Dysfázie řeči

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alena27
Kecalka 346 příspěvků 19.09.17 19:11
Dysfázie řeči

Dobrý den, můj syn má 4r3m a dneska nám bylo řečeno že má dysfázii řeči. Syn chodí už druhým rokem do školky (obyčejné-státní). Když šel minulý rok uměl jen 5 slov za ten rok se zlepšil tak že má slovní zásobu 67slov a spojuje do 2-3 slovných vět. V listopadu nám určí jestli kluk dostane logopedický individuální plán do školky, jen tedy nevím jestli ve školce s tím budou pracovat. Je jich tam ve 25 dětí a jedna učitelka :-(
Nicméně jsem se chtěla zeptat hlavně vás maminek které máte dítko se stejným problémem jestli existuje nějaká podpůrná léčba-např. homeopatika, bylinky,… co by při této diagnoze mohlo dítěti napomoci. Děkuji

Přečtěte si článek: Dysfázie (opožděný vývoj řeči): Když dítě nemluví

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
ixule
Vesmírná mluvilka 34980 příspěvků 19.09.17 19:15

Malý chodí do logopedické třídy ve školce, je tam max. 14 dětí a 3 učitelky a cvičí s nimi denně, dost se tam zlepšil. Homeopatika ani bylinky na tohle nepomohou bohužel :nevim: Můžeš se zkusit podívat na biofeedback.

Qwentin
Hvězda diskuse 64804 příspěvků 19.09.17 19:19

Ahoj, malý má dysfázii řeči, podle psycholožky, ale budeme muset oběhat další odborníky, aby se vyjádřili taky. Také jsem zvědavá, jaké jsou možnosti. Ale určitě logopedie, jezdíme co 14 dnů od jeho 4 let, aspoň trochu se to zlepšilo. A samozřejmě hodně vizualizace, pomáhají mu obrázky, nerozumí všem výrazům a má špatnou sluchovou paměť.

nisale
Stálice 56 příspěvků 19.09.17 19:53
@Qwentin píše:
Ahoj, malý má dysfázii řeči, podle psycholožky, ale budeme muset oběhat další odborníky, aby se vyjádřili taky. Také jsem zvědavá, jaké jsou možnosti. Ale určitě logopedie, jezdíme co 14 dnů od jeho 4 let, aspoň trochu se to zlepšilo. A samozřejmě hodně vizualizace, pomáhají mu obrázky, nerozumí všem výrazům a má špatnou sluchovou paměť.

Ahoj Quentin a jak se malemu vyvijela rec? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.17 19:53

Mám tříleťáka s podezřením na VD. Jde do státní školky 27 dětí a 1-2 učitelky.
Na logopedii jezdíme od 2 let, ale chce to makat doma a vidím, že jak chodím do práce, tak není tolik času. Pokud máš možnost menšho kolektivu nebo logopedické školky, tak bych udělala všechno pro to, abych ho tam dostala. Případně bych se zeptala na asistenta.
Vidím to u nás, že si ho moc nevšímají. Pokud je hodný, tak ho nechají svému osudu. Rozhodně není čas, aby se mu někdo věnoval a rozvíjel ho tak, jak by potřeboval.
Vím to, protože do stejné třídy chodí děti od několika kamarádek a ty to hlásí.

Pro tyto děti se hodně doporučuje EyeQ (rybí tuk). Já ho nasadila ve 2 letech a tehdy udělal významný vývojový skok.

Klarča.K
Kecalka 232 příspěvků 19.09.17 21:46

@Alena27 davame rybi olej(davam od mollers) a jednou za cas mu nakapu kapky B complex od Generici…

Taky se doporučuje DMG - je to spis pro adhd, autismus ale nekde jsem cetla že i na rozvoj řeči…

Klarča.K
Kecalka 232 příspěvků 19.09.17 21:53

Souhlasim s anonymni - lepší menši kolektiv, ale bohužel ne vždy to jde :?

nisale
Stálice 56 příspěvků 19.09.17 21:58
@Klarča.K píše:
@Alena27 davame rybi olej(davam od mollers) a jednou za cas mu nakapu kapky B complex od Generici…Taky se doporučuje DMG - je to spis pro adhd, autismus ale nekde jsem cetla že i na rozvoj řeči…

Co je DMG?

Klarča.K
Kecalka 232 příspěvků 19.09.17 22:23

@nisale
Popis

DMG je relativně nedávno objevená sladce chutnající látka. Je to přírodní, jednoduchá stavební látka bez známých vedlejších účinků. Je řazena do skupiny vitamínů B a označuje se jako B15. V současné době je na její poznání konáno mnoho výzkumů a stále nabývá na popularitě. Zvýšený zájem o tuto látku spustili dva ruští výzkumníci (M. G. Blumen a T. L. Belyakov), kteří zveřejnili výzkumnou práci dokumentující významné zlepšení v řeči u 12ti ze skupiny 15ti mentálně postižených dětí, které předtím nebyly schopné komunikovat řečí. Dětem se podávala látka, která je známá pod různými názvy, jako kalcium pangamát nebo kyselina pangamová nebo vitamin B15. Dětem se nejenom zvýšila slovní zásoba, ale také začaly používat jednoduché věty. Také se zlepšil jejich mentální stav jako celek - dokázaly se lépe koncentrovat, projevovat větší zájem o hračky a hry.Následný výzkum odhalil, že základním faktorem, který stojí za úspěchem kalcium pangamátu je DMG. Krátce po publikovaní výsledků navštívil psychiatr Allan Cott Moskvu a přivezl si zpátky do vlasti (USA) malou dávku kyseliny pangamové, kterou v rámci své praxe podal mnohým dětem, z toho některé byly autistické. Mnohé z Cottových malých pacientů reagovaly stejně, jako ruské děti. Jedna z matek napsala: „Je to nejúžasnější věc, kterou jsem v životě zažila. (Dítě) Opakuje slova a odpovídá na otázky…“. Účinek látky je na dítěti patrný většinou za týden. U některých dětí nastanou dramatické změny po 24 hodinách. Nejviditelnější pozitivní změnou po nasazení DMG bývá zlepšení řeči, velice často rodiče zaznamenávají také zlepšení v chování.

Další výsledky z aplikace DMG jsou z Výzkumného centra pro problémové děti v Korei. DMG zkoušeli na 39 autistických dětí ve věku 3-7 let během 3 měsíců s těmito výsledky:
Pozitivní vliv u 31 dětí (80%) - tj. zlepšení v řeči, jídle, chování…
8 dětí mělo během prvních dvou týdnů problémy se spánkem
6 dětí bylo během prvních dvou týdnů experimentu aktivnějších

Aktivní látka DMG nemá vliv pouze na psychiku a pouze u dítěte. Její pozitivní působení je obecně známo také na imunitu. Při podávání látky laboratorním králíkům, se zlepšila reakce zvířat na infekci o 300 - 1000%. Látka také působí lipotropně, snižuje cholesterol v krvi a brání usazování tuků v játrech. Pomáhá při vylučování škodlivin z těla, prodlužuje životnost buněk. Používá se v prevenci aterosklerosy, jako ochranný prostředek znečištěného prostředí, proti stárnutí organismu, jako pomocný prostředek při cirhóze jater a při srdečních onemocněních. Snižuje tíživé účinky astmatu. U sportovců zvyšuje odolnost organismu. Lze ji použít k tlumení účinků stresové reakce, k ochraně poruch srdce a cév spojených s hypoxii, k výraznému zpomalení sklerotizačních procesů v organismu, při chorobách jater a k jejich ochraně.

nisale
Stálice 56 příspěvků 19.09.17 22:27

Wauuuuu diky za popis. Koupit se da vsude v lekarne?

Klarča.K
Kecalka 232 příspěvků 19.09.17 22:40

@nisale neni v lekarne je to lek z Ameriky a maji ho jen asi dva eshopy v ČR…Jsou kapsle nebo sirup, ale je to poměrně drahe…cely nazev je Now Foods DMG 125 mg…Google vyjedou odkazy na ty obchody…

nisale
Stálice 56 příspěvků 20.09.17 07:25

Oki podivam se :palec: diky

Alena27
Kecalka 346 příspěvků 20.09.17 08:20

@Klarča.K Moc děkuju za tip, určitě koupím a vyzkouším. Rybí tuk Mollers mu taky dávám :-) Bohužel menší kolektiv je ve logo školce která je od nás cca 18km a to s manželovýma směnama a naší dostupností na autobus a s malou prostě nejde zkonbinovat, i kdybych chtěla tisíckrát tak kluka dát, tak bohužel :-(

Klarča.K
Kecalka 232 příspěvků 20.09.17 09:04

@Alena27 ja tě chapu, u nas je to same…logo školka 25km i kdybych chtěla nejdete to…ale zase si myslim že i normalni školka ma sve vyhody :palec: Ada se hodne rozmluvil a myslim že je lepší že slyší deti co nemaji vadu řeči(jako v logo)…ale jako negativa vidim ten vetši kolektiv což mu vadi :? ale jinak to u nas nejde…

Alena27
Kecalka 346 příspěvků 20.09.17 09:46

@Klarča.K Přesně jak pravíš. Kolikrát jsme probírali s manželem jak to udělat aby tam mohl chodit, ale prostě okolnosti jsou proti nám. V listopadu jsme objednaní do SPC kde by snad mohl dostat ten indi. plán ale fakt netuším jak to přijme učitelka ve třídě. Ředitelce jsem to pravila už teď a chápe to a snad i podpořila ovšem ona není u nich ve třídě, tak nevím nevím jak to bude. 25 dětí-1 učitelka a v tom i předškolní děti které musí připravovat do školy, tak nevím jak to dopadne :-( :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rasta kočka dne: Hvězda České televize Tvarůžková změnila image a je to pecka!

Čokoládová kráska z České televize Zuzana Tvarůžková (35) si nechala udělat... číst dále >

Slova podpory nepřišla: „Ve volbách budete slabší partner,“ řekl Zeman Soukupovi

Mediální magnát, moderátor a velký podporovatel Miloše Zemana Jaromír Soukup... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >