Exekuce Juraj Podkonicky - jak postupovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mysis
Ukecaná baba ;) 2030 příspěvků 29.08.18 11:58
Exekuce Juraj Podkonicky jak postupovat

Ahoj, dámy. Ani to nebudu psát anonymně, protoze moji chybou jsem se dostala do radnych problémů.
Nasekala jsem si dluhy. Zadne půjčky nic takového ale VZP a jeden nesplaceny paušál snad z doby, kdy mi bylo 18. Mela jsem hodně nízký rodicak a moje situace mi nedovolila splácet. Ted naštěstí mala jde o září do školky a ja do prace na plný úvazek.
Jako pečovatelka budu brát 21 tisíc čistého. Avšak nemam bankovní účet, takže předpokládám, že mi bude uvalena exekuce na plat. Týden již volám panu Podkonickemu, kterému se nelze dovolat. Psala jsem email, žádna odpověď. Když jsem na úřadu byla osobne, jeho asistentka mi oznámila, že tam není a ona vlastně nic neví.
Druha exekuce ktera cinni 30 tisíc. Dluh je na VZP, tudíž očekávám, že to bude přednostní pohledávka. Též jsem psala email, volala a nic. To je pro změnu pan exekutor Tunkl.
Moje otázka tedy zni jak to řešit. Do prace me vezmou az v listopadu, což jsem se snažila vysvětlit v obou případech a samozřejmě, že jsem si plne vědoma těchto přešlapu a rada bych vše dala do pořádku. Zadala jsem o splátkový kalendář ale opět žádna odezva.
Tedy…pokud mám správné informace, první se resi přednostní pohledávka ktera tedy je 30 tisíc. Musí mi nechat nějake životní minimum které jsem si spočítala na kalkulačce na webu exekutorske komory. Vychází to na cca 10590 Kč. Další exekuce bude tedy v čekání? Nebo to jde nějakým způsobem sloučit? A co ted dělat? Když ani jeden z exekutorů nekomunikuje?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 29.08.18 12:05

Jsou to různé dluhy u jiných exekutorů, takže to sloučit nepůjde. Leda insolvencí :nevim: musíš počkat na to co ti řekne exekutor, uháněla bych je dál, s tím nic neuděláš. Max pokud máš údaje k placení, kam a jak, můžeš posílat i něco sama a schovavej si od toho doklady. Pokud máš minimum 10tisic, tak z toho zbytku pak (při platu 21 tisíc) ti zbývá částka 11tisic, která se dělí na tři části, dvě ti zůstanou a jedna jde na exekuci. Tzn necelé 4tis měsíčně. VZP bude přednostně a ta další bude v pořadí, ale stále ti poroste o úroky. Pokud tedy můžeš, posílala bych sama za sebe něco i na tu druhou.

Mysis
Ukecaná baba ;) 2030 příspěvků 29.08.18 12:10

@Lainaire8 Děkuji za reakci. Já už jsem panu Tunklovi posílala třikrát po 3 tisících a do ted jsem se nedozvěděla, kde ty peníze jsou 8o účtenky mam …ale ted Momentalně nic posilat nebudu. Jen jsem se právě dočetla ze vyplacenou mzdu z tech 21 tisíc budu mit 10 a pár těch drobných, což mi ale nestačí na nájem, protoze platim 15 8o

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 29.08.18 12:15

@Mysis a jak jsi to dělala doteď na rodičáku? :nevim: máš partnera? Popř pokud s výplatou 21 tisíc máš nájem 15 tisíc, tak máš teoreticky nárok na příspěvek na bydlení. I kdyby na pár stovek. Pokud partnera nemáš, tak alimenty na děti určitě a myslím že by to pak neměl být problém :nevim:

bertoldina
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 2 inzeráty 29.08.18 12:18

Sloučit to nelze, na to jsou ty částky vysoké. První půjde VZP, pak mobil. Může se stát, že první se zaměstnavateli ozve ten exekutor s dluhem na mobil, pak by se sráželo jemu, dokud se neozve ten s VZP. Se splátkovým kalendářem moc nepočítej, exekutoři ho v zásadě bez souhlasu věřitele ani oficiálně nemohou dojednat. Maily jsou k ničemu, pokud nemáš elektr.podpis. Takže buď normální klasická pošta nebo volat a pokud se nedá dovolat, tak si stěžovat na EKČR. Je to úřad, musí být dostupní. Ale ne každý má náladu stěžovat si na exekutora.
Víc, než informovat je, že budeš pracovat, nemůžeš (pokud nebudeš chtít platit ještě něco navíc). A velmi oceňuji, že to děláš, málokdo tuhle povinnost plní.
Jinak VZP exekuuje už i penále? Nebo jen jistinu? Zkus si zjistit, jestli by ještě nešlo penále odpustit.
A to, o z výplaty zbývá, je nezabavitelná částka, každý rok se trochu mění, spolehlivá kalkulačka je na www.vyplata.cz. A až bude exekuce kvůli mobilu, tak Ti bude zůstávat víc peněz, na nepřednostní se sráží méně.

bertoldina
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 2 inzeráty 29.08.18 12:21

@Lainaire8 Za určitých podmínek lze sloučit i u více exekutorů - http://www.clovekvpravu.cz/…-exekuci-557. Ale ne v tomhle případě.

divine woman
Echt Kelišová 9108 příspěvků 29.08.18 12:28

Mimo téma, pardon, není jméno Juraj Podkonický z románu Čachtická paní?

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 29.08.18 12:35

@Mysis - nevím kolik je ten první dluh. S exekucí u Judr.Podkonického mám zkušenost, ale já jsem nabídla uhrazení celého dluhu, poslali mi obratem číslo účtu, zaplatila jsem, pak mi přišlo oznámení o vymožení celé částky a ukončení exekuce. Řešila jsem u něj pokutu za dopravní podniky. S VZP to je tak, že pokud je částka za dluh uhrazena, tak je možné zažádat o odpuštění úroků. Ale nesmí mít ty úroky už exekutor, to myslím že pak nejde - ale jistá si nejsem.

bertoldina
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 2 inzeráty 29.08.18 12:46
@divine woman píše:
Mimo téma, pardon, není jméno Juraj Podkonický z románu Čachtická paní?

Juraj je tam pokud se nepletu Závodský, ten druhý je Ponický, křestní netuším :) .

Mysis
Ukecaná baba ;) 2030 příspěvků 29.08.18 14:01

@Lainaire8 partnera mam a ex neplatí alimenty. Byla jsem doma rok bez příjmu, kvůli male kterou me nevzali do školky kvůli autismu.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 29.08.18 14:21
@Mysis píše:
@Lainaire8 partnera mam a ex neplatí alimenty. Byla jsem doma rok bez příjmu, kvůli male kterou me nevzali do školky kvůli autismu.

Takže doteď platil nájem on ne? :nevim: tak se tak domluvte dál, popř mu dávej půlku a pak vyjdeš určitě.

Mysis
Ukecaná baba ;) 2030 příspěvků 29.08.18 14:28

@bertoldina jasne, že chci pracovat. Jsem doma s dcerou pět let, protoze je mala pomalejší ve vývoji a má dětský autismus. Nevzali ji do školky protoze ještě ve třech letech neuměla téměř nic. Letos ji vezmou od září takže jsem hned sháněla práci. Vzali me do domova důchodců ale az od listopadu. Šla bych do prace i dříve ale partner je od 7-19:00 v praci a babičky nefungují. Ex neplatí alimenty a je mu úplně jedno, že to bude mit exekucne…takže ta situace byla hrozne slozita. Ted už mám na listopad paní na hlídání a doufám, že moje dluhy brzo vyresim. Holt budu pracovat 12 hodin denne za 10 tisíc ale aspoň se bude konečně splácet ten dluh. Nejen že me to vadi a obtěžuje a nemůžu v klidu ani spat..ale už chci mit čistý štít i když to nějakou dobu potrvá.

Mysis
Ukecaná baba ;) 2030 příspěvků 29.08.18 14:32

@Lainaire8 jo platil, ale ted po me chce abych nájem platila ja …

salamio
Ukecaná baba ;) 2188 příspěvků 29.08.18 17:05
@Mysis píše:
@Lainaire8 jo platil, ale ted po me chce abych nájem platila ja …

No tvl :roll:

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 29.08.18 17:27
@Mysis píše:
@Lainaire8 jo platil, ale ted po me chce abych nájem platila ja …

Tak si s ním promluv a vysvětli mu to a plaťte ho napůl :nevim: pokud to před přítelem tajis, je to cesta do pekla..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >