Fleky po odřeninách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LauJak
Kecalka 461 příspěvků 09.03.19 14:45
Fleky po odřeninách

Ahoj, moc prosím o radu. Po odřeninách mám na loktech červené fleky. Před 14 dny jsem se vybourala, používala jsem Hemagel, nyní Contractubex a sádlo. Odřeniny mám už úplně zahojené, na jizvy to naštěstí nevypadá, ale mám tam výrazné červené fleky. Máte zkušenosti za jak dlouho se cca pigment vrátí do normálu? Děkuji. :kytka:

Reakce:
Taka
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 19 inzerátů 09.03.19 14:54

Měla jsem skoro 3 týdny odřeninu na noze (3 týdny do vyloupnutí strupu - i když jsem mu na konci trošku pomohla :oops: :mrgreen: ). Pak klasika cca týden až 10 dní růžovoučká nová kůže a postupně to „červenalo“ až bledlo. Ještě teď to mám trošku viditelné, ale bylo to docela hluboké, a stalo se to v půlce ledna. Předpokládám, že za týden/14 dní už po tom nebudu mít ani památky :kytka:
Jinak jsem mazala domácí měsíčkovou mastí (v sádle) - poctivě dělanou za tmy, takže má grády :andel:

LauJak
Kecalka 461 příspěvků 09.03.19 15:23

@Taka Jé, děkuji, no tak to jsi mě moc potěšila. :kytka: Snad se to u mě též tak dobře zhojí, do tří měsíců to by byl sen… Zatím to mám sytě červené jako po opařenině. 8o Tak se nemůžu dočkat blednutí. :mrgreen:

Taka
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 19 inzerátů 09.03.19 18:14

@LauJak Jo, chvilku to ještě červené bude. A pak se bude flek objevovat při extrémní teplotě. Vyběhla jsem v pyžamu pro balíček, venku v nějakých 8 stupních jsem byla tak 2 minuty, ale přišla jsem domů a převlékala se a flek byl úplně rudý, až do hněda :mrgreen: A to samé večer ve sprše, když pustím hodně teplou vodu - taky je mnohonásobně tmavší ten flek. Takže toho se nelekej, snad časem zmizí i to :mrgreen:

free333
Generální žvanilka 23352 příspěvků 09.03.19 18:17
@LauJak píše:
@Taka Jé, děkuji, no tak to jsi mě moc potěšila. :kytka: Snad se to u mě též tak dobře zhojí, do tří měsíců to by byl sen… Zatím to mám sytě červené jako po opařenině. 8o Tak se nemůžu dočkat blednutí. :mrgreen:

Já mám na koleni a na ruce fleky po odřenině z lonského září, trochu to je lepší, ale vidět pořád, tak nevím… :)

xammy
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 09.03.19 18:28

Loni v lednu jsem spadla na koleno a fleky tam mám ještě teď. Ale žádnou zvláštní péči jsem tomu nevěnovala. Je pravda, že ve sprše to je vidět ještě víc.

Váš příspěvek
Reklama