Fyzický dotek v domácnosti

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
27.12.22 17:57
@easydrink píše:
A to nemůže otec/otčím svoji 16letou dceru plácnout po zadku? Dnes se za každým dotekem hledá sexuální obtěžování. Což ale nemusí být pravda. Tím, že se všude píše, že to obtěžování je, ti „postižení“ potom z toho mají trauma, že se jich někdo dotknul, protože společnost jim říká, že takový člověk by si zasloužil pomalu trest smrti.

Pokud to myslíš vážně, tak je Tvůj názor doslova k :poblion:

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
28.12.22 00:14
@Anonymní píše:
Ahoj, zaujal mě Tvůj příspěvek, potyčkám se s tím samým problémem - extrémní strach a odpor k dotekům - zvláště lékařských, avšak stále neznám příčinu a nelepší se to i přes rok terapie. Mohu se zeptat, jak s tím bojuješ, co Ti pomáhá? Já už začínám být bezradná a přípravám si do života nepoužitelná :nevim:

Pracuji s tím po vrstvách dlouhé roky. A teď budu pro některé poznatelná i jako anonymní. V minulosti jsem nebyla vůbec schopná podstoupit gynekologické vyšetření. Přesto jsem víc než jednu dekádu vdaná a mám dítě. Moje osobní historie i současnost se netýká pouze traumatu zneužití.
Terapeuta jsem netrefila napoprvé, v minulosti jsem narazila i na neprofesionální jednání. V porodnici jsem si předem domluvila nepřítomnost mužského zdravotnického personálu při veškeré péči, která se mě týkala. Moji lékaři jsou o mojí osobní historii informováni, protože mohu reagovat v různých situacích nestandardně.
Rok terapie je málo a stejně je nejdůležitější si s terapeutem lidsky sednout a navázat skutečně blízký vztah. Pro mě je důležitý i psychoterapeutický směr. Vyzkoušela jsem si i to, co mi vůbec nevyhovovalo. Podle mě je důležitá i frekvence terapie, jednou týdně je v některých případech málo. Mám nesmluvního terapeuta, takže si vše platím. I to může být dobrá motivace. Nebudu ti doporučovat žádné relaxační techniky, protože nemusí být pro někoho, kdo se potýká s podobnými potížemi, vůbec vhodné. Je to individuální. Pomáhalo mi se vypsat, vymalovat. Podle mě je důležitá sebepéče. Dříve jsem jí nebyla vůbec schopná. Nauč se si ji dopřát v jakékoliv podobě, která ti dělá dobře. Mně pomáhají o samotě dlouhé procházky přírodou. Také je důležité o tom, v rámci svých možností, mluvit s nejbližšími lidmi. Celé se to proměňuje s přibývajícím věkem. Psychofarmaka mohou také někomu přinést v některých těžkých momentech úlevu, i když neřeší příčinu. Já jim osobně příliš nakloněná nejsem, ale ani je nezatracuji. Nevím, je to všechno strašně individuální. A když neznáš ani příčinu, tak je to o to těžší. U mě je příčina jasná. Byla jsem extrémně týrané a násilnou formou zneužívané dítě. A také už nejsem úplně nejmladší. Fakt je to celé přirovnatelné k cibuli, kdy sloupneš jednu vrstvu. Mylně se domníváš, že už je to ošetřeno. Jenže po čase se začne odlupovat další vrstva.
Nevím, jestli ti něco z toho, co jsem napsala, pomůže.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
28.12.22 01:51
@Anonymní píše:
Pracuji s tím po vrstvách dlouhé roky. A teď budu pro některé poznatelná i jako anonymní. V minulosti jsem nebyla vůbec schopná podstoupit gynekologické vyšetření. Přesto jsem víc než jednu dekádu vdaná a mám dítě. Moje osobní historie i současnost se netýká pouze traumatu zneužití.
Terapeuta jsem netrefila napoprvé, v minulosti jsem narazila i na neprofesionální jednání. V porodnici jsem si předem domluvila nepřítomnost mužského zdravotnického personálu při veškeré péči, která se mě týkala. Moji lékaři jsou o mojí osobní historii informováni, protože mohu reagovat v různých situacích nestandardně.
Rok terapie je málo a stejně je nejdůležitější si s terapeutem lidsky sednout a navázat skutečně blízký vztah. Pro mě je důležitý i psychoterapeutický směr. Vyzkoušela jsem si i to, co mi vůbec nevyhovovalo. Podle mě je důležitá i frekvence terapie, jednou týdně je v některých případech málo. Mám nesmluvního terapeuta, takže si vše platím. I to může být dobrá motivace. Nebudu ti doporučovat žádné relaxační techniky, protože nemusí být pro někoho, kdo se potýká s podobnými potížemi, vůbec vhodné. Je to individuální. Pomáhalo mi se vypsat, vymalovat. Podle mě je důležitá sebepéče. Dříve jsem jí nebyla vůbec schopná. Nauč se si ji dopřát v jakékoliv podobě, která ti dělá dobře. Mně pomáhají o samotě dlouhé procházky přírodou. Také je důležité o tom, v rámci svých možností, mluvit s nejbližšími lidmi. Celé se to proměňuje s přibývajícím věkem. Psychofarmaka mohou také někomu přinést v některých těžkých momentech úlevu, i když neřeší příčinu. Já jim osobně příliš nakloněná nejsem, ale ani je nezatracuji. Nevím, je to všechno strašně individuální. A když neznáš ani příčinu, tak je to o to těžší. U mě je příčina jasná. Byla jsem extrémně týrané a násilnou formou zneužívané dítě. A také už nejsem úplně nejmladší. Fakt je to celé přirovnatelné k cibuli, kdy sloupneš jednu vrstvu. Mylně se domníváš, že už je to ošetřeno. Jenže po čase se začne odlupovat další vrstva.
Nevím, jestli ti něco z toho, co jsem napsala, pomůže.

Moc děkuji za odpověď. Je mi líto, čím sis v minulosti prošla a obdivuji Tvoji sílu. Je úžasné, že i přes to všechno jsi dokázala navázat vztah a porodit dítě :kytka: Já příčinu neznám a i přes to nejsem schopná podstoupit běžné gynekologické vyšetření a přesně jak píšeš, reaguji dost nestandardně.
Terapeutku sháním jinou, i po několika měsících jsem se u ní nedokázala uvolnit a některá témata otevřít. Uvědomila jsem si, že v ní nemám příliš velkou důvěru, i když působí sympaticky :nevim: Zatím jsem vše řešila tak, že jsem se snažila být co nejvíce pracovně vytížená - mít naplánovaný celý den od rána do večera, abych neměla čas na přemýšlení, abych permanentně byla zaměstnaná, ale uvědomuji si, že do budoucna to není příliš udržitelné.
Přirovnání k vrstvám cibule je zajímavé, tento postřeh by mě nenapadl ;)

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
28.12.22 02:12
@Anonymní píše:
Moc děkuji za odpověď. Je mi líto, čím sis v minulosti prošla a obdivuji Tvoji sílu. Je úžasné, že i přes to všechno jsi dokázala navázat vztah a porodit dítě :kytka: Já příčinu neznám a i přes to nejsem schopná podstoupit běžné gynekologické vyšetření a přesně jak píšeš, reaguji dost nestandardně.
Terapeutku sháním jinou, i po několika měsících jsem se u ní nedokázala uvolnit a některá témata otevřít. Uvědomila jsem si, že v ní nemám příliš velkou důvěru, i když působí sympaticky :nevim: Zatím jsem vše řešila tak, že jsem se snažila být co nejvíce pracovně vytížená - mít naplánovaný celý den od rána do večera, abych neměla čas na přemýšlení, abych permanentně byla zaměstnaná, ale uvědomuji si, že do budoucna to není příliš udržitelné.
Přirovnání k vrstvám cibule je zajímavé, tento postřeh by mě nenapadl ;)

Ta gynekologická péče je důležitá, mně tehdy hrozila akutní břišní příhoda, která mohla vyústit v definitivní konec života. Gynekoložku mám od prvopočátku stále stejnou. Byla mi citlivě doporučena jiným lékařem, který se v ní nemýlil. Mohla bych ti na ni dát kontakt.
Nevím, zda jsem či nejsem silná. Například stále hledám spojitost mezi transgeneračním přenosem traumat a postižením našeho dítěte, ačkoliv bych to dle odborníků, se kterými na toto téma neustále diskutuji, neměla dávat vůbec do souvislosti. Mě tedy navíc zaměstnává i dítě, které je velmi náročné na péči. S workoholismem jsem se setkala u spolužačky, kterou v dospívání zneužíval otčím. Jinak přeji hodně štěstí při hledání lépe sednoucího terapeuta.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
29.12.22 23:53
@Anonymní píše:
Ta gynekologická péče je důležitá, mně tehdy hrozila akutní břišní příhoda, která mohla vyústit v definitivní konec života. Gynekoložku mám od prvopočátku stále stejnou. Byla mi citlivě doporučena jiným lékařem, který se v ní nemýlil. Mohla bych ti na ni dát kontakt.
Nevím, zda jsem či nejsem silná. Například stále hledám spojitost mezi transgeneračním přenosem traumat a postižením našeho dítěte, ačkoliv bych to dle odborníků, se kterými na toto téma neustále diskutuji, neměla dávat vůbec do souvislosti. Mě tedy navíc zaměstnává i dítě, které je velmi náročné na péči. S workoholismem jsem se setkala u spolužačky, kterou v dospívání zneužíval otčím. Jinak přeji hodně štěstí při hledání lépe sednoucího terapeuta.

Děkuji a přeji hodně sil :kytka:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek