Dvouleté dítě a televize...

11.5.21 14:01

Dvoulete dite a televize

Ahoj maminky,
Nemame kolem sebe moc pratel se stejne starym ditetem, takze nemam srovnani. Mame dvouleteho syna (za par dnu dvouleteho) a do roka a pul televizi v podstate neznal. Mame doma dve a do te doby, kdyz jsme byli sami doma spolu a ja chtela kulisu, mela jsem pustenou tu v kuchyni, ktera je na lednici a maly na ni ze zeme nevidel, jen slysel, tak to bylo, jak kdyz mame pustene radio treba. Jsem takovy zpravodajsky typ, takze mi bezela jen CT 24. Vecerni zpravy jsme pousteli ze zaznamu az sel maly spat, takze v podstate to vubec neznal. V roce a pul se zacal najednou silene brzy budit, treba uz v 5 rano, takze to jsem byla a dodnes jsem hodne vyrizena a na Youtube jsem mu rano treba poustela pisnicky Sveraka a Uhlire, to se mu hodne libilo, nebo je tam od nich Karkulka a Budulinek, takove 10minutove zpivane pohadky, a to koukal treba na obe rano, dokud nebyla nejaka rozumna hodina na vstavani, treba aspon 6 :mrgreen: vlastne mi to vadilo, ze kouka, ale on vstava takhle brzy doted, vydrzi v klidu do jedne odpoledne, nez jde spat, pospi dve hodiny maximalne a vecer jde spat v 9, protoze kdyz jde driv, vstane jeste pred tou patou :mrgreen: asi pred tremi tydny bezela v televizi pohadka Lotrando a Zubejda, my ji mame radi, jsou tam ty pisnicky, co jsme malemu pousteli predtim na Youtube, no a on se s nami vydrzel koukat. Ja pak tu pohadku nasla doma na DVD a kazdy den ted maly na to kouka, poustim to rano, kdyz vstane hodne brzy, jeste se u toho nejak probouzim, on kouka, kdyz jsou pisnicky, a kdyz se tam mluvi, s necim si hraje. Kdyz to rano nedokoukame, protoze nekam jdeme, nebo uz ho to nezajima a nediva se, pustim mu zbytek treba, kdyz delam veceri, protoze jsme tou dobou doma jeste vetsinou sami a ja stihnu uvarit mezitim co on kouka. Ta pohadka ma hodinu a pul, coz je na den pro dvoulete dite asi dost koukani, i kdyz to neni v kuse. Ale rano mi to prijde lepsi jak precvakavani videi na Youtube, kde jsou porad takove pitome reklamy :roll: kdyby spal treba aspon do 6, asi uz bych byla schopna normalka fungovat, ale pata je pro me fakt moc a manzel toho neni schopen vubec toho vstavani, takze je to na mne. Kolik casu vase deti travi u televize? Podotykam, ze telefon a tablet nedostava vubec uz, protoze mel obdobi, kdy to porad bral a chtel fotky a kdesicosi, a to jsme utnuli a telefony schovavame mimo dosah, ty nam vadi vic, jak TV. Kdyz mu reknu, at TV vypne, tak to udela, kdyz to muze udelat sam a neudelame to my, tak jde hned a vypina, nastve ho jen, kdyby nesmel zmacknout sam ten cudlik na ovladaci :mrgreen: na nic jineho nekouka, Decko nepoustime a nejakou kabelovku nemame s extra programy, takze zatim jen tahle jedna pohadka, co ho porad bavi, ale denne no :nevim: zakazujete TV kompletne nebo mate prisnejsi limit na cas u obrazovky jak my? Ja jsem z toho spatna, ale zakazat to uplne asi nechci, stejne se tomu clovek nevyhne, ze deti na to budou koukat. Moc diky za nazory a zkusenosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21528
11.5.21 14:05

U dvouleteho už to neřeším. Stejně ho to dlouho nezajímá, buď chvíli kouká se starším na nějakou pohádku nebo si něco pustím já a u toho vydrží ještě kratší dobu. Kouká chvíli a jde si po svých. Naopak myslím, ze jak z toho dela člověk tabu, tak to ty děti láká víc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6699
11.5.21 14:07

Nepoustim tv už ani jako kulisu. Před pár měsíci ještě jo, dokud to dcera nevnímala. Přijde mi sileny aby dítě hned co otevře oči koukalo na televizi protože ty chceš spát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
763
11.5.21 14:08

Prijde mi to moc, mne by se to nelibilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4522
11.5.21 14:13

My máme, nebo měli jsme v zimním období (teď jsme na zahradě), televizi puštěnou celkem pořád. Ne pro mé dvouleté dítě, ale pro mě. A syna to celkem nezajímá. Kolikrát se přistihnu, že koukám na Rákosníčka, ale syn si jde do kuchyně hrát s vařečkama. Zase bych z toho nedělala kovbojku, ve dvou letech asi nevydrží sedět na zadku a civět na bednu nějakou neúnosnou míru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2975
11.5.21 14:13

Ja bych sla spat driv, abych byla schopna s ditetem vstat. Me ted dite take vstavalo v 5, bylo to neprijemne obdobi (rada si prispim). V 6 vstava starsi pravidelne. Obcas take rano zapnu tv, dam telefon s fotkama, atd., ale starsimu nez 2 letemu diteti. Takto malemu diteti bych vyjimecne pustila maximalne Krtka v dobe, kdy potrebuju neco bez jeho asistence udelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
11.5.21 14:14

U nás moc na tu TV není čas. Jak je pěkné počasí, jsme pořád venku. V zimě nebo když je opravdu echt hnusně nemám problém mu tu pohádku pustit. Přes zimu jsme koukali i na delší animáky typu Doba ledová apod. To baví i mě :lol: Jinak pokud přijdeme domů večer v ucházející dobu, stihne se navečeřet, osprchovat a vyčistit zuby bez keců, tak pouštíme na YouTube jeho oblíbená auta (krátká produktová videa) :roll:. Syn 2 roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.21 14:19

@mackA159 tak kdyz to napisete takhle, za noc spi maly max 8 hodin a to jeste prerusovane, protoze se porad budi i v tomhle veku, ja nejdu spat hned s nim, protoze jeste pracuju, uklizim atd, takze spim spis 6 hodin za noc, manzel nevstane nikdy, ani o vikendu, a nevim, zda Vy fungujete uz od peti od rana naplno. Ja proste ne, trapi me to taky, nemyslim ted to nevyspani, ale ta televize, ale v pet rano nejsem schopna si aktivne uz hrat a vymyslet a maly si takhke brzy rano taky tak uplne nevyhraje. Zase to pisete, ze si chci vyspavat do 9 a tak maleho prdnu pred TV. Ja navic nespim, jsem s nim vzhuru, jen nejsem pripravena jet naplno. Kdyby bylo na nem, v tech pet rano uz by chtel jit ven a behat, vysvetlit mu to zatim moc nejde, ze to lidi nedelaji :mrgreen: chapu Vas nazor a dekuju za nej i tak, TV jako kulisu nemame nikdy, to nepotrebuju, to si pustime treba CD misto toho, jde mi o ta rana, kdzy to vstavani trva uz tak dlouho, tak mam proste s tim uz potiz se zmatorit, ale treba zkusim vymyslet neco jineho nez pphadku, i kdyz nevim co :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
11.5.21 14:21

Můj má 2,5 roku. Většinou kouka na YT traktoriady :oops:, taky videa různých společnosti vyrábějící zemědělské stroje (claas), prostě blazen do traktorů. Poustime některé přírodopisné videa -bizony, muflony. Z pohadek pouze krtka. Vždy je to ale pouze pár minut denně, žádná kulisa. Když jej chci udržet v posteli, pouštíme audiopohadky nebo pisnicky na spotify.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
11.5.21 14:21

Našim dvouleťákům pustíme sem tam televizi dopoledne než jdou ven, ale to vydrží tak 10 minut. Večer pak Večerníček a znělka z Medvídka Pú a tím končíme, takže 30 minut za celý den maximálně. Televize jako kulisa u nás jede málokdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.21 14:23

@luci.no tak Krtek ho nezajima vubec, protoze nemluvi :D syn rad opakuje, co slysi a pobrukuje si treba ty pisnicky, co tam bezi. Druv spat moc jit nejde, pri rodicaku pracuji trochu a delam veci, kdyz jde maly spat vecer, navic s manzelem uz bysme se nevideli vubec, chodi domu z prace az na maleho koupani vetsinou a nekdy ani to ne, takze kdyz i jeho chci videt, tak driv jak v 11 do postele nedolezu, takze s tim spankem je to takove narocne dlouhodobe, ale nerikam, ze je to vymluva. Jinak ven chodime s malym taky samozrejme, dopoledne i odpoledne, ale my mame ty dny od tech 5 rano proste opravdu dlouhe :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
11.5.21 14:25

Mne se nejvíc osvědčilo nedělat z televize nic zakázaného, nenormálního, nic, na co by bylo potřeba mít nějaké zvláštní pravidla a limity. Prostě když se chtějí koukat, tak se koukají. Když mám pocit, že se dívají moc dlouho nebo moc často, tak řeknu, ať se dokoukaji na tu jednu pohádku a pak si jdeme hrát. Nebo že ještě uděláme to a to a pak se muzou jít dívat. Zavedla je to v dobrý kdy se dívali na můj vkus hodně, v posledním těhotenství jsem za TV byla fakt ráda, bohužel… Chvíli trvalo, než se od toho odpoutali, ale teď jak ví, že kdykoliv se můžou dívat, tak ten zájem nějak opadl. Radši si hrají. A stejně jsme pořád venku. Akorátteďda nevím jestli to půjde aplikovat u dvouletého dítěte. Máme jen o fous mladší a ta to teď fakt nechápe, tu zatím nemůžu nechat, ať se kouká, kdy chce, koukala by půl dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.21 14:25

@Čičorečka nevydrzi, vydrzi tak 15 minut nebo kdyz je ta pisnicka a leti nekam a zase se vrati, takze ale vlastne to kulisa je, coz jsem tady nekomu ted tvrdila, ze TV jako kulisu nevedeme :mrgreen: takze castecne asi vedeme no, musim s tim neco udelat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3342
11.5.21 14:28

Nečetla jsem to cely, ale můj syn 3,5 se divá každé ráno, neb vstává v 5:30, takže zapnu a ještě hodinku spim. Dobre to asi není, ale jeho to baví a mě to pomůže. Jinak TV nemáme, poustim mu to na PC.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6699
11.5.21 14:28
@Brevnovanka88 píše:
@mackA159 tak kdyz to napisete takhle, za noc spi maly max 8 hodin a to jeste prerusovane, protoze se porad budi i v tomhle veku, ja nejdu spat hned s nim, protoze jeste pracuju, uklizim atd, takze spim spis 6 hodin za noc, manzel nevstane nikdy, ani o vikendu, a nevim, zda Vy fungujete uz od peti od rana naplno. Ja proste ne, trapi me to taky, nemyslim ted to nevyspani, ale ta televize, ale v pet rano nejsem schopna si aktivne uz hrat a vymyslet a maly si takhke brzy rano taky tak uplne nevyhraje. Zase to pisete, ze si chci vyspavat do 9 a tak maleho prdnu pred TV. Ja navic nespim, jsem s nim vzhuru, jen nejsem pripravena jet naplno. Kdyby bylo na nem, v tech pet rano uz by chtel jit ven a behat, vysvetlit mu to zatim moc nejde, ze to lidi nedelaji :mrgreen: chapu Vas nazor a dekuju za nej i tak, TV jako kulisu nemame nikdy, to nepotrebuju, to si pustime treba CD misto toho, jde mi o ta rana, kdzy to vstavani trva uz tak dlouho, tak mam proste s tim uz potiz se zmatorit, ale treba zkusim vymyslet neco jineho nez pphadku, i kdyz nevim co :)

Vstávám v 5 každý den mimo víkend.. nic jinýho mi nezbyde pokud si chci vypit kafe bez dětí. Mladší se budí pravidelně ve 2 v noci, starší jednou za dva dny ve 4. O víkendu si pospim do 7.. Já bych být tebou chodila dřív spát, a upravila si jídelníček pokud si po dvou letech vstávání, a šesti hodinách spánku totalne KO..hodinu v posteli bych využila k mazlení se sním.. Rozkoukávat se u televize není nic zdraveho pro oči..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat