Exekuce expřítele - jak se mohu bránit?

Anonymní
11.8.13 19:16

Exekuce expřítele

Ahoj, omlouvám se za anonym. Čekám dítě, jsem v sedmém měsíci, s přítelem jsme se rozešli. Bohužel jsem zjistila, že má exekuce - cca 200 tisíc. Bojím se, že až se mně narodí dítě, tak si mě s ním exekutoři spojí a půjdou na moje trvalé bydliště (které mám u rodičů a kdyby našim něco zabavili, tak by to se mnou asi seklo jak by mě to bylo strašně líto). Bydlím ve svém vlastním bytě kde mám kontaktní adresu.

Co teď? Od expřítele jsem se odstěhovala, trvalý pobyt jsme měli vždy jinde, on bude zapsaný v rodném listě (o dítě má zájem a situaci chce řešit aby mu mohl být nablízku, takže úplně distancovat ho nechci).

Jak se můžu bránit proti případné návštěvě exekutora? Může k mým rodičům přijít exekutor a oblepit jim věci? U sebe v bytě mám od všeho doklady od pořízení, protože jsem byt zařizovala před rokem pro nájemníky, ale rodiče od 50% věcí doklady již nemají.

Moc děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14780
11.8.13 19:19

No,… - a je nějaký důvod, proč by tě měl exekutor navštívit, krom toho, že povinný je otcem tvého dítěte? Z toho, co píšeš, mi to nevycházít, to mi jako důvod, proč by se měl domnívat, že u tebe jsou jeho věci zabavení, nepřijde.

Mimoto, když máš od všeho doklady o pořízení…

Ne, že by to bylo vyloučeno, ale pravděpodobnost mi přijde jako dost nízká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.13 19:29
@eumedon píše:
No,… - a je nějaký důvod, proč by tě měl exekutor navštívit, krom toho, že povinný je otcem tvého dítěte? Z toho, co píšeš, mi to nevycházít, to mi jako důvod, proč by se měl domnívat, že u tebe jsou jeho věci zabavení, nepřijde.

Mimoto, když máš od všeho doklady o pořízení…

Ne, že by to bylo vyloučeno, ale pravděpodobnost mi přijde jako dost nízká.

Děkuji za radu. Já sice od všeho doklady mám, ale rodiče ne. A já u svých rodičů pobývám dost často. Jinak společného se svým expřítelem bude jenom naše dítě, jinak nic. Ale o soudní stanovení alimentů zažádám až příští rok, po porodu jít k soudu hned nechci a myslím, že na to ani nebudu mít čas.
Tak pokud náhodou ke mně exekutor nebo k rodičům příjde, tak jak se mám bránit? Bude stačit argument, že tam nežije, že jsme se rozešli a máme každý trvalý pobyt někde jinde?

• Nahlásit
  • Citovat
58781
11.8.13 19:37

V tomhle případě je šance fakt mizivá, obzvlášť, že by přišli k Tvým rodičům. Spíš Tobě poradím jednu věc - dej pak návrh na určení alimentů, ty mají přednost před exekucí, tak ať vůbec něco dostáváš. Může se Ti pak stát, že se o alimenty budeš složitě soudit.. Jinak dokazovat nemusíš vůbec nic, řekni, že tam nebydlí, nikdy nebydlel, pokud Ti věci přecijen oblepí, tak vylučovací žalobu (je na to lhůta, už nevím, jestli 14 nebo 30 dní)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.13 19:41

@martina.se

Děkuji za radu.

A ta vylučovací žaloba je bezplatná? Někde jsem slyšela, že se za každou položku co chce člověk vrátit platí 1000 Kč, což by byl teda ranec..

Jinak ten návrh na určení alimentů podám, expřítel souhlasí, jsme na všem už domluvení i na částce.

• Nahlásit
  • Citovat
16848
11.8.13 19:43

Ne, to že je to otec tvého dítěte fakt nic neznamená. To, že by udělali exekuci u tvých rodičů je šance tak 1: 10 000 000 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Fakt, toho se neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58781
11.8.13 19:46
@Anonymní píše:
@martina.se

Děkuji za radu.

A ta vylučovací žaloba je bezplatná? Někde jsem slyšela, že se za každou položku co chce člověk vrátit platí 1000 Kč, což by byl teda ranec..

Jinak ten návrh na určení alimentů podám, expřítel souhlasí, jsme na všem už domluvení i na částce.

né, platí se za celý návrh (nevím, kolik teď, u nás to bylo 1000 kč), pokud to vyhraješ, tak Ti to exekutor musí zaplatit, takže sice u podání zaplatíš, ale vrátí se Ti to. Stačí doložit účtenky, nebo ke každé položce 2 svědky, že je věc Tvoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.13 20:05

@araw @martina.se

Ani nevíte jak se mně ulevilo. Já bych to nepřežila kdyby mým rodičům něco vzali z domu na který celý život dřeli kvůli mému expartnerovi. Četla jsem totiž, že někteří exekutoři jsou strašně nekompromisní a s nikým se o ničem nebaví. A jelikož můj ex má exmanželku s kterou má děti a která mě smrtelně nenávidí (ona teda nenávidí všechny baby co s ním kdy byly) tak si myslím, že exekutory bude chtít navést aby se u mě a mých rodičů stavili :,( Když jsem s expřítelem ještě žila, tak se totiž snažila o to aby z mého příjmu měla vyšší alimenty což ji neprošlo, takže se nenávist ještě znásobila :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
58781
11.8.13 20:09
@Anonymní píše:
@araw @martina.seAni nevíte jak se mně ulevilo. Já bych to nepřežila kdyby mým rodičům něco vzali z domu na který celý život dřeli kvůli mému expartnerovi. Četla jsem totiž, že někteří exekutoři jsou strašně nekompromisní a s nikým se o ničem nebaví. A jelikož můj ex má exmanželku s kterou má děti a která mě smrtelně nenávidí (ona teda nenávidí všechny baby co s ním kdy byly) tak si myslím, že exekutory bude chtít navést aby se u mě a mých rodičů stavili :,( Když jsem s expřítelem ještě žila, tak se totiž snažila o to aby z mého příjmu měla vyšší alimenty což ji neprošlo, takže se nenávist ještě znásobila :zed:

na ní se vyprdni, jí exekutoři poslouchat nebudou.. bydlel někdy u Tvých rodičů? to by byla jediná možnost, že by se mohli domnívat, že tam bydlel, a přijít. Ale pak (vzhledem k nepříbuznosti), by měli vše jen polepit.. A max rodiče varuj, pokud by přišli exe, chovali se neslušně, tak ať na ně zavolají policajty. Správně by je měli vyvést, protože dotyčný tam nebydlí a nebydlel.. někdy je to na palici. Nám taky vlítli do baráků kvůli exšvagrovi, kterého jsem viděla 1× v životě. Ale ta vylučovací žaloba stačila. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.13 20:51

@martina.se

Děkuji. U mých rodičů nikdy nebydlel, párkrát se mnou u rodičů byl na návštěvě a při nějaké oslavě jsme u našich i spali, ale to bylo maximálně 5× za celou dobu vztahu. Naposledy před rozchodem, což už taky nějaký měsíc bude, myslím, že v dubnu u nich byl naposledy.
No, jenom doufám, že k našim žádný exekutor nepůjde, bylo by mně to hrozně líto že to musí řešit.
A to k vám přišel exekutor i přesto, že byla sestra už rozvedená? To je tedy síla, jediný štěstí, že vám to dobře dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
58781
12.8.13 07:51
@Anonymní píše:
@martina.seDěkuji. U mých rodičů nikdy nebydlel, párkrát se mnou u rodičů byl na návštěvě a při nějaké oslavě jsme u našich i spali, ale to bylo maximálně 5× za celou dobu vztahu. Naposledy před rozchodem, což už taky nějaký měsíc bude, myslím, že v dubnu u nich byl naposledy.
No, jenom doufám, že k našim žádný exekutor nepůjde, bylo by mně to hrozně líto že to musí řešit.
A to k vám přišel exekutor i přesto, že byla sestra už rozvedená? To je tedy síla, jediný štěstí, že vám to dobře dopadlo.

u nás to byl brácha mého ex. Jenže on měl v domě kdysi TP, takže asi proto tam vlítli. Ale dobře to dopadlo, uf.. pokud Tvůj ex u rodičů nikdy nebydlel, tak ta pravděpodobnost je fakt minimální, řekla bych, že nulová…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14780
12.8.13 07:59

@martina.se A zakladatelka píše, že nikdy nebydlel ani u ní a nikdy nebyli ani manželi - takže nevím, co by u zakladatelky měl exekutor co pohledávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58781
12.8.13 08:00
@eumedon píše:
@martina.se A zakladatelka píše, že nikdy nebydlel ani u ní a nikdy nebyli ani manželi - takže nevím, co by u zakladatelky měl exekutor co pohledávat.

stačí si přečíst, co jsem odpověděla, že :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.8.13 14:28

Moc dekuji za pomoc. Hned jsem klidnější! Dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu