Finance v páru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 21:53
finance v páru

Ahoj, chci objektivní názor. Je mi 22, příteli 26. Studuji náročnou Vš, k tomu mám částečný uvazek s příjmem cca 8000.- měsíčně. Přítel má stálou práci, příjem cca 25.000.-.
Máme nájem, malý 1kk, starší, kde nám vše padá na hlavu za 8000.-, platím 3500.- a dnes (po společném welness víkendu, který mi dal k výročí) jsem si vyslechla, jak platím málo, že to je vše na něm, že to nedává. Asi byly o víkendu výdaje vyšší, než chtěl a teď mi ten zážitek z toho uplně zkazil. Snažila jsem se alespoň platit nákupy jídla, měli jsme apartmán.
Jsem student, on pracující, o situaci ví a stejně mi to dnes všechno vmetl. Líbilo se nám tam ubytování, tak jsem začala mluvit o novém gauči do bytu s tím, že bych ho platila já, nebo alespoň napul. Dostala jsem vynadáno, že by to stejně zase platil on.

Mrzí mě to, nevím, co do něho vjelo. Jaký na to máte názor vy? Nebo jak jste to resili vy, když jste byly studenti? Štve mě, že mě někam vezme na vikend (k výročí a narozkam) a pak posloucham, že tam vše platil on.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Jana525
Kelišová 5629 příspěvků 28.04.19 21:56

Kopla bych ho do zadnice. Chtel si hrat na oko na haura, udelat dojem, ale pochopil, ze to proste neni jeho povaha a je nastvany.

Chytrak
Závislačka 3356 příspěvků 28.04.19 22:02

Nemam na to vyhraneny nazor, ale pokud studujes, tak nemuze cekat, ze se budes financne podilet stejne jako on. Jestli to ceka, tak pak nema chodit se studentkou, ale se sobe rovnou. Jo a pokud ti vycita „darek“ co zafinacoval on, tak bych si dal velkeho majzla a bral to jako vystrazne znameni, protoze to vubec nesvedci o jeho vyrovnanem vztahu k penezum a vztahu. :andel:

Bubla_Bučková
Kelišová 6720 příspěvků 28.04.19 22:02

Škrťák :nevim:

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15158 příspěvků 28.04.19 22:04

To se panacek vybarvuje brzo, ted si studentka s omezenym prijmem, v podobne situaci budes treba na rodicaku, kdy s podobnym prijmem budete zivit dite, kdy naklady sakra stoupnou a to ti bude taky vycitat 8o
Souhlas s Jana525 - koupnout do riti hned a uzivat si studensky zivot s vrstevnkem, co ti v padajici garsonce s trojnasobnym prijmem nebude vycitat plany ma novy kreslo… :zed: :pocitac:

dedrichov
Závislačka 3452 příspěvků 28.04.19 22:06

Jakože platíš o celých pětset korun méně na nájem než on? Ach jo, ženský, kde to berete?

Enmamma
Závislačka 3888 příspěvků 28.04.19 22:07

Byla bych opatrná s plánováním budoucnosti. Abys jednou nemusela na mateřské poslouchat, jak on vše platí a živí tě, zatímco ty se válíš doma s děckem. Takových diskuzí už tu bylo.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 28.04.19 22:10
@Anonymní píše:
Ahoj, chci objektivní názor. Je mi 22, příteli 26. Studuji náročnou Vš, k tomu mám částečný uvazek s příjmem cca 8000.- měsíčně. Přítel má stálou práci, příjem cca 25.000.-.
Máme nájem, malý 1kk, starší, kde nám vše padá na hlavu za 8000.-, platím 3500.- a dnes (po společném welness víkendu, který mi dal k výročí) jsem si vyslechla, jak platím málo, že to je vše na něm, že to nedává. Asi byly o víkendu výdaje vyšší, než chtěl a teď mi ten zážitek z toho uplně zkazil. Snažila jsem se alespoň platit nákupy jídla, měli jsme apartmán.
Jsem student, on pracující, o situaci ví a stejně mi to dnes všechno vmetl. Líbilo se nám tam ubytování, tak jsem začala mluvit o novém gauči do bytu s tím, že bych ho platila já, nebo alespoň napul. Dostala jsem vynadáno, že by to stejně zase platil on.Mrzí mě to, nevím, co do něho vjelo. Jaký na to máte názor vy? Nebo jak jste to resili vy, když jste byly studenti? Štve mě, že mě někam vezme na vikend (k výročí a narozkam) a pak posloucham, že tam vše platil on.

Tak me prijde pekny, ze komunikuje, i kdyz to nacasoval trochu nestastne. Promluvit si obcas o penezich je velmi rozumne. Vyhradte si cas, o financich si promluvte, udelejte si vzajemne predstavu kolik utratite, za co, kolik chcete odkladat, co si muzete dovolit, kdo co plati. Dohodnete se, jestli to myslite, ze vztahem natolik vazne, ze vase prijmy jsou vase spolecne, nebo jestli (zatim) ani ne.

Markéta80
Hvězda diskuse 44680 příspěvků 28.04.19 22:10

Studovat budeš asi ještě dlouho tak se vrať domů ;) Otázka co vše on financuje a kolik mu zůstane. Je jasné že jako studující prostě máš omezený příjem ale to bude ještě několik let. Vyčítat dárek je ale dost mimo :?

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 28.04.19 22:13

Kde je ta holčina, co byla uražená když jsem jí řekla, že student a pracující nemusí dělat dobrotu z finančních důvodů? :think: Mně to bývalý dělal taky, když jsem na něm byla chvíli finančně závislá. Výčitky, výčitky, výčitky,… Jediné řešení - kopnout do zadku. :palec:

Lama Lama
Hvězda diskuse 53261 příspěvků 28.04.19 22:17

Zpočátku jsme jeli na půl, Kdyby jsi byla bez něj, tak ten základní život ufinancuješ jak?
Samo pak nějaké vyhození z kopejtka, nastandard, wellness… musí zaplatit ten, co na to má a stojí o to. Je to jeho dobrovolná akce a nemá ti co vyčítat. Bydlení, jídlo, ošacení.. to vše by jsi musela nějak zaplatit i jako studentka bez něj, takže bych očekávala, že bud si přivyděláš nebo tě živí rodiče nebo kombinace. Zbytek se on musí přizpůsobit tvé životní úrovni studentky nebo tě posunout na jeho životní úroveň tím, že za tebe ten „luxus“ zaplatí.

Příspěvek upraven 28.04.19 v 22:23

zrcadlo
Kelišová 7466 příspěvků 28.04.19 22:19
@dedrichov píše:
Jakože platíš o celých pětset korun méně na nájem než on? Ach jo, ženský, kde to berete?

O tisíc 8), aneb měla babka čtyři jabka a dědoušek jen dvě. Když ona platí o 500 míň, než je polovina, on musí platit o tisíc víc, aby se dobrali celkové částky.
Ale jinak souhlas, škrta nebrat.

Ennny
Závislačka 3773 příspěvků 28.04.19 22:21

Debil…

Lama Lama
Hvězda diskuse 53261 příspěvků 28.04.19 22:25
@dedrichov píše:

A neměli by studentku živit její rodiče spíš, než její přítel? ( Společně samo s příspěvkem studentky za její brigádu) Nebo jak by to vypadlo v případě, že by přítel nebyl a ona studovala mimo bydliště svých rodičů?

Tím nechci nijak rozporovat zbytek, zejména to, že dárek se prostě nevyčítá a hotovo.

Příspěvek upraven 28.04.19 v 22:29

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 22:26

Já jsem do nového vztahu přišla s novorozencem. Bylo mi 21 a přítel měl 23 let. Odešel ze školy, abychom uplatnili nájem a živil nás. Tomu malému jsou teď 4 roky a pořád jsem ještě doma a manžel pracuje. Já s minimálním příjmem. Nikdy neřekl ani slovo, že do rodinného rozpočtu nic nepřidávám. Šel od začátku do toho s tím, že se do práce jen tak nevrátím. Kamarádce je 22 let, její přítel má 28 let. Jsou spolu od jejích 15 let. Teď bydlí spolu už několik let v nájmu, on pracuje, ona studuje a přivydělává si něco málo + jí pomáhají rodiče a jsou spokojení. A znám z okolí víc takových párů. Můj názor je, že je tvůj přítel škrt. A nebyla bych s ním. :think: Pokud už má takové kecy na začátku, co přijde teprve potom, až budeš na rodičovské za pár korun a bude muset opravdu vše platit ze svého? Ono je to naprosto běžné, pracující a studující pár, ale chce to mít při sobě normálního člověka a ne takového sobce.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama