Reklama

Nejspíš mám velký problém s alkoholem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 02:02
Nejspíš mám velký problém s alkoholem

Ahoj holky. Prosím, pochopte ten anonym, ale doufám že to pochopíte. Hrozně se za to stydím, opravdu nejsem žádný troll, pokud by mě někdo nařknul. Nepoznám ani, kde je hranice alkoholismu. Věc se má tak, že jsem vždy měla k alkoholu kladný vztah. Co si tak vzpomínám, tak to bylo už od mého mládí. Pravdou je, že momentálně nejraději piji v létě. Ještě minulý rok to bylo tak, že v létě jsem si ráda dala vínko, několikrát do týdne. Ale jakmile začal podzim, zima, bylo to jen párkrát do měsíce. Prostě bylo i období, kdy mi dokonce alkohol nic neříkal a já vydržela i několik měsíců „na suchu“'. Tohle léto je ale jiné a začínám se sama sebe bát. Je to každý den, zhruba od června, co opravdu denně piju. A začínám se opravdu sama sebe bát. Není to tak, jako to má většina, že si dá třeba dvě deci vínka na chuť a jdou spát. Já to mám tak, že musím ten alkohol cítit a za tu dobu jsem si vypěstovala takovou tu " výdrž" že vypiji litr vína, klidně si dám i panáka a jdu podnapilá spát. :( Poznala jsem, že je se mnou něco špatně, že vypiju pomalu cokoli, jen kvůli tomu stavu „opilosti“. Klidně si dám alkohol, který jsem nepila ani před rokem. Ve vínu už nejsem tak vybíravá, jako jsem bývala. A obávám se, že mám už problém. Když si víno nekoupim, vydržím to normálně, ale když ho mám, celou dobu se těším, až večer sednu a dám si. Teď přes léto to ale vydržím tak dva dny, abych nelemtala. Holky, nejspíš dostanu vynadáno, počítám s tím. Ale spíš jsem to potřebovala ze sebe dát ven. Nemám to komu říct, stydím se za sebe, hrozně se bojím, že i když skončí léto, stejně budu mít „problém“. Možná tady najdu i někoho, kdo to zažil, byla bych možná i ráda…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Alkata
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.08.18 02:06

Tak se bez léčit. Co cekas za radu? Ze je to normální? Neni. Důležité je, ze si problem uvědomuješ.

vertunka
Závislačka 4579 příspěvků 29.08.18 05:17

Myslim, ze pokud si to takto uvedomujes, tak zase tak velkej problem nemas. Neni nic jednodussiho, nez ze si proste dneska ten chlast nekoupis, ne?

zuza92
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 29.08.18 05:25

Pokud alkohol nepiješ, když ho nemáš, tak bych ho vůbec nekupovala. V obchodě se vyhýbej uličce s alkoholem. A uvidíš, pokud to nevydržíš, zajdi za nějakým odborníkem.

Zoe1
Kecalka 187 příspěvků 29.08.18 05:31

Pokud zvládáš normálně pracovat a alokohol tě v ničem neomezuje, tak bych to neviděla tak černě. Měla jsem to podobně, s tím rozdílem, že čím víc jsem víno pila, tím víc jsem byla vybíravější, musela jsem mít lepší vína a nějaké víno, které by mi nechutnalo bych si ani nenačala. Proto si myslím, že jsem nebyla alkoholik, ale konzument a v podstatě jiný alkohol jsem nepotřebovala pít, ale víno bylo pro mě takový relax… každý den jsem se těšila z práce domů na vínko, protože mám psychicky náročnou práci a bylo to pro mě velké odreagování a manžel to měl úplně stejně, takže jsme se v tom ještě navzájem podporovali :-D Zastavilo to až těhotenství, nebýt těhotná, tak piju do teď. Ještě bych radila si najít místo toho nějaký koníček…když už se mi zdálo, že taky piju hodně, tak já aspoň začala cvičit a dávala si až později večer než jsem šla spát, ale bez toho bych asi neusnula. Každopádně těhotenstvím a miminkem to všechno skončilo a dost často na ty časy vzpomínám :-D

LennyL1
Kecalka 379 příspěvků 29.08.18 05:59

Máme to úplně stejně a vůbec to neřeším. Prostě si večer dáme vínko, no a co? Ráno v klidu vstanu klidně o půl šesté a normálně funguju. My teda kupujeme také jen kvalitní, hnus bych nevypila. Líp po tom spím a víno prostě miluju. Mám to jako relax. Znám snad jen jeden pár, co nepijou, jinak to mají všichni takhle a jsou to pracující, sportující, fungující lidi, ale večer to mají jako rituál a relax.

Fonty
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.08.18 06:34

Já to mám poslední dobou podobně. Když děti usnou tak mám potřebu si ty dvě decky dát :nevim: přes den vůbec..to mám pocit že musím být pořád ve stoprocentní pohotovosti kdyby se něco semlelo.. dětem jsou tři a rok a půl.. navíc mladšího kojím…po celým dni jsem vždycky total vyřízena a na tu jednu skleničku se fakt těším…ale neopijim se do němoty :nevim:

Kostroma
Stálice 81 příspěvků 29.08.18 06:55

A proc piješ? Piješ z nudy protože nemáš co dělat nebo na žal ze ti je třeba smutno a nejsi spokojena s zivotem? Já jsem před pár lety tenhle alko stav taky mela, pila jsem potají doma, nikdo nic nevěděl. Nestacila mi jedna sklenka nebo jedno pivo, co bylo doma to jsem stahla, to bylo hrozny. Dokud si to uvědomujes a vis ze je to spatny tak je to ještě docela dobry. Je potreba zmenit dny. Nekupuj to a zkus se zabavit tak ze na ten alkac nezbyde ani čas.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33012 příspěvků 10 inzerátů 29.08.18 07:34

Uvědomuješ si problém a jsi schopná normálně fungovat, takže to není tak zlé. Piješ večer? Protože si sedneš? Tak si nesedej. Pusť si na youtube nějakou jógu, meditaci , dechové cvičení, prostě nějakou aktivitu, která je vhodná před spaním, ale nedovolí ti sedět a lemtat. A v obchodě si naplánuj cestu tak, abys alkohol minula. No a jestli si dáš to víno třeba jednou, dvakrát týdně, tak to není problém vůbec.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 29.08.18 07:35

A já jakožto člověk obklopený alkoholiky půjdu proti proudu a řeknu Ti, že to rozhodně normální není. Něco jiného je dát si dvě deci, i když ani to není ok, pokud se na to někdo vyloženě těší a musí ho mít každý den. Ale pokud potřebuješ mít pocit opilosti a dorazíš se do něj klidně i panákemsl s tím, že nevydržíš bez pití déle, jak dva dny, to už je problém větší. Začni to řešit dokud je čas, dokud Ti hlava funguje natolik, že vidíš, ze něco není správně.

Pro mě je nejlepším odstrašujícím příkladem moje tchyně, která začínala nějak podobně, co si pamatuji. Vidět teď tu dříve šmrncovní ženskou opuchlou, s napůl rozmazaným make-upem, šlapající si na jazyk a motající se při chuzi, to přejde chuť byť i na kapku čehokoliv alkoholického.

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 29.08.18 07:37

A ty žiješ sama? U mne je to tak, ze si dvojku vina taky dam skoro každy večer a s chutí, ale víc ne - mam nějaký vnitřní pocit, ze musím byt ready, kdyby se stalo neco s dětmi. U tebe vidím jako velký problém v tom, ze uz ti nejde o chuť a uvolnění z dobrého vina, ale o pocit opilosti. A to ať si každy říká co chce, ale pro je tohle uz alkoholismus. Ihned bych přestala kupovat tvrdé a na vino si dala stopku - skleničku denně. Klidně si to obřím písmem napis na lednici ideálně s nějakou fotkou, jak vypadas opilá. Když to nevydrzis, nekupuj ani víno

P4ja
Kelišová 5444 příspěvků 29.08.18 07:55

Ať piju, co piju, hlavně že se motám. To není normální stav a řešila bych ho dřív než to dojde do fáze kdy už to nezvladnes.

KKatka23
Echt Kelišová 7984 příspěvků 29.08.18 08:26

Souhlasím s Katynou. Vyrostla jsem v rodině se skutečným alkoholikem a tvůj stav je pozitivní v tom, že si uvědomuješ, že to není OK. Normální to není a za pár měsíců nebo let můžeš dopadnout špatně. Vím o čem mluvím, nám to totálně rozvrátilo rodinu, matka začala pít na MD s mladší ségrou. Pokud máš ještě na to vůli, tak prostě nepij, klidně rok buď čistá. Jestli ti to samotné nepůjde, tak si najdi nějakou podpůrnou skupinu ANonymních alkoholiků, hodně tam pomáhají, jsou tam skutečně ženy, které si sáhly na dno a vyhrabaly se z toho a pomáhají teď ženám s akutálními problémy… :nevim: Držím palce. Já věřím, že je to hodně v genech - moje babička pila, strejda s mámou taky pijou (máma už neuvěřitelných 14 let) - takže já jsem preventivně přestala pít tvrdý alkohol a naráz si dám maximálně dvě, tři piva (většinou jen jedno ale). Bojím se hodně, abych do toho taky nespadla, miluju svoje děti a nechci jim nikdy provést to, co moje matka udělala mě… :zed:

AnastazieB
Echt Kelišová 8300 příspěvků 29.08.18 08:29
@LennyL1 píše:
Máme to úplně stejně a vůbec to neřeším. Prostě si večer dáme vínko, no a co? Ráno v klidu vstanu klidně o půl šesté a normálně funguju. My teda kupujeme také jen kvalitní, hnus bych nevypila. Líp po tom spím a víno prostě miluju. Mám to jako relax. Znám snad jen jeden pár, co nepijou, jinak to mají všichni takhle a jsou to pracující, sportující, fungující lidi, ale večer to mají jako rituál a relax.

Jinak to mají takhle všichni, že každý den vypijou láhev vína (ve dvou teda spíš dvě lahve)? Případně i něco tvrdšího? To máš tedy zvláštní pratele.
Dát si občas večer skleničku není nic zvláštního, ale říkat to zakladatelce, po tom, co popsala, to mi normální neprijde.

rozand
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 29.08.18 08:38

Rozhodně to normální není, chce to začít řešit včas.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama