Exmanžel kamarád?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 11:23
Exmanžel kamarád ?

Ahoj, ráda bych se zeptala, jak fungujete jako rodiče a lidé po rozvodu? S manželem jdeme k rozvodu, důvodem je jeho milenka a zároveň má exkamarádka a pak samozřejmě mé vystřízlivění a nový život. Nicméně, ráda bych zapomněla na všechno zlý v manželství a hlavně kvůli dětem. S manželem jsme se domluvili na dost volných podmínkách. Já nechci řešit majetky a hádat se a nenávidět někoho, na to fakt nejsme stavěná a nevidím to ani jako dobrý vzor dětem. Děti budou se mnou v novém domově, manžel je může vídat kdykoli dle domluvy a peníze dle potřeby ( nechci dětem do hlavy rvát slova jako alíky apod ). Máte to tak někdo, vycházíte se svým ex? Co děti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineBubla Bůčková
Kelišová 7108 příspěvků 10.06.19 11:29

Jedna uživatelka to tady tak má, zní to hezky… No vy se s manželem můžete chovat jak chcete ovšem ještě tu ve hře milenka, která nejpozději za měsíc zjistí, že máš retardovane, zlé, špinavé a nevychované děti a nehodlá žít z ruky do huby, aby ty rozmazlení smradi dostávali k vánocům kola a tablety :roll: jo a ještě jestli je ve hře další mimino jejich, tak jim tam jen zkus poslat kašlajici dítko…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 11:37
@Bubla_Bučková píše:
Jedna uživatelka to tady tak má, zní to hezky… No vy se s manželem můžete chovat jak chcete ovšem ještě tu ve hře milenka, která nejpozději za měsíc zjistí, že máš retardovane, zlé, špinavé a nevychované děti a nehodlá žít z ruky do huby, aby ty rozmazlení smradi dostávali k vánocům kola a tablety :roll: jo a ještě jestli je ve hře další mimino jejich, tak jim tam jen zkus poslat kašlajici dítko…

Nad tím jsem už taky uvažovala, ale výhoda je ta, že ji znám, i když to jsem si předtím taky myslela a dopadlo jak dopadlo. Pro mě je důležité, aby děti zůstali se mnou a jsem ráda, že manžel nebude dělat problémy a tím pádem se děti vyhnou sociálkám, soudům apod. To už bude pak manželovo boj, jak hodně a jakým způsobem bude udržovat vztah s nimi. Jako špatný táta nikdy nebyl, i když co je sní, tak to bylo horší. Teď co ví, že přišel o mě, tak se snaží.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53647 příspěvků 10.06.19 11:42
@Anonymní píše:
Ahoj, ráda bych se zeptala, jak fungujete jako rodiče a lidé po rozvodu? S manželem jdeme k rozvodu, důvodem je jeho milenka a zároveň má exkamarádka a pak samozřejmě mé vystřízlivění a nový život. Nicméně, ráda bych zapomněla na všechno zlý v manželství a hlavně kvůli dětem. S manželem jsme se domluvili na dost volných podmínkách. Já nechci řešit majetky a hádat se a nenávidět někoho, na to fakt nejsme stavěná a nevidím to ani jako dobrý vzor dětem. Děti budou se mnou v novém domově, manžel je může vídat kdykoli dle domluvy a peníze dle potřeby ( nechci dětem do hlavy rvát slova jako alíky apod ). Máte to tak někdo, vycházíte se svým ex? Co děti?

Vcelku jo. Neřekla bych kamarád, pravidelně se jako kamarádi nevídáme. Ale v zásadě vycházíme dobře, vycházíme si vzájemně vtříce, od rozvodu v podstatě žádné velké spory. Je stále spoustu věcí, pro které si ho vážím.
Děti máme ve společné péči. Střídáme víkendy, v týdnu jsou u něj dvě noci, takže to je 50"50. Jen já je denně vyzvedávám ze školy, protože on pracuje obvykle do 6 do večera, tak je vyzvedává až pak. No a on mi je zas ráno do školy dopravuje.
Komunikujeme převážně o dětech, posíláme si o nich info, fotky, domlouváme se o všem, meníme různě dny podle služebek a plánů druhého. Semtam absolvujeme nějakou společnou akci - s bandou silvestra a ješě jeden víkend a zvládáme to, už i s naší Buchtou ( milenka, nyní již manželka).
Děti asi v poho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 11:42

My jsme dá se říct kamarádi…
Milenka byla taky kamarádka, takže jsem se musela kousnout a potlačit mé vražedné myšlenky " :mrgreen: aby byl kluk co nejvíc v pohodě…
Na všem jsme se do mluvili, styk určený nemáme, má ho, kdy chce a nebo kdy kluk chce k němu…
Dnes si spolu dáme kafe, jedeme spolu nakoupit, když je potřeba synovi třeba vyměnit šatník, jde k nám, když je syn nemocný…
Dnes mu přijede zapojit TV v pokojíčku…
A vidím zpětnou vazbu od kluka, který je rád, že to tak je.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53647 příspěvků 10.06.19 11:45
@Bubla_Bučková píše:
Jedna uživatelka to tady tak má, zní to hezky… No vy se s manželem můžete chovat jak chcete ovšem ještě tu ve hře milenka, která nejpozději za měsíc zjistí, že máš retardovane, zlé, špinavé a nevychované děti a nehodlá žít z ruky do huby, aby ty rozmazlení smradi dostávali k vánocům kola a tablety :roll: jo a ještě jestli je ve hře další mimino jejich, tak jim tam jen zkus poslat kašlajici dítko…

Tak pak je na otci, aby si jí srovnal. :nevim: Nevychované haranty samo máme, zejména špinavé. Ale v podstatě si je našla ona, takže se s nima musí nauči žít. :jazyk:
Kašlající dítko posílám, ono si za tím dost stojí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 11:52
@Lama Lama píše:
Vcelku jo. Neřekla bych kamarád, pravidelně se jako kamarádi nevídáme. Ale v zásadě vycházíme dobře, vycházíme si vzájemně vtříce, od rozvodu v podstatě žádné velké spory. Je stále spoustu věcí, pro které si ho vážím.
Děti máme ve společné péči. Střídáme víkendy, v týdnu jsou u něj dvě noci, takže to je 50"50. Jen já je denně vyzvedávám ze školy, protože on pracuje obvykle do 6 do večera, tak je vyzvedává až pak. No a on mi je zas ráno do školy dopravuje.
Komunikujeme převážně o dětech, posíláme si o nich info, fotky, domlouváme se o všem, meníme různě dny podle služebek a plánů druhého. Semtam absolvujeme nějakou společnou akci - s bandou silvestra a ješě jeden víkend a zvládáme to, už i s naší Buchtou ( milenka, nyní již manželka).
Děti asi v poho.

To je fajn, že Vám to tak funguje, mám podobnou vizi, i když v našem případě to bude o to složitější, že se s dětmi stěhuji tak 30 km za Prahu, takže i změna školy, ale manžel auto má, takže dojet si může opravdu kdykoli.

Mamazkoncesveta
Kecalka 289 příspěvků 10.06.19 11:56

Po těžkých bojích máme kamarádskou komunikaci, kamarádem bych ho nenazvala, ovšem řekla bych, že je to víceméně dáno tím, že leccos překousnu, hlavně nekomentuju a snažím se mu vycházet co nejvíc vstříc. On se snaží jako otec i co se týče nás dvou, ovšem řekla bych, že jen proto, že si myslel, že bych se mohla vrátit, uvidíme teď, jak je to s jeho kamarádstvím, když se dozvěděl, že se svým nynějším přítelem čekám miminko… On po neuspěšném vztahu zůstal sám se svými hospodskými kumpány.

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Kelišová 7108 příspěvků 10.06.19 11:58
@Lama Lama píše:
Tak pak je na otci, aby si jí srovnal. :nevim: Nevychované haranty samo máme, zejména špinavé. Ale v podstatě si je našla ona, takže se s nima musí nauči žít. :jazyk:
Kašlající dítko posílám, ono si za tím dost stojí.

Když ty jseš tady ta výjimka, asi jako já a tchyně :mrgreen:

jannina1
Závislačka 4766 příspěvků 10.06.19 12:01
@Anonymní píše:
Nad tím jsem už taky uvažovala, ale výhoda je ta, že ji znám, i když to jsem si předtím taky myslela a dopadlo jak dopadlo. Pro mě je důležité, aby děti zůstali se mnou a jsem ráda, že manžel nebude dělat problémy a tím pádem se děti vyhnou sociálkám, soudům apod. To už bude pak manželovo boj, jak hodně a jakým způsobem bude udržovat vztah s nimi. Jako špatný táta nikdy nebyl, i když co je sní, tak to bylo horší. Teď co ví, že přišel o mě, tak se snaží.

Nevim o tom, ze by deti chodily k socialkam nebo k soudum.
Nech si ale stanovit vyzivne, castku budes potrebovat treba v zadosti o pridavky na deti a.je hloupost nemit castku pevne stanovenou.

Příspěvek upraven 10.06.19 v 12:05

Lama Lama
Hvězda diskuse 53647 příspěvků 10.06.19 12:03
@Anonymní píše:
To je fajn, že Vám to tak funguje, mám podobnou vizi, i když v našem případě to bude o to složitější, že se s dětmi stěhuji tak 30 km za Prahu, takže i změna školy, ale manžel auto má, takže dojet si může opravdu kdykoli.

Toho bych se já osobně bála. Jak nebude rutina a hlavně ta povinnost, tak se pro něj děti stanou zábavou a vztahy ochabnou. Ale každý to asi vnímá jinak. Já nechci, aby se z něj stal jen víkendový táta, když má čas. Chci, aby věděl, že k rodičovství patří i to, že se stará, když se mu to zrovna dvakrát nehodí do krámu nebo dělal věci, co ho neba. Zkrátka se i těm dětem pořizovat, učit se plánovat s ohledem na ně. A ne jen obráceně.
Semtam něco vyměnit není problém.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53647 příspěvků 10.06.19 12:07
@jannina1 píše:
Nech si ale stanovit vyzivne, castku budes potrebovat treba v zadosti o pridavky na deti a.je hloupost nemit castku pevne stanovenou.Příspěvek upraven 10.06.19 v 12:05

Proč? Na přídavky třeba stejnak nedosáhne.

DustInTheWind
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 10.06.19 12:13
@Lama Lama píše:
Toho bych se já osobně bála. Jak nebude rutina a hlavně ta povinnost, tak se pro něj děti stanou zábavou a vztahy ochabnou. Ale každý to asi vnímá jinak. Já nechci, aby se z něj stal jen víkendový táta, když má čas. Chci, aby věděl, že k rodičovství patří i to, že se stará, když se mu to zrovna dvakrát nehodí do krámu nebo dělal věci, co ho neba. Zkrátka se i těm dětem pořizovat, učit se plánovat s ohledem na ně. A ne jen obráceně.
Semtam něco vyměnit není problém.

A vidíš to jen jako čisté zachování otcovské role nebo tam bereš i ten benefit určitých „antikoncepčních účinků“ vůči nextce?

Předpokládám, že když je tvůj bývalý manžel každodenně zapojený do péče o vaše děti, tak další s tou Buchtou asi moc pořizovat nechce?

Lama Lama
Hvězda diskuse 53647 příspěvků 10.06.19 12:23
@DustInTheWind píše:
A vidíš to jen jako čisté zachování otcovské role nebo tam bereš i ten benefit určitých „antikoncepčních účinků“ vůči nextce?Předpokládám, že když je tvůj bývalý manžel každodenně zapojený do péče o vaše děti, tak další s tou Buchtou asi moc pořizovat nechce?

S Buchtou dítě má, to bylo neodvratitelne, pac byla bezdetna. Nešlo jinak.
Ale myslím, že díky té péči o nase má povoleny jen jedno.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53647 příspěvků 10.06.19 12:24
@jannina1 píše:
Nech si ale stanovit vyzivne, castku budes potrebovat treba v zadosti o pridavky na deti a.je hloupost nemit castku pevne stanovenou.Příspěvek upraven 10.06.19 v 12:05

Jinak v případě sporu rodičů děti opravdu k socialkam, psychologů, soudům… chodi

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama