Žena nechce společné jméno

133
10.8.13 13:58

Žena nechce společné jméno

Ahoj rád bych se Vás zeptal na jednu věc, která mne trápí. Máme se s přítelkyní brát a dozvěděl jsem se, že si v žádném případě nechce brát mé příjmení (Novotný) protože se jí prý nelíbí. Prý si ji lidé pamatují pod její dívčím příjmením a nechce měnit. Pořád mi opakuje, že se jí moje příjmení nelíbí. Přitom mé příjmení je naprosto normální a běžné. Nejsem žádný mužský šovinista, myslím si, že jsem hodně tolerantní, ale přeci jen mne to zarazilo a začal jsem pochybovat jestli mne má vůbec ráda? Doplním, že s manželstvím jsem přišel já. Co si o tom myslíte, když tak zatvrzele odmítá společné příjmení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23860
10.8.13 14:01

Hehe, promiň, ale seš vůl, když si myslíš, že tě nemá ráda jen proto, že se jí nelíbí tvoje příjmení. :lol: :lol: :lol: No tak je holt zvyklá na to svoje a nechce ho měnit, no. Když teda trváš na tom, abyste se jmenovali stejně, tak jí navrhni, že ty si vezmeš její příjmení a hotovo, co je za problém? :nevim: Nebo to taky zatvrzele odmítá???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
10.8.13 14:03

@katango77 tak si vem její příjmení ty ne?

• Nahlásit
  • Citovat
5502
10.8.13 14:03

Jinak jak vychází s tvou maminkou? nedávnou tu jela diskuze, kdy žena nechtěla příjmení po muži kvůli tomu, že nechtěla mít stejné jako tchýně :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
10.8.13 14:04

@K-Black

to taky nechce, to už jsem jí i navrhoval

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Imane
10.8.13 14:04

Mně se to zdá úplné normální, nemyslím, že by se jí Tvoje příjmení nelíbilo, spíš se jí zdá všední a obyčejné, vždyť je to TOP z nejčastějších příjmeních u nás ;). Není na tom nic divného. V některých zemích si ženy vůbec mužovo příjmení neberou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
K-Black
10.8.13 14:05

@katango77 no tak si nechte každý své, však společné jméno není zárukou ničeho ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Jemys
10.8.13 14:06
@janica252 píše:
Jinak jak vychází s tvou maminkou? nedávnou tu jela diskuze, kdy žena nechtěla příjmení po muži kvůli tomu, že nechtěla mít stejné jako tchýně :D

Jo, ale tam holka psala, že to příjmení je hrozný i samo o sobě, že při jeho vyslovení by ji všichni litovali, to Novotný mi přijde v pohodě. Tak si může mít příjmení dvě. Děti by se jmenovali po kom?

• Nahlásit
  • Citovat
5725
10.8.13 14:07
@katango77 píše:
Ahoj rád bych se Vás zeptal na jednu věc, která mne trápí. Máme se s přítelkyní brát a dozvěděl jsem se, že si v žádném případě nechce brát mé příjmení (Novotný) protože se jí prý nelíbí. Prý si ji lidé pamatují pod její dívčím příjmením a nechce měnit. Pořád mi opakuje, že se jí moje příjmení nelíbí. Přitom mé příjmení je naprosto normální a běžné. Nejsem žádný mužský šovinista, myslím si, že jsem hodně tolerantní, ale přeci jen mne to zarazilo a začal jsem pochybovat jestli mne má vůbec ráda? Doplním, že s manželstvím jsem přišel já. Co si o tom myslíte, když tak zatvrzele odmítá společné příjmení?

Tebe asi ráda má, ne? Ale jak je na tom s Tvojí maminkou? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
10.8.13 14:07
@Gina108 píše:
Hehe, promiň, ale seš vůl, když si myslíš, že tě nemá ráda jen proto, že se jí nelíbí tvoje příjmení. :lol: :lol: :lol: No tak je holt zvyklá na to svoje a nechce ho měnit, no. Když teda trváš na tom, abyste se jmenovali stejně, tak jí navrhni, že ty si vezmeš její příjmení a hotovo, co je za problém? :nevim: Nebo to taky zatvrzele odmítá???

Lépe bych to nenapsala…nechápu zakladateli co tady řešíš. Zkrátka chce mít své staré přijmení…lidi ji tak znají atd. Vyhovuje jí to tak, tvé přijmení se ji nelíbí…to znamená, že tě nemá ráda 8o Aha… :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
10.8.13 14:11

.

Příspěvek upraven 03.02.14 v 18:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2762
10.8.13 14:11

Zalezi take kolik ji je let. Priznam se, ze se ve svych 34 letech moc nezenu do toho abych si jednou po svatbe vzala pritelovo jmeno a vubec to nema nic spolecneho s nim nebo s jeho jmenem. Duvodem je ze uz mi neni 20 mam uz vybudovany nejaky pracovni zivot a okruh kontaktu, proste ziju se svym jmenem uz dlouho :}. Silnym argumentem pro mne zustava, ze se po priteli bude jmenovat nas syn a ze by mi mozna casem vadilo ze se jmenuje jinak nez ja.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1114
10.8.13 14:16

@tina1979 Jsem vdaná, jmenuji se jinak než manžel a syn a ještě mi to vadit nezačalo;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6787
10.8.13 14:17

Tak ať má 2 něco jako „vlk se nažere a koza zůstane celá“ jméno rod. příjmení-Novotná
už to je celek běžné :think: lidi ji dál budou znát pod rodným příjmením a zároveň bude poznat, že je tvá žena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.13 14:22

Myslím, že to příjmení jí nevadí, ale je tak běžné, že by se pak jmenovala, jako každá druhá. Ať si nechá svoje příjmení a přidá ještě i tvoje. Tak to udělala bratrova manželka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama