Dula u porodu-litoval někdo??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cestovatelka11
Kecalka 227 příspěvků 08.09.18 19:19
Dula u porodu-litoval někdo??

Je tu někdo kdo litoval že si zajistil dulu k porodu? Jde mi o to, že partner jěště před těhu mě připravil na to, že u porodu opravdu být nechce, časem jsem ho zpracovala aspoň na hekárnu, ale vidím, že to dělá jen kvůli mě a ne že se mu skutečně chce, ačkoli na mimi se těší. Nyní jsem si nějak čím dál více jistá, že tam nechci být sama, ale nemám v okolí nikoho koho bych tam u sebe chtěla, takže uvažuji nad dulou. Všude se píší samé plusy což je super, ale zajímalo by mě, jestli tu je někdo komu to nakonec nevyhovovalo, abych viděla i ty mínusy než nějakou budu kontaktovat.. Děkuji za reakce :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 11788 příspěvků 08.09.18 20:05

A opravdu ti tam tak pomůže cizí ženská, které navíc vysolíš balík peněz, za které bys mohla s rodinou na luxusní víkend? Stejnou službu ti prokáže porodní asistentka akorát bez tiátrů okolo.

Uživatel je onlineMonchichik
Echt Kelišová 9088 příspěvků 08.09.18 20:08

@terien Stejnou službu určitě ne. Dula je tam jen s tebou a pro tebe, porodní asistentka různě odbíhá atd. A kolik je balík peněz?

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10464 příspěvků 08.09.18 20:10

Já teda když už tak bych raději volila soukromou PA - ta do toho aspoň „může kecat“ dula je za mě jen „drahý doprovod“ ano pomůže s dýcháním, může dát masáž a co já vím, ale to samý Ti udělá i PA :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 20:13
@terien píše:
A opravdu ti tam tak pomůže cizí ženská, které navíc vysolíš balík peněz, za které bys mohla s rodinou na luxusní víkend? Stejnou službu ti prokáže porodní asistentka akorát bez tiátrů okolo.

Porodní asistentka? Já jsem sice rodila mrtvé dítě, ale i tak to byl porod…vyvolavany. Trvalo to několik hodin. Vzpomínám si, jak jsem měla bolesti a musela jsem si jít pro chodbu pro pití. Byla jsem zavřená sama na pokoji. A rikala jsem si, jestli někdy ještě rodit, tak jedině s dulou. Byla by tam celou dobu jen pro mě a udelala by vse, co bych ji rekla. Sestry nemaji cas, aby byli s rodickou celou dobu.

Maylaa
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 08.09.18 20:14

A co si zkusit sehnat a zaplatit PA z porodnice, kde planujes rodit? U prvniho porodu manzel byl. U druheho kvuli hlidani starsi nebude moci byt. Tak jsem na doporuceni oslovila PA pracujici v mnou vybrane porodnici a pri porodu budu mit ji. Dokonce muze i vest porod, zna se s lekari v porodnici, vi jak na ktereho. Cenove to vyjde +- nastejno jako dula. Pozor, na nektere duly jsou v porodnicich doslova alergicti (nekdy maji proc) a jejich slova nemaji zadnou vahu. Kamaradka mela pri porodu dulu, ktera se chovala k lekarum tak hrube, ze ji po relativne kratke chvili vyhodili a kamoska vyhodila penize z okna

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 11788 příspěvků 08.09.18 20:22
@Monchichik píše:
@terien Stejnou službu určitě ne. Dula je tam jen s tebou a pro tebe, porodní asistentka různě odbíhá atd. A kolik je balík peněz?

No tak nějakých 5-8 tisíc co si min. vezme je pro mě balík. O to větší, pokud ho mám zbytečně vyhodit z okna.

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 11788 příspěvků 08.09.18 20:24
@Anonymní píše:
Porodní asistentka? Já jsem sice rodila mrtvé dítě, ale i tak to byl porod…vyvolavany. Trvalo to několik hodin. Vzpomínám si, jak jsem měla bolesti a musela jsem si jít pro chodbu pro pití. Byla jsem zavřená sama na pokoji. A rikala jsem si, jestli někdy ještě rodit, tak jedině s dulou. Byla by tam celou dobu jen pro mě a udelala by vse, co bych ji rekla. Sestry nemaji cas, aby byli s rodickou celou dobu.

Jde vybrat porodnice se vstřícnějším přístupem. Navíc opravdu je třeba, aby tam někdo byl 100% času? Za mě ne, takže můj názor je, že je to naprosto zbytečná služba.

vbu
Kecalka 113 příspěvků 08.09.18 20:41

Ja si nemyslim, ze je to zbytecna sluzba. Ja mela teda soukromou PA, ale chapu sluzby i duly. Jen si musite sednout a rozumet si, dopredu si vse nastavit. Pripadne oslovit nejakou kamaradku, ktera uz rodila a treba se o porody zajima.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 08.09.18 20:50

Kdybych věděla že nemůže manžel určitě bych si dulu nebo soukromou PA vzala. Z okolí samé dobře zkušenosti.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30750 příspěvků 08.09.18 22:21

@Maylaa
dobře jí tak.Dule i kamarádce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 23:45

U prvního porodu jsem dulu měla a bylo to fajn, rodila jsem 11 hodin a byla mi oporou, jako prvorodicka jsem měla strach, nevěděla do čeho jdu a manželovi se tam moc nechtelo. U druhého jsem tam chtěla mít manžela, jednak z finančních důvodů, a i on si to rozmyslel a chtěl to zažít, když to bude poslední dítě. Ale nakonec jsem měla překotný porod a nestihl to, a můžu říct, že ačkoliv to byla rychlovka, citila jsem se strašně sama. Nemela jsem koho chytit za ruku, všichni kolem lítali a byli profesionální, ale chyběla tam opora. Bylo mi to hrozně líto, jak jsem po porodu ležela sama dvě hodiny na sále bez mobilu a nemohla se s nikým podělit o radost že syna a pocity z porodu. Samozřejmě jsem to zvládla, ale pořád si dobre vybavuji tu bezmoc ještě ted, osm měsíců po porodu. I kdyz vim, ze dula by byla tentokrat k nicemu, protože by to taky nestihla.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30750 příspěvků 08.09.18 23:57
@Anonymní píše:
U prvního porodu jsem dulu měla a bylo to fajn, rodila jsem 11 hodin a byla mi oporou, jako prvorodicka jsem měla strach, nevěděla do čeho jdu a manželovi se tam moc nechtelo. U druhého jsem tam chtěla mít manžela, jednak z finančních důvodů, a i on si to rozmyslel a chtěl to zažít, když to bude poslední dítě. Ale nakonec jsem měla překotný porod a nestihl to, a můžu říct, že ačkoliv to byla rychlovka, citila jsem se strašně sama. Nemela jsem koho chytit za ruku, všichni kolem lítali a byli profesionální, ale chyběla tam opora. Bylo mi to hrozně líto, jak jsem po porodu ležela sama dvě hodiny na sále bez mobilu a nemohla se s nikým podělit o radost že syna a pocity z porodu. Samozřejmě jsem to zvládla, ale pořád si dobre vybavuji tu bezmoc ještě ted, osm měsíců po porodu. I kdyz vim, ze dula by byla tentokrat k nicemu, protože by to taky nestihla.

dvě hodiny na sále bez mobilu :think: ;)…Naopak, ty dvě hodiny se sebou sama,bez selfíček, se svými neopakovatelnými autentickými pocity, bez cvakání do podělané otrocké krabičky, mohou patřit k těm nejsilnějším v životě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 00:13

@Burj Chalifa No po každém porodu mi tělo zavalily hormony a já měla plno energie a nedokázala odpočívat. Syna odvezli pryč a já tam byla úplně sama a koukala do zdi. Žádné nuchnani se s miminkem, žádné povídání s blízkou osobou jako po prvnim porodu. Ten mobil by mi bodnul. Nikdo ani manzel netušil co se mnou je, že už rodim.

Uživatel je onlineMonchichik
Echt Kelišová 9088 příspěvků 09.09.18 08:19

@terien Dík, já jsem vůbec netušila, kolik to může stát. No tak pro někoho to balík není a nebo jsou to pro ni účelně vydané peníze a nelituje toho. To máme každá jinak. Když to někomu pomůže, aby se cítil líp, tak proč ne.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama