Endometrióza a potíže s těhotenstvím.

Anonymní
21.2.21 21:02

Endometrioza a potíže s těhotenstvím.

Prosím o radu někoho kdo endometriózu má nebo někoho kdo tomu mnohem více rozumí než já. Mám ji čerstvě potvrzenou v podbříšku (za dělohou, ve vejcovodech, u vaječníků). Byla jsem i na hysteroskopii kde děloha vypadala prý dobře a tak jsme poslání rovnou na IVF. Má otázka na Vás zní: endometriozu sice mám (mimo dělohu), ale jestliže je děloha v dobrém stavu, mám tak větší šanci otěhotnění pomoci IVF? Tedy neměla by na to mít endometrioza mimo dělohu vliv?
Vzhledem k tomu že vejcovody nejsou průchozí tak chápu proč nám to dlouho nešlo, ale přemýšlím tady proč by nemělo IVF kvůli endometrioze vyjít.. pochopila jsem to tak (řeknu laicky) že u mě/ nás jde spíš o to dostat vajíčko/embryo z bodu A do bodu B

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.2.21 11:54

Mam endometriózu. Otěhotněla jsem po prvním transferu embrya po IVF.
Hysteroskopii jsem nepostupovala před terapií, byla v plánu pokud by se první transfer nepovedl, takže stav dělohy nevím… nicméně výška děložní sliznice byla ok.
Problém s endometriózou při IVF je spíše ve stimulaci než v uhnízdění. Často je nedostatečná odpověď na léky, protože je kvůli endometrióze nízká ovariální rezerva. Máš už nabrané AMH?
Pokud pak máš dostatek vajíček a následně kvalitní embryo, tak je dobrá šance na otěhotnění.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat