Dvouleté dítě do školky

13
16.5.18 11:06

dvouleté dítě do školky

Našla jsem tady jen jediné téma o dvouletých dětičkách ve školce. Máte někdo zkušenosti, dávali jste dítě takhle brzy do školky? Synovi budou dva roky na konci května, od září nastupuje do školky, už nás přijali, mám z toho samozřejmě strach, přijde mi maličký, ale říkám si, přežily to jiní, přežije to taky. Dostala jsem právě neopakovatelnou pracovní nabídku, o jaké se mi ani nesnilo, hold to musí přinést oběti. Zajímají mě vaše zkušenosti, jak to zvládli vaše děti, určitě nejsem zdaleka první.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12282
16.5.18 11:09

Moje dítě ve 23 měsících a zvládlo to naprosto výborně, ale to je dítě od dítěte a moje šlo do soukromého zařízení. Do státní bych nedala v žádném případě, tak malé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12649
16.5.18 11:14

Znam vic deti, co sly pred 3. rokem, ale vetsinou do soukromych skolek s mensim poctem deti (nebo i do statni, ale do malicke na vesnici, kde se tak nejak vsichni znaji). Pokud si na to skolka troufa, tak pocitam, ze jsou na mladsi deti uzpusobene a budou s nim umet pracovat.
(Jinak ziju v zahranici, kde se matky bezne vraceji do prace daleko driv nez v CR a deti davaji do kolektivnich zarizeni a nikdo s tim problem nema…ale je to trochu jiny system, ty mensi deti maji treba 1 pecovatelku pro 4 deti a jsou zvykle prebalovat, krmit atd…v zasade jak byvaly u nas jesle).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.18 11:15

Nase mala ted zacala chodit v roce a pul, taky jsem to tu resila v diskuzi. Chodi na tri dopoledne v tydnu. Zacatky byly krusne, nekolik prvnich dni tam proplakala, pak onemocnela, takze po nemoci znova zvykani. Ted uz si krasne zvykla, skamaradila se s tetami, hezky tam ji, zapojuje se. Je jich 5-6 takhle malych deti +dve ucitelky, do vetsiho kolektivu bych ji nedala. Vas malej to taky urcite zvladne, u nas chodi i rocni deti. :palec: jen se priprav na to, ze bude porad nemocnej. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
16.5.18 11:19

Já mám malou od 22 měsíců ale chodí do jeslí je tam max 12 dětí a malá tam je spokojená. Malej chodí od 3 do státní a je to mazec 27 dětí ve třídě je na ně jedna učitelka až když jdou ven tak jsou na ně dvě. Já si myslím že do školky mohou i takhle malé děti, ale musí to být pro ně uzpůsobené což v současné době není. No a já ještě u obou řeším vysokou nemocnost což je pro pracující matku alespoň v ČR docela oříšek. Přeju ať se malý rychle adaptuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
16.5.18 11:20

Zalezi na vic okolnostech. Ja ted supla do skolky holku (v prosinci mela dva roky) Ale je spolecenska a vylozene tam chtela a kazdy den tam lezla, ma tam dva sourozence a mame uzasne ucitelky a celkove cely kolektiv. Jsem si jista, ze syn, kdyz mel dva roky, by to takhle v pohode nemel. Muj nazor, pokud Tvoje ditko neni superspolecenske a v pohode a nepolozi vas to financne, zvazila bych soukrome zarizeni, kde bude mit individualni pristup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
16.5.18 11:23

Zacala jsem dávat dceru na dvou a půl letech, zezacatku na hodinu a půl, max třikrát týdně. Teď na dvou letech a deseti měsících chodí třikrát týdně na dopoledne a myslím, že jí to zatím stačí. Víc ji zatím dávat nebudu, podle me je na to ještě malá. Pokud chcete dávat denně, určitě do soukromé, ale ani tak to pro mě není pro každého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4922
16.5.18 11:36

Nase mala jde taky v zari do skolky, bude ji dva a pul roku. Ja jsem sice doma s mladsi, ale zase chci aby holka prisla mezi deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
16.5.18 11:49

Řekla bych, že je to dítě od dítěte. Starší by ve dvou letech školku rozhodně nezvládla, byla takové moje miminko, což bylo dané tím, že se nám brzo po ní narodila druhá dcera. A ta je zase naopak strašně napřed, snaží se prvorozenou ve všem dohnat a už od roku a půl nás přesvědčuje, že může chodit do školky jako ségra. Dokonce chodí za učitelkama a zkouší to :-D takže přes léto se zbaví plen (doufám) a nastoupí ve dva a čtvrt roku. Jedná se tedy o školku s dvanácti dětma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
16.5.18 11:49

Dcera je taky od září přijatá. Je konec dubna. Ale děti miluje, hlavně na ulici má 3 holky se kterými bude ve školce. Takže za nás proč ne. Ve školce říkali, že věk není problém, že je důležité aby se sama najedla, byla bez plenek a uměla se napít z hrnečku. Což hravě splňuje již teď. Dám ji jen na dopoledne v září a pak jak si řekne sama. V řijnu čekáme přirustek, takže i kdyby ji nevzali, svět se mi nezhroutí. Myslím, že naše školka je přizpůsobená i pro maloše. A síce mám v okolí i názory, že takhle malé děti do školky nepatří - že limitují starší co se vycházek a aktivit týče, tak já si myslím, že to záleží jak od školky, tak od dítěte. Někdo je společenský a někdo děti nemusí až do 4 let.
pokud je dítě v kolektivu rádo + neodolatelná prac. příležitost - asi bych taky po ní skočila a riskla to. Případnou nespokojenost dítka ve školce můžeš řešit až nastane. Ale stahovat kalhoty když brod je daleko mi přijde zbytečné. Sama musíš vědět jak na tom syn je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1265
16.5.18 11:53

Dvouleté dítě je ještě na školku malé. V jesličkách je to něco jiného, jiný přístup, jiné aktivity. Ale zase školky to nyní umožňují, že přijímají takto malé děti. A pokud máš dobrou pravní nabídku, vzala bych ji také a dítě do školky dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5889
16.5.18 11:56

Starší šel ve 2 a 3/4, do státní, s menším počtem dětí na třídu. Celkem v pohodě. Ale on vždycky potřeboval okolo sebe děti.
Malej půjde od září v roce a půl do jeslí. Zatím na zvykačku, jedno dvě dopoledne v týdnu. Chci se vracet brzo do práce, tak ať to pro něj není šok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.18 12:02

Moje mamka dela ve skolce a rikala, ze vetsina (pisu vetsina, at se nekdo neohrazuje) deti je na to proste mala a nepripravena (nemluvi, nekomunikuji, neumi se najist,…), potrebovala by byt doma s maminkou. Ze se hodne chodi mazlit a jsou smutne, az je ji jich nekdy lito, ze proste vidi, ze jim ta mama chybi, ac treba nebreci. Do kolektivu se muze dostat i po 3. roce, takze jsou to jen takove vymluvy vetsinou ;) dokonce se setkala s tim, kdy ji maminka 3 deti oznamila: jeste ze ty dve jdou do skolky, jinak je to doma teror! 8o :mrgreen: tak jen pohled ucitelky na vec (statni skolka, cca 15 deti ve tride) ;)

• Citovat
  • Nahlásit
7531
16.5.18 12:03

Mám zkušenost se starší, ta šla 4 měsíce před třetíma narozeninama, ale je to hodně společenské dítko, neměla problém, ale šla do státní a tam to byl neskutečný mazec, starší děti měly problém když byly míň společenské.

Mladší budu dávat na 2 dny v týdnu do soukromé, míň děti a pořádná adaptace, budou jí 2roky a 2 měsíce. Od příštího května bude muset víceméně na celý týden.
Záleží na naturelu dítěte, zkoušela bych postupně zvykacku, taky pokud má třeba staršího sourozence a vidí že ten chodí do školky, vidí, že si tam hrají, tak by se mohl i víc těšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
16.5.18 12:09

Tak moc děkuji za odpovědi, vím, že to nebude snadné, že mu budu chybět, i on mě, jsem s ním téměř pořád, doufám, že to zvládneme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama