Enuréza – noční pomočování

6169
3.8.10 20:18

Enuréza

Enuréza

Ahojte. :kytka:Základám tuto diskusi,protože si už nevím rady!
Moje dcera bude mít v září 8 a trpí nočním pomočováním.Do 5 let mi tvrdily že je to normální at nic neřeším.V 5 jsme začali jezdit po vyšetřeních a vše má v přádku,jen se prostě nezbudí při plném močáku.Léky to sice trochu spravily ,ale vždy jen na chvíly a pak se to vrátilo zpět.Ted berem jen ty základní a musím ju v noci vzbudit na čůrání.Je to hrozně otravné a dcera nemůže nikam na noc,jen k babičkám a tetě,které to už znají a ví co a jak.Prý se to spraví až s příchodem menzes :?: Takže děs.
Pokud s tím někdo máte nějaké zkušenosti budu ráda za vše!!! :andel:Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10365
3.8.10 20:23

Zkušenosti sice nemám, jen mě napadá, nemůže to mít psychický původ? Někdy se i takhle velké děti počůrávají, když je rodinná krize, rozvod apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6169
3.8.10 20:28

Máme za sebou i toto vyšetř. a bylo v pořádku. nějaké léky jsme taky dostali ale zase fungovali 14 dní a pak zase..........

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9867
3.8.10 21:00
zuzouš píše:
Zkušenosti sice nemám, jen mě napadá, nemůže to mít psychický původ? Někdy se i takhle velké děti počůrávají, když je rodinná krize, rozvod apod.

Mám ve svém okolí podobný případ - chlapeček 7 let - žije ve stabilním prostředí, je velmi chytrý, vnímavý, šikovný - jen má tento problém. Rozhodně nejsou na vině vnější okolnosti.

Vím, že rodiče byli na urologii, řešilo se jak a kdy jeho tělo tvoří moč v závislosti na příjmu tekutin.
Výsledkem bylo zjištění, že udrží přes den maximálně 250 ml moči, zatímco jeho tělo v noci tvoří moč více než ve dne a pokud ho rodiče vzbudili před pomočením, vyčůral až 350 ml (a to přestože večer moc nepije) - je jasné, že tolik sám celou noc neudrží…
Bere nějaké hormonální léky, ale nevím jak přesně by měly působit, rozebírali jsme spíš příčiny…

Mimochodem, Tomio Okamura, dnes velmi úspěšný muž, trpěl stejným problémem… Není to o tom, že je to navždy handicap a problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.10 21:17

Ahoj,

také jsem trpěla enurézou a to až do 15-ti let … Chodila jsem po psychiatrech - na psychický původ se nepřišlo a ani já si nejsem žádného vědoma. Nakonec mi rodiče skoro v 15-ti letech domluvili pořádné vyšetření na urologii. Přišlo se na to, že mám zúženou močovou trubici a ta může tento problém způsobovat. Byla jsem na operaci a od té doby klid …
Před tím jsem brala nějaké léky, které někdy zabíraly, někdy ne. Takže radím pořádné vyšetření - cystografie, cystoskopie - třeba něco odhalí.
Hodně štěstí

• Citovat
  • Nahlásit
10365
3.8.10 21:59

Já nemyslela, že to mají všechny děti psychické, ale z okolí zase znám kluka (teď už 12, tehdy 9let) a tomu to začlo s nástupem rozvodu rodičů, trvalo to asi 2roky, i psycholožka říkala, že to má z rozvodu a stresu kolem, tak mě prostě napadlo se tady zeptat, jestli je vyloučeny psych.původ, toť vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2271
3.8.10 22:36

Ahoj,jsem ráda za tuhle diskuzi protože i mi máme tenhle problém,mám syna 9 let a taky se v noci pomočuje,začalo to asi ve 4 letech,byli jsme u psycholožky,pak se to sklidnilo a až asi v 7 letech to začalo zas,chvili je to dobré,třeba pár měsícu a pak zas třeba pul roku je deně v noci počuraný a stalo se nám že se pomčural i přes den,při hraní atd,byl ted v dubnu v nemocnici na vyšetření a na nic mu nepřišli,že má vše ok,ledviny,močák atd a prý to je asi psychického rázu,je pevnější a ve škole se mu děti smějí a nadávají mu…ted bylo 4 měsíce klid a asi 2 týdny je zas deně počuraný i 2 krát za noc,večer nic nepije,budím ho v noci na záchod a stejně je ráno počuraný…už si s tím nevíme rady,doma nám to klape,hádky u nás nejsou,ve škole ted není tak nevím čím to je,brál prášky ale museli jsme je vysadit,nesnésl je,chodíme do nefroporadny ale žádná změna k lepšímu takže pokud někdo ví jak se toho zbavit,jsem s tím,jsem jedno velké ucho…díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.10 22:41

ahojte, tak psychického to teda rozhodně neni. Pomočování je i určitá nemoc. Já sama jsem s tím měla problémy, a prostě je to tím, že jsou i špatnější svěrače atd.
Jako dítě jsem se po tom nepídila,ale vím, že máma říkala, že jsem se naposledy počůrala v 10 letech.
Chodila jsem na vyšetření a vím, že mi vždycky říkaly, že máme něco s pomočovýma cestami.
Rada - vydržet..... :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6169
4.8.10 11:36

My už veškerý vyšetření máme za sebou-vše ok.Na nefro chodíme taky.třeba s léčitelkou nějaké zkušenosti nemáte?
Kdyby to bylo párkrát do měsíce,ale my to máme každou noc-počůraná.Takže jsem ju taky začala budit,má strašně tvrdé spaní.Někdy to vystihnu,někdy ne!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
alca a danik
6.8.10 09:56

Tak náhodou tohle čtu…
jen bych chtěla napsat, že psychický problém to být může a bývá to „velmi“ často, ale taky to může mít původ jinde…což je třeba váš problém…anomálie moč.cest atd. Pokud nenajdete psych.příčiny, tak pak opravdu podstoupit hodně důkladná vyšetřetření…
pak platí zásady…večer po 18h pokud možno už nedávat na noc hodně tekutin a „močopudných potravin“…meloun atd.Před spaním vyčurat…před půlnocí vzbudit (nebo když si jdete lehnout vy) a vyčurat…no a pak pevné nervíky a nepropustnou podložku na matraci :wink: .
Držím palce…pokud nenajdete příčinu, určitě se to časem srovná :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
6169
6.8.10 12:09
alca a danik píše:
Tak náhodou tohle čtu…
jen bych chtěla napsat, že psychický problém to být může a bývá to „velmi“ často, ale taky to může mít původ jinde…což je třeba váš problém…anomálie moč.cest atd. Pokud nenajdete psych.příčiny, tak pak opravdu podstoupit hodně důkladná vyšetřetření…
pak platí zásady…večer po 18h pokud možno už nedávat na noc hodně tekutin a „močopudných potravin“…meloun atd.Před spaním vyčurat…před půlnocí vzbudit (nebo když si jdete lehnout vy) a vyčurat…no a pak pevné nervíky a nepropustnou podložku na matraci :wink: .
Držím palce…pokud nenajdete příčinu, určitě se to časem srovná :kytka:

Jo tak to přesně děláme............ :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
jitkaxy
16.9.10 10:04

alarm

U nás moc používání enuretického alarmu není běžné. Ale doporučuji. Je to konzervativní cesta jak se pokusit enurézu překonat. Četla jsem dokonce skoro 80% úspěšnost. U nás po 6 nedělích 100%.
Pravda stojí přes Kč 3500,–. Tedy ten bezdrátový enuretický alarm. Na druhou stranu když skončí to trápení, vůbec člověk těchto peněz nelituje.

• Citovat
  • Nahlásit
6169
24.9.10 11:32
jitkaxy píše:
U nás moc používání enuretického alarmu není běžné. Ale doporučuji. Je to konzervativní cesta jak se pokusit enurézu překonat. Četla jsem dokonce skoro 80% úspěšnost. U nás po 6 nedělích 100%.
Pravda stojí přes Kč 3500,–. Tedy ten bezdrátový enuretický alarm. Na druhou stranu když skončí to trápení, vůbec člověk těchto peněz nelituje.

A máš ho ještě?neprodala bys ho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
7.10.10 12:20

Ahoj ve spolek
Mám tři děti a z toho pouze ten nejstarší trpí nočním pomočováním, je mu už skoro osm. Před dvěma roky jsem ho chtěla vzít na urologii na vyšetření, jenže se jeho stav zlepšil na tolik , že se počůrával už jen 4 x do měsíce.Tak jsem si řekla, že ho nebudu zbytečně stresovat lítáním po doktorech a vyčkám až to přestane samo. Jenže ouha, tento rok v létě nám začal maraton počůrávání a každodenního praní na novo. Teď se počůrá většinou 4× až 5× do týdne a o to je to horší, že mu to začíná čímdál více vadit. Už začínáme spolem uvažovat o tom, že se znovu vrátíme k plenám, aby ho to tolik netrápilo, vlastně s tím přišel syn sám, prý abych nemusela tolik prát :-) .
Ted jsme už objednaní v prosinci na urologii v Olomouci , tak doufám, že to nějak pomůže. Ale jak už sbírám informace o nočním pomočování delší dobu, tak taky uvažuji o tom , že synovi pořídím ten alarm. Protože většinou když ho dám v noci čůrat mezi 22 a 23 hod(dřív jsem to dělala za noc 2× mezi 22 a 23hod a 3 a4 ranní hod.), tak jsme už v suchu, takže si myslim, že by nám nyní spíš pomohl ten alarm než nějaké léky. Jen ta cena je hrozná, nu což investice do dětí se vždy vráti v jejich spokojeném výrazu a to je to nejdůležitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jajdapajda
18.10.10 07:35

pomočování

MY už jsme s dětma sběhali kde co,a nakonec jsme se vrátily ke klasickým plínkám a gumovím kalhotkám.Klukovi bude před vánocema 9 a holce v únoru 12.Oboum dáváme na noc plínky.Vyšetření byla negativní a tu samou odpověď jsme dostaly,vše se srovná s pubertou,resp.s měsíčkama.Nedalo se do nekonečna povlíkat 2postele,s plínkama je to v pohodě ,přebalujeme jednou v noci SYLVA

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat