Dukan - pro a proti?

144
17.7.15 14:20

Dukan pro a proti?

Milé maminky, je tu někdo kdo držel dukanovu dietku a zjistil, že mu třeba nevyhovuje, vrátila se rychle kilča zpět? Začala jsem první dva dny F1 a teď o tom čím dál tím více přemýšlím, zda není lepší lehký a vyvážený jídelníček. Přebytek škrobu a např. quaranová guma mi nepřijdou zrovna moc zdravou alternativou. Moc děkuji za každou reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12400
17.7.15 14:32

Našla jsem jen samá pro, ale člověk musí vytrvat. Je to prostě o výdrži a pevné vůli. Ze začátku mě to taky přišlo složité, ale chce to přečíst knížku a jestli chceš koukni i tady, je tu diskuze;-)
A jak jsi přišla na přebytek škrobu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
17.7.15 14:39

Ahojky držela jí moje známá prej jí i ta jídla hodně chutnala. Zhubla fakt dost snad 20kg do půl roka měla nadváhu. Při každé dietě se ti vrátí kilča zpět pokud se začneš znovu přejídat :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11744
17.7.15 14:45

Ji zhubla jsem 10kg za 2 mesice a behem 4 mesici nabrala 20kg. Ta strava je hodne jednostrana u lekare jsem dostala vynadano, ze je to jednak nezdrave a druhak ta vaha se fakt neudrzi pokud zaradis dalsi potraviny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
17.7.15 14:52
@kacenka8 píše:
Ahojky držela jí moje známá prej jí i ta jídla hodně chutnala. Zhubla fakt dost snad 20kg do půl roka měla nadváhu. Při každé dietě se ti vrátí kilča zpět pokud se začneš znovu přejídat :dance:

Tomu se říká jojoefekt a rozhodně to není způsobeno přežíráním. ten se dostaví i bez přežírání. Je to jen známka toho, že člověk jedl v určitou dobu pod limit toho, co potřebuje tělo proto, aby fungovalo. Tím si rozházel metabolismus a teď se mu to vrací, protože tělo se chystá na další „hubené“ časy, kdy nebude mít dostatečný přísun živin pro základní funkce a tudíž si ved pro jistotu ukládá to zásob. A jojoefekt je na světě :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
17.7.15 14:53

@Ivetka25 Dunkanova dieta je postavena na mléčné stravě. Spousta lidí má intoleranci k mléčným výrobkům, aníž by to věděla. Já tuhle dietu držet, tak zhubnu už za týden, protože bych se od rána do večera svíjela v křečích na záchodě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12400
17.7.15 14:53

Nechci ji obhajovat, to musí udělat každý kdo se do ní pustí. Ale pokud někdo přibral víc než shodil, tak je někde něco špatně. Dukan je sám lékař a podle toho postupoval, takže že je nezdravá bych úplně nesouhlasila.Je rozdělená do několika fází a ta poslední se MUSÍ dodržovat pořád, aby nedošlo k navrácení kil. Pokud někdo zhubne a začne se zpátky cpát McDonaldem a svíčkovou s knedlíkem, tak si mohl ušetřit práci:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12400
17.7.15 14:55

@Amys to ale není pravda. Je postavená v první fázi na bílkovinách. Pokud někdo nemá rád/nebo nesmí mléčné výrobky, najde si bílkoviny jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
17.7.15 15:24

@Kaspinka Tak to máš pravdu. Na svíčkové jednou za čas tedy nevidím nic špatného, ale pokud se to s tím přeháním a do toho hranolky apod., tak to je pak jasné :zed: A s těma bílkovinama jsi mě zarazila, tak doufám, že si to nepletu s něčím jiným, u mě je možné všechno, já schválně zapátrám :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
17.7.15 15:26

@Kaspinka Tak jsem si vzpomněla poměrně rychle - je to Dolečkova mléčná dieta. Tak se moc omlouvám :andel: Nějak jsem si to spojila dohromady, obojí je holt na D a já dietám moc neholduju, tak se mi to takhle pomotalo :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11744
17.7.15 15:29

@Kaspinka jenze to neni o tom hned zrat tunu mekace, knedlo zelo. Mluvim o navraceni se k normalni strave se sacharidy atd. Kdo neni pevne rozhodnuty dodrzet 4f vlastne na porad tak by dukana drzet nemel. A jo 3 a 4f se uz da, ale kdyz drzis 2f dlouho treba 6 mesicu tak to je zatez na travici trakt, streva, zazivani. Muj nazor:) jako zhubnout se s tim da pekne o tom zadna. Jo a od te doby jim daleko mene masa, protoze jsem si na nej vytvorila averzi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12400
17.7.15 15:34

@Šarlota4 přesně jak říkáš, kdo to nechce dodržovat neměl by s tím začínat. Z toho se pak berou ty názory, že to nefunguje ;-)
Ani na 2F nevidím nic špatného - už tam máš v podstatě všechny živiny co potřebuješ. Navíc Dukan sám doporučuje aspoň ze začátku vitamínové doplňky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
17.7.15 16:16

@Ivetka25 Proč zakládáš novou diskuzi a nezeptáš se přímo „u pramene“? :nevim:
https://www.emimino.cz/…dieta-79389/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.19 21:43

Ahoj.. za mne Dukana nedoporučuji.. držela jsem ho… cca 7 měsíců.. shodila jsem cca 15kg… ale pak začali zdravotní problémy… nemohla jsem na wc.. bolelo to… tak jsem pomalu začala jíst zase normálně a vše se vrátilo :-(
Doporučuji začít spíš cvičit a jíst méně.. jde to taky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama