Endometrioza u bezdětných

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 18:00
Endometrioza u bezdětných

Ahoj,
Je mi 22 let a mám trochu problematickou situaci. Jsem po druhé laparoskopii při které mi diagnostikovali endometriozu (při první mi sebrali skoro celý levý vaječník) a dostala jsem hormonalni léčbu Visanne cca na pul roku. Otázka zní… co Vám lékaři řekli po tom co jste léčbu ukončili? Děti ještě nemám a bohužel plánovat ještě ani nemůžu, kvůli partnerovi a také i protože chceme stavět baráček a to bychom pak asi finančně neutáhli. Pořád jen čtu příbehy jak se už páry snaží otěhotnět, ale mám strach nějak čekat pár let a cpát do sebe buhvi co než se partner sám od sebe rozhodne chtít to aspoň zkoušet. :nevim:… a předpokládám že s takovou diagnozou extra čekat neni vhodný. Máte zkušenosti některá s podobnou situací? Případně jak to řešit s partnerem, když chce děti až ve 30ti letech? :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Karleon
Kelišová 5379 příspěvků 22.10.18 18:10

A k čemu vám bude perfektní dům, když bude prázdný a bude vám v něm smutno? Zvaž ještě jednou výběr partnera, on za 10-15 let může jít o dům dál a mít dítě s jinou, ale co si počneš ty?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 18:26

@Karleon to byl vtip? :D výměna partnera nepřipadá v úvahu, jen nevím jak to řešit v takovém věku. Navíc už vidím jak si zoufale hledám chlapa kvůli dítěti a pak nebudu šťastná :roll: … ehm.. skoro žádný kluk netouží sám od sebe v takovém věku plánovaně mí dítě, když ještě studuje..

Anet131
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 22.10.18 18:34

Ahoj :) Já mám za sebou taky dvě laparoskopie, 4 inseminace, 5 transferu a dítě žádný… Je mi 24 :( endometrioza se pořád vrací včetně cyst a šance na vyléčení 0 :zed:

Kat80
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 18:35

Karleon to nemyslela zle. Jde o to, že o část vaječníku už si přišla a jde o to co bude za par let. Budeš vůbec ještě nejaky vajecnik mit? Endometrioza je nevylecitelna a bohužel se vrací a muze to byt v daleko větší formě. Po laparoskopii a nasledne léčbě se prave doporucuje tehotenstvi. Ja mám endometriozu a otehotnela jsem až po IVF..

LadyWinnie
Nováček 6 příspěvků 22.10.18 18:49
@Kat80 píše:
Karleon to nemyslela zle. Jde o to, že o část vaječníku už si přišla a jde o to co bude za par let. Budeš vůbec ještě nejaky vajecnik mit? Endometrioza je nevylecitelna a bohužel se vrací a muze to byt v daleko větší formě. Po laparoskopii a nasledne léčbě se prave doporucuje tehotenstvi. Ja mám endometriozu a otehotnela jsem až po IVF..

Vím že nemyslela zle :) každopádně spíše nevím jak diskuzi s přítelem vést. Nechtěla jsem se dostat do situace, kdy bych ho k tomu musela přimět a on by to udělal pro nás přestože by uvnitř to dělal jen pro mě. Nechci ho vystavit takové situaci a pak to s ním raději ani řešit nechci zatím.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 22.10.18 18:55

@LadyWinnie hele pokud te miluje, tak to nebude dělat jen pro tebe, ale i pro sebe. Rodina život naplní a s ty mi zdravotními komplikacemi bych si určitě o tom pohovorila. Měla jsem v 19 velice zvýšené HPV viry a doktor mi doporučil otěhotnět… ze bych mohla přijít o velký kus děložního čípku a případné těhotenství by bylo vysoce rizikové. Tenkrát jsem si říkala, ze cože? Ale promluvila jsem si s tehdejším přítelem a ten byl radikálně proti a bylo mu 25. Pak mi došlo, ze mu zas tak o mě nejde. Ono když začneš řešit opravdové problémy s protějškem, tak zjistíš, jestli za to stojí. Bez promluvy se to ale nevyřeší, takže bych mu popsala situaci, možná rizika a uvidíš, co ti k tomu řekne. Vztah je o komunikaci, zvlášť v tak zásadní záležitosti jako je dítě.

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 6643 příspěvků 22.10.18 18:56
@Anonymní píše:
Ahoj,
Je mi 22 let a mám trochu problematickou situaci. Jsem po druhé laparoskopii při které mi diagnostikovali endometriozu (při první mi sebrali skoro celý levý vaječník) a dostala jsem hormonalni léčbu Visanne cca na pul roku. Otázka zní… co Vám lékaři řekli po tom co jste léčbu ukončili? Děti ještě nemám a bohužel plánovat ještě ani nemůžu, kvůli partnerovi a také i protože chceme stavět baráček a to bychom pak asi finančně neutáhli. Pořád jen čtu příbehy jak se už páry snaží otěhotnět, ale mám strach nějak čekat pár let a cpát do sebe buhvi co než se partner sám od sebe rozhodne chtít to aspoň zkoušet. :nevim:… a předpokládám že s takovou diagnozou extra čekat neni vhodný. Máte zkušenosti některá s podobnou situací? Případně jak to řešit s partnerem, když chce děti až ve 30ti letech? :(

To jsem já. Endo mi zjistili ve 20. Dítě jsem nechtěla ani partner. Tak mi nasadili ha a brala jsem ji 8let v kuse bez ms. Endo to zazehnalo, ha mi nezpůsobila žádné problémy. Ale měla jsem nějakou dražší. Po vysazení jsem otehotnela do 3mesicu. Potom to nevyšlo ale teď jsem 36tt a bez pomoci lékařu, přirozeně.

Kat80
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 19:00

@LadyWinnie řekla bych mu to na rovinu, tak jak to je a jak by to mohlo za pár let skončit. Než skonci léčba s Vissane bude mit čas přemýšlet a rozhodnout se

LadyWinnie
Nováček 6 příspěvků 22.10.18 19:05

@lachtanice86 tak to mi trochu zvedlo naladu :) ja bych chtela třeba tak za 2 roky dítě ale kdo vi no jak se to vyvrbi :D

LadyWinnie
Nováček 6 příspěvků 22.10.18 19:09
@Kat80 píše:
@LadyWinnie řekla bych mu to na rovinu, tak jak to je a jak by to mohlo za pár let skončit. Než skonci léčba s Vissane bude mit čas přemýšlet a rozhodnout se

O situaci ví, ale pořád je to velká neznámá s dětma. Ale musím říct, že je to opravdu štěstí ho mít. Podle mě je dost takových co by me vystehovalo z bytu s tím ze si najde zdravejsi partnerku (s trochou nadsazky) :D

Kat80
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 19:12

@LadyWinnie ano antikoncepce je taky reseni, me bohužel krvaceni neudržela a spinila jsem, nekdo po ni ma zase tak rozhozene hormony, že se z toho tělo dlouho dostává do normálu. Zkus si najit ruzne diskuze nebo stranky endometrioza.cz at se rozhodneš spravne a později toho nelitujes

Kat80
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 19:16
@LadyWinnie píše:
O situaci ví, ale pořád je to velká neznámá s dětma. Ale musím říct, že je to opravdu štěstí ho mít. Podle mě je dost takových co by me vystehovalo z bytu s tím ze si najde zdravejsi partnerku (s trochou nadsazky) :D

Pokud je to tak, nereste studia, stavbu nebo peníze, jděte do toho, kdyby si otehotnela omylem taky si to nenechas snad vzit

LadyWinnie
Nováček 6 příspěvků 22.10.18 19:26
@Kat80
@Kat80 píše:
kdyby si otehotnela omylem taky si to nenechas snad vzit

Tak to stoprocentně ne :D zkusím zvážit možnosti. Mám na to ještě pul roku :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 19:29
@Anonymní píše:
Ahoj,
Je mi 22 let a mám trochu problematickou situaci. Jsem po druhé laparoskopii při které mi diagnostikovali endometriozu (při první mi sebrali skoro celý levý vaječník) a dostala jsem hormonalni léčbu Visanne cca na pul roku. Otázka zní… co Vám lékaři řekli po tom co jste léčbu ukončili? Děti ještě nemám a bohužel plánovat ještě ani nemůžu, kvůli partnerovi a také i protože chceme stavět baráček a to bychom pak asi finančně neutáhli. Pořád jen čtu příbehy jak se už páry snaží otěhotnět, ale mám strach nějak čekat pár let a cpát do sebe buhvi co než se partner sám od sebe rozhodne chtít to aspoň zkoušet. :nevim:… a předpokládám že s takovou diagnozou extra čekat neni vhodný. Máte zkušenosti některá s podobnou situací? Případně jak to řešit s partnerem, když chce děti až ve 30ti letech? :(
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >