Extrakce (odstranění) osmičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VojTju64
Nováček 4 příspěvky 21.01.18 11:13
Extrakce (odstranění) osmičky

Dobrý den, včera jsem byl na extrakci osmičky. Vše proběhlo bez komplikací. Byl mi doporučen Nimesil proti bolesti a hodně to pomáhá. Na zákroku jsem byl včera a rána mě už dnes moc nebolí. Ale už včera se mi udělal obrovský otok (i přesto, že tvář chladím ledem), který trošku bolí a je nepříjemný. Chtěl bych se zeptat, jestli mohu zítra - tj. 3. den po zákroku, vyplachovat Corsodylem. Také bych byl vděčný za rady, co se týče stravování. Doteď jsem jedl pouze jogurty nebo zmrzlinu. Mám ránu zašitou a čouhají mi tam nitě. Proto se bojím „větších“ jídel.
Předem děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 21.01.18 11:19

@VojTju64 jedla jsem vsechno uz 4 hodiny po vykonu, nechapu v cem a proc bych se mela omezovat :nevim: a to me trhali 2 najednou.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19628 příspěvků 21.01.18 11:24

Vyplachování už může být, opatrně, spíš třetí den večer. S jídlem chápu, první den jsem nejedla nic, pak tekuté, nic co by mi tam mohlo zalézt. Ale po 4 dnech už normálně, jen ne věci se semínky, rýži apod. A už čistit kartáčkem. Stehy jsem měla taky, nechtělo mi všechno vypadnout, tak jsem si to po 14 dnech nechala vyndat a zkontrolovat.mam venku dvě osmičky, postupně teda, ne naráz. Na bolest jsem brala Aulin. A otok jsem měla taky a modřiny ještě 10 dní.

Lekninka91
Extra třída :D 10276 příspěvků 21.01.18 11:27

Mne delali vsechny ctyri naraz pred mesicem. Zasity jsem mela spodni. Vyplachovat jsem nesmela, jen dousek vody lehce ‚prohnat‘ pusou :D druhy den vecer jsem neodolala a dala jsem si maso s ryzi. :mrgreen: ale bolelo me to a prasky na bolest mi nezabiraly :oops:

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 21.01.18 11:52

Ten otok k tomu bohuzel patri, obzvlast jestli jsi to mel pod dasni. Pro me byl nejhorsi asi tak druhy a treti den, pak otok zacal ustupovat. Zatim bych to moc nevyplachovala. Spis ledovala a neco proti bolesti. Ty nite v puse jsou hrozne protivne, ale neboj, utece to. Ja jedla tyden jen detskou vyzivu. Po vyndani stehu uz jsem zacala jist vice mene normalne. Celkove jsem s tim byla doma 14 dnu, moudraky umi potrapit.

brumi
Kelišová 6457 příspěvků 21.01.18 12:21

Otok je běžný i přes chlazení měl by postupně opadávat, také je vhodné spát ve zvýšené poloze, třetí den už se vyplachovat může ale opatrně aby se nepoškodila krevní sraženina. Já měla po sekání sedmičky 9 stehů a jedla jsem vše, co se zdálo být horší jsem hold kousala druhou stranou, vlastně jsem tak jedla 90% času než se stehy vytáhly :). A dobré se vyhnout ujídlu s mákem semínky a pod ty dělají nejhorší paseku. Při čistění zubů v mísě rány jen jemně aby se nepotrhaly stehy nebo ta sraženina :). Jinka klid ledovat, klidně mazat něčím od bolesti voltaren je super jak na otok bolest tak zánět a ta zvýšená poloha :)

srpen89
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 21.01.18 12:49
@Plavuše píše:
Ten otok k tomu bohuzel patri, obzvlast jestli jsi to mel pod dasni. Pro me byl nejhorsi asi tak druhy a treti den, pak otok zacal ustupovat. Zatim bych to moc nevyplachovala. Spis ledovala a neco proti bolesti. Ty nite v puse jsou hrozne protivne, ale neboj, utece to. Ja jedla tyden jen detskou vyzivu. Po vyndani stehu uz jsem zacala jist vice mene normalne. Celkove jsem s tim byla doma 14 dnu, moudraky umi potrapit.

Coze? 8o 8o 8o po trhani zubu na neschopence? A 14 dni? 8o 8o 8o No to nemyslus vazne. Tak bud jsi bolestinek z cukru, nebo vymen zubare. Me trhali dve a dve osmicky najednou. Druhy den jsem sla normalne do prace to delam pomerne fyzicky narocnou praci, a obcas si zobla ibalgin. Jedla jsrm od prvniho dne uplne vsechno, otok byl, ale tak nejak v pohode. Nesmite byt taovy cimprlich :mrgreen: Dneska se da neschopenka fakt na vsechno. :?

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 21.01.18 13:03

To, ze to mas bez komplikaci neznamena, ze to bez komplikaci maji vsichni. Zubarku mam skvelou, ale osmicku mi vyndavali na stomatochirurgii resp. mi ji frezovali a vysekavali z dasne. Mela jsem i analgosedaci. Pak na tyden antibiotika. Pusu jsem mela oteklou tak, ze bych nevysla na ulici. Druhy tyden neschopenky byl, protoze jsem to jeste nemela uplne v poradku plus mirne teploty.

@srpen89 píše:
Coze? 8o 8o 8o po trhani zubu na neschopence? A 14 dni? 8o 8o 8o No to nemyslus vazne. Tak bud jsi bolestinek z cukru, nebo vymen zubare. Me trhali dve a dve osmicky najednou. Druhy den jsem sla normalne do prace to delam pomerne fyzicky narocnou praci, a obcas si zobla ibalgin. Jedla jsrm od prvniho dne uplne vsechno, otok byl, ale tak nejak v pohode. Nesmite byt taovy cimprlich :mrgreen: Dneska se da neschopenka fakt na vsechno. :?

andelka83
Neúnavná pisatelka 19628 příspěvků 21.01.18 13:09

Mně se Dr ptal jestli chci nemocenskou, též jsem byla na stomatochirurgii, dostala jsem ATB a Aulin. Ale vzala jsem si jen dovolenou pá, po. Na zákrok jsem šla v pátek brzo ráno. Když jsem přišla v úterý do práce tak se mě mistrová ptala, jestli nechci ještě zůstat doma. Na týden mě přeřadila na jinou pozici.

VojTju64
Nováček 4 příspěvky 21.01.18 13:57
@Plavuše píše:

Děkuji moc :) ;)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 21.01.18 14:10
@srpen89 píše:
Coze? 8o 8o 8o po trhani zubu na neschopence? A 14 dni? 8o 8o 8o No to nemyslus vazne. Tak bud jsi bolestinek z cukru, nebo vymen zubare. Me trhali dve a dve osmicky najednou. Druhy den jsem sla normalne do prace to delam pomerne fyzicky narocnou praci, a obcas si zobla ibalgin. Jedla jsrm od prvniho dne uplne vsechno, otok byl, ale tak nejak v pohode. Nesmite byt taovy cimprlich :mrgreen: Dneska se da neschopenka fakt na vsechno. :?

Trosku prehnany ne? Kazdemu se to hoji jinak. Ja mam venku jednu 8,jednu7,oboje v poho,7 paradoxne sla hur ven, i to pak vic bolelo( po 8 1 ibalgin, pak uz bez prasku, po 7 3 prasky byly treba, ale oboje horni, to se hoji lip..ale fakt verim, ze nekomu se to muze hojit blbe, a muze mit neschopenku, je to dost velka rana preci jen. Jako ja treba zejmena po druhym a tretim porodu po ani ne 2 hodinach byla 100%ok, po tretim jsem si 2h po oblikala ponozky ve stoje, troufla bych si tehdy pomalu na maraton..ale fakt netvrdim, ze ty, co jsou rady, ze jsou rady, jsou bolestinci, z cukru, apod.,vsak po 1. porodu mi taky do skoku nebylo. Nepreju Ti nic zlyho, ale pokud nemas vsechny 8 venku, jen aby te ty zbyle nekdy v budoucnu neprijemne neprekvapily, pokud by Zi je pripadne meli trhat

srpen89
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 21.01.18 14:12
@Plavuše píše:
To, ze to mas bez komplikaci neznamena, ze to bez komplikaci maji vsichni. Zubarku mam skvelou, ale osmicku mi vyndavali na stomatochirurgii resp. mi ji frezovali a vysekavali z dasne. Mela jsem i analgosedaci. Pak na tyden antibiotika. Pusu jsem mela oteklou tak, ze bych nevysla na ulici. Druhy tyden neschopenky byl, protoze jsem to jeste nemela uplne v poradku plus mirne teploty.

Taky tak. ;) Tyden atb, analgetika, zakrok byl provaden stomatochirurgen, spickovou pani doktorkou, pekne dlatem vysekavala, 2 hodiny mi to delala. A to mi trhala 2 nejednou, ale ta druha sla dobre :) A stejne jsem sla druhy den do práce. Nejsem s cukru a fakt jsem neslysela, ze by si nekdo bral neschopenku a trhani zubu. :think: Holt je takova doba, jak se muzu ulejvat… Skoda mluvit… :(

srpen89
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 21.01.18 14:14
@slavuska1 píše:
Trosku prehnany ne? Kazdemu se to hoji jinak. Ja mam venku jednu 8,jednu7,oboje v poho,7 paradoxne sla hur ven, i to pak vic bolelo( po 8 1 ibalgin, pak uz bez prasku, po 7 3 prasky byly treba, ale oboje horni, to se hoji lip..ale fakt verim, ze nekomu se to muze hojit blbe, a muze mit neschopenku, je to dost velka rana preci jen. Jako ja treba zejmena po druhym a tretim porodu po ani ne 2 hodinach byla 100%ok, po tretim jsem si 2h po oblikala ponozky ve stoje, troufla bych si tehdy pomalu na maraton..ale fakt netvrdim, ze ty, co jsou rady, ze jsou rady, jsou bolestinci, z cukru, apod.,vsak po 1. porodu mi taky do skoku nebylo. Nepreju Ti nic zlyho, ale pokud nemas vsechny 8 venku, jen aby te ty zbyle nekdy v budoucnu neprijemne neprekvapily, pokud by Zi je pripadne meli trhat

Neboj, mam je vsechny venku a neschopenlu jsem fakt nikdy nemela :roll:

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 21.01.18 14:24

No vidis a mne to delal asi 15 minut a presto se to pak nehojilo. A absolutne nechapu, proc si s tim trhas zily, kazdy to ma proste jinak. Neschopenka prvni tyden byla uplne automaticky, to mi doktor rekl rovnou uz pred zakrokem. A nevidim na tom vubec nic spatneho.

@srpen89 píše:
Taky tak. ;) Tyden atb, analgetika, zakrok byl provaden stomatochirurgen, spickovou pani doktorkou, pekne dlatem vysekavala, 2 hodiny mi to delala. A to mi trhala 2 nejednou, ale ta druha sla dobre :) A stejne jsem sla druhy den do práce. Nejsem s cukru a fakt jsem neslysela, ze by si nekdo bral neschopenku a trhani zubu. :think: Holt je takova doba, jak se muzu ulejvat… Skoda mluvit… :(

srpen89
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 21.01.18 14:37
@Plavuše píše:
No vidis a mne to delal asi 15 minut a presto se to pak nehojilo. A absolutne nechapu, proc si s tim trhas zily, kazdy to ma proste jinak. Neschopenka prvni tyden byla uplne automaticky, to mi doktor rekl rovnou uz pred zakrokem. A nevidim na tom vubec nic spatneho.

Ty ne, ja jo. Prici se mi zneuzivani neschopenek.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >