Duphaston místo Utrogestanu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 11.11.14 11:15
duphaston místo utrogestanu

Ahojky, mám dotaz, připouštím, že krapet paranoidní, ale nerada bych něco pokazila.

Konečně se nám poštěstilo a jsem v 7tt, po IVF. Od začátku beru Utrogestan 2-2-2 vaginálně. Jenže teď mi došel a lékařka mi řekla, že je výpadek, tudíž ať beru Duphaston 1-0-1. Krom toho, že je to podle mě nízké dávkování, bych se chtěla zeptat, zda jste to tak některá taky měla. Mě se to nelíbí. Utrouš beru už roky na úpravu cyklu a jsem na něj zvyklá. Duphaston jsem měla asi 2× po IUI a nikdy to nevyšlo. Tak mám strach aby to nedopadlo špatně. Na druhou stranu si říkám, že je to jen na podporu a na mnohých diskuzích jsem se dočetla, že lékaři vysazují progesteron hned při pozitivním testu.

Tak nevím. Zatím mám v plánu projit lékarny a shánět, a když ho nevyjde budu se muset zeptat na dávkování a začít s Duphastonem.

děkuji moc za odpovědi, a zkušenosti, pa

Přečtěte si článek: Lék Duphaston pomáhá otěhotnět

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
reedik
Závislačka 3080 příspěvků 11.11.14 11:26

@kalypsoooo ahojky, já taky brala duphaston od zjištění těhu a dávkování jsem měla 1-0-1. Jenže jsem předtím potratila a 3× jsem do 12 tt krvácela. U doktorky jsem byla tak vyplašená, že jsem ji požádal o vyšší dávku. Řekla, že to je stejně placebo ta vyšší dávka, nemá to lepší vliv a předepsala mi ho víc pro můj klid. Také se mi to zdálo mírné to dávkování. Těžko říct, zda opravdu toho duphastonu stačí 1-0-1

Lenick
Kelišová 6196 příspěvků 11.11.14 11:36

@kalypsoooo no to je teda divne
jednak bych se snažila obvolat všechny lekarny, někde na něj naraziš, taky mi řikali v jende lěkarne cca před 2 měsici, že je vypadek ale v jine jsem jen sehnala a před měsicem ho měli už i v te prvni lekarně, takže zkoušej určitě to za to stoji
Taky teda čtu poprve, že doktoři při pozitivnim testu vysazuji, ja co jsem slyšela, tak naopak nasazuji tomu, kdo ho už neměl, když to prostě chtěji jistit - ja ho mela už při snaženi, utrogestan 1-0-1 a pri potvrzeni tehu mi naopak zvyšila na 2-0-2 a to jsem brala až ted do 12 týdne, pak že už nějak tvormu progesteronu zajštuje lip placenta. Ale když jsou potože, dava se i v pozdějším týdne, co jsem teda četla.
To davkovani je divne, chtělo by to teda porovnal přibalove letaky a složeni. Ja jen mohu pro porovnani uvest, že jsem nejdřiv měla Duphaston 1-0-1, ale neseděl mi, otekla jsem po něm, ale to je individualni, no nicměně mi misto něj dala dr. utrogestan 1-0-1, takže jsem si doted myslela, že obsah progesteronu maji stejny, akdyž mi nechala stejně davkovani. A ještě co se tyče placeba, tak to jsem slyšela naopak o utrogestanu, že 1-0-1 je vicemeně placebo, že pořadně učinna davka je až to 2-0-2.
Držim pěsti, at utrogestan seženeš.

ugluk
Hvězda diskuse 45289 příspěvků 11.11.14 12:16

Takhle, hned po OPU bych z nej mela strach, proste s nim ty IVF vysledky nejsou takove jako s Utrogestanem, takze vetsina center ho po IVF proste nedava. na druhou stranu v 7.tt uz je to v podstate jedno, nekde sice doporucuji pro klid duse brat az do 12.tt, ale cim dal tim casteji se vysazuje klidne uz v 8.-10.tt a treba v mem prvnim CARu ho dokonce davaji jen na prvnich 14 dni po ET, ze pak uz si s tim telo poradi samo, a kupodivu tam zenske nepotraceji o nic casteji nez jinde.

ugluk
Hvězda diskuse 45289 příspěvků 11.11.14 12:18

Jinak jsem ale minuly tyden sehnala naprosto bez problemu tri krabicky v prvni lekarne, do ktere jsem vlezla. Takze pokud bys z toho mela lepsi pocit, klidne zkus lekarny obvolat, treba jeste nekde bude.

Amys
Generální žvanilka 20818 příspěvků 11.11.14 12:19

@kalypsoooo Já to měla naopak duphaston 1-0-1 a jeden měsíc na zkoušku utrogestan, ale teda jen 2-0-2. Ta dávka duphastonu je dostačující. A brala jsem stejné dávky při i mimo těhotenství.

kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 11.11.14 12:36
@ugluk píše:
Takhle, hned po OPU bych z nej mela strach, proste s nim ty IVF vysledky nejsou takove jako s Utrogestanem, takze vetsina center ho po IVF proste nedava. na druhou stranu v 7.tt uz je to v podstate jedno, nekde sice doporucuji pro klid duse brat az do 12.tt, ale cim dal tim casteji se vysazuje klidne uz v 8.-10.tt a treba v mem prvnim CARu ho dokonce davaji jen na prvnich 14 dni po ET, ze pak uz si s tim telo poradi samo, a kupodivu tam zenske nepotraceji o nic casteji nez jinde.

Díky, tento názor jsem už četla. I podle výzkumů, se prý progesteron do 12.tt brát nemusí. Já už brala i Crinone 0,8% 1× denně a ten má hodně menší množství progesteronu než utrous 2-2-2.

kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 11.11.14 12:38

Takže, nevím jak to s tím vypadkem je, ale zalolala jsem do lékárny a v kam jsem volala ho měli. Tak že ono to nebude tak horké.

Jinak vam všem moc děkuji za reakce.

ugluk
Hvězda diskuse 45289 příspěvků 11.11.14 12:44

@kalypsoooo tak ono s tim Crinonem, je to tam v nejak jine forme ci zpracovani ci co, takze tam je ta jedna tubicka adekvatni k davkovani 2-2-2 Utrogestanu (nizsi davky mi tam nedavali ani po IUI), to mi teda rikali v tom prvem CARu, kde snad Duphaston ani nepredepisovali. Taky jsem mivala Crinone rada, ovsem kdyz zavedli doplatek 1000 Kc na dvoutydenni brani, vratila jsem se k Utrogestanu.

kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 11.11.14 13:16
@ugluk píše:
@kalypsoooo tak ono s tim Crinonem, je to tam v nejak jine forme ci zpracovani ci co, takze tam je ta jedna tubicka adekvatni k davkovani 2-2-2 Utrogestanu (nizsi davky mi tam nedavali ani po IUI), to mi teda rikali v tom prvem CARu, kde snad Duphaston ani nepredepisovali. Taky jsem mivala Crinone rada, ovsem kdyz zavedli doplatek 1000 Kc na dvoutydenni brani, vratila jsem se k Utrogestanu.

tak mě sse duphaston nezda už proto, že se užívá perorálně. A u utrouše mi řekli, že je lepší vstřebávání vaginálně. Zase na druhou stranu, jak jsi už psala. 7tt není 2tt kdy to má určitě větší vliv. Já když jsem se lékařky ptala na rozdíl mezi utroušem, Duphastonem a Crinone, řekla mi v podstatě, že je to podpůrná léčba, ale úspěch nezajistí.

upřímně bych raději nnněco co se nezaádí :oops: sexuální frustrace, je na zbláznění

ugluk
Hvězda diskuse 45289 příspěvků 11.11.14 13:23

@kalypsoooo jasne, je to podpora, ale kdyby tohle melo zajistit uspech, uz mam asi tak dvacet deti :lol: A jo, zive si pamatuju tu ulevu, kdy jsem to vysadila, nic ze me neteklo, nikde nic nesvedilo a sex byl jako driv. Taky me nikdy nenechali ani ten Utrogestan polykat, ze je pak mnohem min ucinny. Tak hlavne, at je vsecko OK, tech par tydnu do konce prvniho trimestru ja za chvili za tebou a pak uz je to vsecko nejak mnohem lepsi ;) Hlavne ty nervy.

vincka
Kecalka 159 příspěvků 11.11.14 13:24

Hele, buď ráda, že můžeš zavádět, já mám místo něj Agolutin 1× denně do svalu, takže si píchám… zlatý zavádění. :D
Díky za tuto diskuzi, mně přestal utrogestan vyhovovat a v CARu mi řekli, že jediná alternativa je injekčně podávaný Agolutin a teď tu čtu ty ostatní - Duphaston, Crinone… tak nevím. Taky by mě zajímalo, jaký je mezi tím rozdíl.

kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 11.11.14 13:31
@vincka píše:
Hele, buď ráda, že můžeš zavádět, já mám místo něj Agolutin 1× denně do svalu, takže si píchám… zlatý zavádění. :D
Díky za tuto diskuzi, mně přestal utrogestan vyhovovat a v CARu mi řekli, že jediná alternativa je injekčně podávaný Agolutin a teď tu čtu ty ostatní - Duphaston, Crinone… tak nevím. Taky by mě zajímalo, jaký je mezi tím rozdíl.

si sama pícháš do svalu???

vincka
Kecalka 159 příspěvků 11.11.14 13:36

Ne, to jsem jen tak napsala, sama jsem to zvládla jen 1× (fakt sama do zadku), jinak jezdím k manželově tetě, která umí píchat. V případě nouze to zvládne i manžel, ale nerad. Sama bych mohla do stehna, kdybych to zvládla, ale to se mi chce omdlít.
Zajímalo by mě, proč mi v CAR nenavrhli taky třeba Duphaston… musím se na to zeptat.

kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 11.11.14 13:40
@vincka píše:
Ne, to jsem jen tak napsala, sama jsem to zvládla jen 1× (fakt sama do zadku), jinak jezdím k manželově tetě, která umí píchat. V případě nouze to zvládne i manžel, ale nerad. Sama bych mohla do stehna, kdybych to zvládla, ale to se mi chce omdlít.
Zajímalo by mě, proč mi v CAR nenavrhli taky třeba Duphaston… musím se na to zeptat.

já bych si sama do svalu nic nepíchala, je to riziko…radeji si to nechej od někoho píchnout, pohled na vlastni tělo je trochu zkresleny ;-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >