Věci k otci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
atominnka
Generální žvanilka 22216 příspěvků 05.06.19 21:39
Věci k otci

Ahojky,

zajímají mě vaše názory. Jsem rozvedená cca 6 měsíců, nežijeme spolu ale víc jak 18 měsíců. děti si bere 1×14dnů víkend, s výjimkami nemáme problém se domluvit. Ale na čem se nedomluvíme a co mě zaráží… nechala jsem exmanželovi společný dům, vyplácí mi poměrně malou část z domu. Kdybych chtěla vše napůl, musel by dům prodat a to jsem nechtěla. Ale není za těch 18m schopný udělat dětem pokojíček - místo má. nemají tam ani postele, spí na gauči nebo na matraci, občas pod dekou, někdy ve spacáku. Podle něj je to v pořádku. Pokojíček, který jsme jim spolu plánovali - resp ta místnost je prý předělaná na ložnici pro něj, jeho přítelkyni a jejich cca 6m dítě. což chápu, ale asi by neměl šidit naše dvě děti ne? Není s ním na TOHLE TÉMA ŘEČ. Peníze vím, že má.
Další věc - každý pátek mu balím dost věcí pro děti k němu - oblečení, boty, hračky. Něco přivezou,. něco ne, něco vyprané, něco ne. Není to tak dávno, co zničili nové boty oběma dětem - pračka a pak sušička, děti je neobujou. Ale nové jim nekoupí, prý musím vše kupovat já. Ano, mám alimenty, 3000 na jedno dítě, což není málo, ale není to ani na to ho „sponzorovat“. Samozřejmě nepožaduji, aby tam měli obr výbavu, ale takové základní kousky oblečení na ven by mít asi měli?
Jak to máte s vašimi exmanžely vy? Já ho nechci terorizovat, chci se domluvit, ale nechci mu ani dělat vola, takže mě zajímají zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
PaníBovaryová
Závislačka 4718 příspěvků 05.06.19 21:45

Kdyz detsky pokoj predelali na loznici, co se stalo s vasi puvodni loznici? Tam by mohly deti spavat.
A jinak s tim oblecenim - mne jako diteti nedavala mamka nic sebou a otec nic nekoupil. :lol: Takze jsem celou dobu byla v jednom obleceni. Take se nemohli domluvit. To jsme my, ti “rozmazleni jedinacci rozvedenych rodicu” :roll:

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 05.06.19 21:48

Ja to napisu z pohledu macechy dvou deti - deti tu maji svuj pokoj, nase spolecne ditko ma jen takove provizorium, kdyz argumentuji tim, ze ten jejich pokoj je obsazeny jen sest dni v mesici, tak se manzel nastve, ze nevi, co s tim jako ma delat, takze tohle uz jsem vzdala.. co se tyce obleceni, tak si deti vse vozi, obcas kdyz jsme je vzali na nakupy a koupili jim spoustu veci, tak vsechno postupne zmizelo a manzel rikal, ze jim to nekupoval proto, aby si to odvezly.. manzelovym detem neperu nebo jen ve vyjimecnych pripadech.. pokud manzel detem neco znicil, at uz obleceni nebo elektroniku, tak kupoval nove on a to plati velice nadstandardni alimenty..

Příspěvek upraven 05.06.19 v 22:02

atominnka
Generální žvanilka 22216 příspěvků 05.06.19 21:49
@PaníBovaryová píše:
Kdyz detsky pokoj predelali na loznici, co se stalo s vasi puvodni loznici? Tam by mohly deti spavat.
A jinak s tim oblecenim - mne jako diteti nedavala mamka nic sebou a otec nic nekoupil. :lol: Takze jsem celou dobu byla v jednom obleceni. Take se nemohli domluvit. To jsme my, ti “rozmazleni jedinacci rozvedenych rodicu” :roll:

takhle to určitě nechci, aby byli jen v jednom, takže věci dávám. ;)
my jsme tam nikdy nebydleli spolu - jen jsme věděli, co kde bude, rekonstruovali jsme ho 3 roky, on si tam našel kamarády, byl víc tam než s námi a pak se prostě odstěhoval. a chudinku ho tam chodila utěšovat kamarádka, protože já jsem zlá mrcha, co ho podváděla (hahaha) a co se o něj nestarala… no když nebyl doma, tak asi jak… :nevim:

Aduš8
Závislačka 4942 příspěvků 05.06.19 21:56

Já jsme tedy asi měkká macecha :) když manželovi děti přijedou, mají svůj pokoj, který zásadně nenavštěvuji, pro vlastní bezpečí. Jsou to dva puberťáci. Věci si tedy vozí, jezdí k nám na celý týden několikrát ročně, protože na víkendy by to časově nešlo, bydlí od nás 500km. Pokaždé se snažím jim co největší množství vyprat a vyžehlit, aby mamka v neděli nemusela řešit otázky, co si jako mají v pondělí vzít na sebe do školy. Povinnost balit jim s sebou věci není, bývalý by si to pro ně měl nakoupit, ale otázka je, jestli to udělá :nevim: já u táty taky spala na gauči a nikdy mi to nějak extra nevadilo, byla jsem ráda, že jsem s ním.

atominnka
Generální žvanilka 22216 příspěvků 05.06.19 21:59

@Aduš8 no neudělá, protože já je mám v péči :mrgreen: To máíš asi pravdu, ten gauč spíš bude vadit mně než jim si myslím :think:

Lama Lama
Hvězda diskuse 53294 příspěvků 05.06.19 22:00

S mým exem máme děti ve společné péči a dětem jsem oblečení k němu dala, on něco dokoupil. Respektive oblečení dětí považuji za dětí a tak nějak pluje mezi oběma domácnosti, často i dost překvapivě a chaoticky.

Děti přítele vozily všechno do puntíku svoje, včetně kartáčku a ručníku. Mě to přišlo uhozený. Iniciovala jsem nákup jejich věcí k nám. A jaksi se to minulo účinkem, nenosí to. Pokoj mají svůj.

Příspěvek upraven 05.06.19 v 22:19

Medičkaa
Kecalka 341 příspěvků 05.06.19 22:03

Taky píšu z pohledu macechy. Holky u nás mají svůj pokoj i když musím přiznat že nám to trvalo dlouho. Když jsme bydlely v paneláku spávaly holky těch pár dní s chlapem v ložnici a já na gauči :D no teď v baráku mají konečně svůj pokoj s hračkami ale oblečení a boty si vždy vozí. Tady mají jen bačkory, hygienu, pyžama a tak.

Aduš8
Závislačka 4942 příspěvků 05.06.19 22:03

@atominnka to oblečení a hlavně boty, to by mě štvalo, ale zbytek fakt neřeš. Je důležité, jestli si s ním a jeho novou rodinou rozumí, já třeba macechu nesnášela. Byla falešná, před tátou tutu nunu a jen byl na zahradě, nebo pryč, neustále se do mě navážela. Došlo to tak daleko, že jsem se s tátou viděla dvakrát ročně, bydleli jsme od sebe 25km. Před pár lety jsme si to vyříkali, vídáme se pravidelně, ale dodnes mu to prostě nemůžu zapomenout.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53294 příspěvků 05.06.19 22:05

JInak na gauči taky před stěhováním rok a půl spali. A nijak si nestěžovali

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1440 příspěvků 05.06.19 22:09

Tak u nás děti od muže vlastní pokoj nemají, ale máme v domě u jeho rodiču na patře jen 2+1, takže by to nešlo :-), ale před rokem a půl jsme rekonstruovali a naše dcera a přítelovy děti sdíli jeden pokoj. Pro holky jsme pořídili velkou postel, s druhou výsuvnou. Pro dceru zatím dětskou postel. Posléze je v plánu, že dcera půjde na velkou a pořídí se rozkládací křeslo na denní spaní. A s věcmi to u nás dopadlo tak, že holky mají skříň s věcmi u nás neboť veci co mi balila jejich maminka nebyli podle mého gusta… malé, krátké i děravé občas… já jedu dost v bazarových věcech, ale to byla síla co mívali nabalené a já si celkem potrpím at je to aspoň tak nějak slušné, čisté i nějak moderní :-). Takže holky si balí jen boty, bundy (které tedy pořizujeme taky my… nebo to byla taky katastrofa). No minulý víkend si nepřivezli sandále… jejich boj, chodili v botaskách ve 27stupnich.
Jinak já jsem asi hodná macecha bych řekla :-)))

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66658 příspěvků 05.06.19 22:10

Vse bych davala, ovsem pokud neco znici dospeli svou blbosti, tak bych tvrdě trvala na nahrade. Jako neco znicit a ocekavat, ze ja dokoupim, tak to ani omylem.

PaníBovaryová
Závislačka 4718 příspěvků 05.06.19 22:13

@atominnka a kdyz jste se soudili o alimenty a tak, tak se u nej nebyla podivat pracovnice z Ospodu? Ma tam jenom matrace a to mu u soudu proslo?

PaníBovaryová
Závislačka 4718 příspěvků 05.06.19 22:15
@j.a.n.i1 píše:
Vse bych davala, ovsem pokud neco znici dospeli svou blbosti, tak bych tvrdě trvala na nahrade. Jako neco znicit a ocekavat, ze ja dokoupim, tak to ani omylem.

Jak tvrde?

toma0105
Kecalka 325 příspěvků 05.06.19 22:15
@atominnka píše:
Ahojky,zajímají mě vaše názory. Jsem rozvedená cca 6 měsíců, nežijeme spolu ale víc jak 18 měsíců. děti si bere 1×14dnů víkend, s výjimkami nemáme problém se domluvit. Ale na čem se nedomluvíme a co mě zaráží… nechala jsem exmanželovi společný dům, vyplácí mi poměrně malou část z domu. Kdybych chtěla vše napůl, musel by dům prodat a to jsem nechtěla. Ale není za těch 18m schopný udělat dětem pokojíček - místo má. nemají tam ani postele, spí na gauči nebo na matraci, občas pod dekou, někdy ve spacáku. Podle něj je to v pořádku. Pokojíček, který jsme jim spolu plánovali - resp ta místnost je prý předělaná na ložnici pro něj, jeho přítelkyni a jejich cca 6m dítě. což chápu, ale asi by neměl šidit naše dvě děti ne? Není s ním na TOHLE TÉMA ŘEČ. Peníze vím, že má.
Další věc - každý pátek mu balím dost věcí pro děti k němu - oblečení, boty, hračky. Něco přivezou,. něco ne, něco vyprané, něco ne. Není to tak dávno, co zničili nové boty oběma dětem - pračka a pak sušička, děti je neobujou. Ale nové jim nekoupí, prý musím vše kupovat já. Ano, mám alimenty, 3000 na jedno dítě, což není málo, ale není to ani na to ho „sponzorovat“. Samozřejmě nepožaduji, aby tam měli obr výbavu, ale takové základní kousky oblečení na ven by mít asi měli?
Jak to máte s vašimi exmanžely vy? Já ho nechci terorizovat, chci se domluvit, ale nechci mu ani dělat vola, takže mě zajímají zkušenosti.

No, vola už mu děláš. Základ pro děti by měl mít, děti ať si k otci vezmou třeba oblíbenou hračku, zbytek ať pořídí otec a pokud nemají ani pořádně kde spát, asi bych je tam na spaní ani nedávala. Si představ, že ty spíš hezky v postýlce, ex taktéž a děti na matraci nebo ve spacáku???U mě by přes to nejel vlak, záleží Ti vůbec na dětech? Neměli by mít stejný komfort jako vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama