Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Anonymní píše: Více
Může to být stres. Sleduj kolik toho vypije a kolik vydá. Taky to může být zánět močových cest, problémy s ledvinami, zánět dělohy, atd. A rozhodně to není háráním.
@Anonymní píše: Více
Stresem to být může, ale taky nemusí. Jak dlouho se to děje? Radši s ní zajdi na veterinu, může mít problém. Evidentně to nedělá schválně.
@LucyK11
Opravdu? Já u svojí fenky mám vypozorováno, že při hárání má vyšší potřebu čůrat a tak holt i v noci na kobereček. Jinak to normálně nedělá, jen opravdu, ale opravdu výjimečně.
Bydlíme tu týden, jenže už při stěhování hárala, udělala to asi teď 4×, není to každá noc po sobě. Upřímně jsem se nejvíce přikládala k tomu, že za to může to hárání, venku čůrá fakt na každém kroku teď… kdyby to bylo tím stresem- ona je jinak úplně v pohodě, energická, přítulná, jí jako obvykle, všechno dobrý. S tím zánětem močových cest nebo ledvin, máte s tím nějaké zkušenosti? Jaké jsou další příznaky? :/ protože kromě toho čůrání v noci na ni nic jiného fakt nevidím..
@Anik píše: Více
Mám zkušenosti se 3 fenami různé rasy a žádná to při hárání nedělala ani žádnou vyšší potřebu neměla.
U zánětu moč. cest často čůrá a nemusí to stihnout ven. Jiné příznaky být nemusí. Může mít kamínek.
Tak jestli byla zvyklá spát v posteli a teď je sama v obýváku, tak to může být stresem.
@Monchichik i když v noci nekňučí a nechodí do ložnice? Dveře necháváme otevřeny, jednou se ji řeklo že nesmí a poslechla. Když jdu třeba v noci na záchod, tak je v pelechu, zavrtí ocáskem, pohladím ji a ani za mnou vedle neběží.. projevoval by se stres i jinak, než jen tím počůráním?
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu, máme fenku labradora 2,5 roku, nikdy si nedovolila se doma vyčůrat, ani když byla sama doma 8 hodin. Teď jsme se přestěhovali do nového bytu, většího, předtím byla zvyklá spát v posteli, tady to už nejde a spí v obýváku. V noci nekňučí ani se nesnaží do ložnice v noci chodit, ještě k tomu teď i hárá.. a skoro každou noc se přes noc doma vyčůrá, přitom s ní naposledy jdu ven okolo půlnoci a v 7 ráno už je načůráno.. vždycky kouká provinile.. může to být stresem? I když je jinak úplně v pohodě? Nebo je to kvůli tomu hárání? Co s tím? :/