvědčilo se Vám to? Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

95
15.2.16 20:05

@Pandorie Neteř je zcela bez dudlíku. Nechyběl ji. Má už 11 měsíců. A je furt kojená…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
15.2.16 20:05
@Pandorie píše:
Ahoj, dobrý den, chci se zeptat na názory- zatím jsem malému nedala dudlík 3 týdny. Přijde mi, že vždycky, když pláče, má to nějaký důvod- má hlad, má prdíky apod. Přijde mi drsné ho umlčet dudlíkem. Zastávám názor, že tyhle děti ještě nejsou tak vychytralé, ale pláčem si přivolávají dospělého na pomoc. Každopádně vždycky, když přijde kdokoliv, tak jsem divná. Určitě se malý přejídá, moc ho nosím apod. prý bych měla s dudlíkem snadnější život.Prosím jsou mezi Vámi některé, které jsou bez dudlíku a osvědčilo se Vám to? Děkuju

vydržela jsem to mesic nedavat ho ale pak jsem to nevydržela a dala malého mi bylo moc lito a jak ho dostal, tak z nej bylo vesely mimco ;)

• Citovat
  • Upravit
3772
15.2.16 20:06

Ano, nám se to osvědčilo. Ale dcera byla hodně náročné miminko, tak jsme jí ho nakonec dali a nastal horor. Co 10 min jsem v noci vstávala, protože ho chtěla pořád podávat :roll: Tak jsme ho zas vzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1738
15.2.16 20:08

To zase bude diskuze…

Než se mi narodil malý, byla jsem přesvědčená dudlík nedávat. Bohužel nakonec jsme ho dali, ale bylo to naše rozhodnutí, nenechala jsem se od nikoho nutit. Ptala jsem se na to i doktorky a ona říkala, že jedno dítě měla dudlíkové a druhé ne. Prostě záleží na tobě. Ty jsi máma a jestli cítíš nedávat, tak nedávej a nenech si od nikoho do toho kecat ;). Btw má tchýně říkala, že manželovi dala dudlík už v porodnici a ještě ho namočila do medu, aby mu chutnal :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39198
15.2.16 20:08

@Pandorie byli jsme bez dudlíku, děcka místo prsa cumlala šátek, deku nebo ucho plyšáka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1738
15.2.16 20:10

Ještě se mi vzpomnělo. Dala jsem dudlík, protože objevil paleček a začal si cucat jej. Radši se budu zbavovat dudlíku než palečku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
15.2.16 20:11

Nedala jsem dudlik 2 měsíce, pak jsem to zkusila a nechtěl ho. Nikdy. Je mu rok, dudlik nosim v kapse, kdyby náhodou byl potřeba. Celkem ho měl za ten rok v puse tak 10 minut. Někdy bych byla fakt ráda, že by třeba spal s dudlikem a nebudil se tak často nebo třeba ve frontě zmlknul, ale neměnila bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
15.2.16 20:11

Takže jste dokázali přežít i bez dudlíku, bez toho, aby Vaše děti byly přejezené, závislé na prsu, rozmazlené apod. argumenty???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44390
15.2.16 20:12

@Pandorie měla jsem obě děti bez dudlíku. Měli jsme ho, ale nechtěli. Dá se to zvládnout i bez toho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
15.2.16 20:14
@Pandorie píše:
Ahoj, dobrý den, chci se zeptat na názory- zatím jsem malému nedala dudlík 3 týdny. Přijde mi, že vždycky, když pláče, má to nějaký důvod- má hlad, má prdíky apod. Přijde mi drsné ho umlčet dudlíkem. Zastávám názor, že tyhle děti ještě nejsou tak vychytralé, ale pláčem si přivolávají dospělého na pomoc. Každopádně vždycky, když přijde kdokoliv, tak jsem divná. Určitě se malý přejídá, moc ho nosím apod. prý bych měla s dudlíkem snadnější život.Prosím jsou mezi Vámi některé, které jsou bez dudlíku a osvědčilo se Vám to? Děkuju

Jojo, dcera je bez dudliku.

• Nahlásit
  • Citovat
24456
15.2.16 20:15

Když má dítě velkou potřebu sání, proč si to neulehčit dudlíkem. Když nemá, proč mu ho cpát :nevim:
Jedno dítě dudlík mělo, druhé ne, obě jsou normální :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1738
15.2.16 20:15

@Pandorie Když si okolí nenajde dudlík, tak budou rýpat za něco jiného. Kdo chce psa bíti… Je ta tobě, jak to ustojíš ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
15.2.16 20:17
@Pandorie píše:
Takže jste dokázali přežít i bez dudlíku, bez toho, aby Vaše děti byly přejezené, závislé na prsu, rozmazlené apod. argumenty???

Tak tohle nejsou argumenty. :lol: :mrgreen: nekdo proste dudlik da nekdo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
3876
15.2.16 20:18

První dítě bylo bez dudlíku, uspával se ožužláváním látkového obložení u postýlky. Dodnes má při usínání zlozvyk přejíždět si prstem přes rty. Dudlík nechtěl vůbec. Druhé dítě bylo naprosto jiné a dudlík dostalo už v porodnici. Nevýhoda dudlíku je dost v tom, že když ho dítě v noci upustí z pusinky, je hned vzhůru. Odnaučování ale díkybohu u nás problém nebyl. Ty jsi máma, ať už prckovi cumel dáš nebo ne, je jen Tvá volba a druhým je do toho houbelec :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama