Endometrioza a neplodnost

94
4.1.21 14:43

Endometrioza a neplodnost

Krásný den holky,
Chci vás požádat aby jste můj dotaz braly trochu s rezervou, potřebovala bych ale vysvětlit jak přesně endometrioza může způsobit neplodnost?
Koukám se na to jako úplný laik a neznalec. Myslíte že pokud mám průchozí vejcovody, ale endometriozu někde proste mám, tak to hned musí znamenat potíže s početím i přesto že vejcovody mám průchozí? Nebo endometrioza a potíže s pocetim se projevuje nepruchodnosti vaječníků do dělohy? Byla jsem na vyšetření HyCoSy kde se ukázala průchodnost. Každopádně není vyloučeno že endo můžu někde v podbřišku mít. Jinak byl mi udělan i hormonalni profil, kde se zjistily rozhazene hormony a ze mam zvysenou hladinu testosteronu. Snazime se o miminko 3 dlouhé a nekonecne roky, takze pokud tam problem je, doudam ze se brzy najde a zacne se resit. Pokud se nic nezjisti tak se alespon po psychicke stránce uklidnim. Doufam ze jsem svůj dotaz vysvětlila alespoň trochu srozumitelne a bude jasné co by mě zajímalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
367
5.1.21 13:33

Ahojky, mě to bylo vysvětleno tak, že to endometrium místo toho, aby odešlo ven, se uchytí kdesi uvnitř těla a dělá tam potíže. Záleží na typu endometriozy, jsou celkem asi tři. Já osobně mám hlubokou infiltrující endometriózu, napadlo mi to tlusté střevo, močový měchýř a dělohu. Vejcovody mám průchozí, byla jsem i na vyšetření HyFoSy a bylo to naprosto v pořádku, takže endometrioza nespočívá pouze v neprůchodnosti vejcovodů, to je pouze jeden její typ. Na druhou stranu hodně holek s endometriozou otěhotnělo přirozeně. Tak držím palce, aby se vám taky brzy zadařilo, ať už jakoukoliv formou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
5.1.21 14:21

Ahojky. Minuly mesic mi sdělili podezření na endometriozu. Na žádné vyšetření jsem ještě nesla, jen mi to rekli z ultrazvuku, kde mam nejake 3 útvary a prý je to na 90 %. Dostala jsem přednášku o co jde, coz napsala bezinka, a ze to může putovat kdekoliv po těle. Možná bude v budoucnu treba operace, kdy mi můžou vzit i čast vajecniku. Druhý mam ale zdravý, tak to těhotenství jako takové zase tolik nepokazi. Je mi doporučeno zamrazeni vajicek, pro jistotu.
Nemoc se rada vrací a je dneska dost populární. Asi za týden jdu na dalsi ultrazvuk v CARu, tak mi snad řeknou vic. Každopádně k ni je potřeba menstruace :lol:
Drzim palce a hlavně klid :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
6.1.21 19:13

@leylen @bezinka.11 ahojky holky, moc vám děkuji za vysvětlení s čím vůbec mám tu čest. Hledala jsem si hodně na interentu, všude mi to nalezlo že endo může způsobit neplodnost, ale jak konkrétně jsem už nedohledala. Každopádně my s partnerem jsme se dohodli že zajdeme do Caru, 3 roky snahy už je dost a minimálně si necháme oplodněné vajíčka zamrazit a poté si dát 2-3 měsíce sanci na přirozené početí. Když se ani během těch 3 měsíců nezadari, vrhneme se na IVF. To je zatím předběžný plán :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
6.1.21 22:01

@Barca.sir A řešili jsme to i s tvým gynekologem? To zmrazení vam v CARu urcite sami doporučí, jako nam. K te neplodnosti mi dr rekla, ze tim endometriem neprojde proste vajíčko nebo spermie, tudíž nedojde k oplodnění. Zalezu proste, kde tu bebechu mas. Budeme držet palce a pevne nervy :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
7.1.21 15:11

@leylen my to s mou gynekolozkou stále řešíme. Teď beru léky na srovnání hormonů, tedy pokud se mi to srovná. Minulý týden jsem měla vyšetření HyCoSy a vejcovody mám prý průchozí. Partner byl na spermiogramu, kde to bohužel dopadlo velice špatně, takže už je objednán k andrologovi. Každopádně u mě je velké podezření na endometriozu, mám veškeré příznaky. Jenže příští měsíc mám laparoskopii žlučníku a prý neni vhodné podstupovat 2 náročné laparoskopie, takže jsem si bohužel musela vybrat žlučník, byť bych raději aby se spíše řešila ta endometrioza. Je to náročné, ale my ženy jsme silné bojovnice :srdce: zvladneme to!!! Děkuji a také budu moc držet palecky :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
7.1.21 17:26

@Barca.sir U nas ma partner taky špatný spermiogram. Tak to jsem rada, ze to řešíte. Ja se prave lekla, ze si představuješ, ze se k nim přihlásis a hned jdete :lol: a jestli už to řešíte, tak to bude rychlovka a moc vás tam natahovat nebudou :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.21 15:48

Zdravím vás, dovoluji si sem k Vám vejít a požádat Vás o radu. Je tu někdo komu zjistili endometeiozu pomoci hysteroskopie? Resp.da se vůbec tímto zpusobem diagnostikovat? Bohužel laparoskopie nejsem z jiného zdrav. důvodu schopná a tak hledám jiné alternativy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
12.1.21 09:56

@MartinaK.11 Mě to zjistili pouze ze sona a pohmatem přes konečník. Ale zase, záleží podle mě, jaký typ a v jakém rozsahu ta endometrióza je. Laparoskopie třeba pro mě nic neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat