Genetická konzultace - jak probíhá vyšetření?

Anonymní
17.4.10 15:15

geneticka konzultace

Dobry den chtela bych vas poprosit o radu uz 3× jsem mela zamlkle tehu a jsem s toho nestastna pani doktorka me poslala na genetickou konzultaci do Brna a tak jsem se chtela zeptat co me tam budou delat za vysetreni??? A jestli budou delat i nejake vysetreni manzelovi? Moc vam vsem dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

243
17.4.10 15:29

My jsme měli konzultaci čistě jako konzultaci, pali se na naše rodiče, sourozence, prostě na celé příbuzenstvo, kdo má jaké nemoci, změstnání atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5545
17.4.10 16:04

Zeptaji se na choroby a problemy u rodicu, sourozencu, prarodicu atd. A vezmou asi 3 zkumavky krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
17.4.10 18:14
Renata.H píše:
My jsme měli konzultaci čistě jako konzultaci, pali se na naše rodiče, sourozence, prostě na celé příbuzenstvo, kdo má jaké nemoci, změstnání atd.

jojo do Brna na Veveří? To byste konzultovali s paní dr. Leznarovou moooc hodná a příjemná paní, není se čeho bát :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10757
17.4.10 19:44

anonymko - je mi líto těch ZT :-(

zkus se doma zamyslet, jestli víš choroby a různé jiné zdravotní komplikace, a příčiny úmrtí u své rodiny (at tam pak neplkáš, „no on měl něco se srdcem, ale nevím jak se to jmenovalo, a tenhle umřel na rakovinu, ale nevím čeho“ jako někdo :oops: )
taky jestli někdo v rodině má podobný problém - neplodnost, potraty, nějaká genetická zátěž atd atd. čím přesněji to budeš vědět, tím lépe - tím spíš se bude dát v té rodinné anamnéze něco najít - když dáš jen všeobecné info a půlku nebudeš vědět vůbec, tak se těžko na něco přijde.

u nás dávají takový formulář o rodině domů jeste pred tou konzultací, aby si to lidi mohli s příbuznýma protelefonovat a psali tam co nejpřesnější informace.

pa a brzké otěhotnění a narození zdravého miminka.

har.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.10 13:39

Moc vam dekuji za pomoc mam s toho i strach nejhorsi na tom je ze s tatovi strany vubec nevim jaky meli nemoci ani choroby vubec se nestykame a on o me nikdy nejevil zajem a jeste mam vetsi strach aby mi tam nenasly nejakou nemoc bratr mi zemrel na rakovinu v 28 letech a strasne me stim strasili na hematologii a ve vsem se hrozne vrtaji neni mi to vubec prijemny kdyz mi reknou no kdyz to mel vas bratr je vetsi pravdepodobnost,ze to muzete mit taky je to hrozny a mam strach. Bratr mel jinyho otce,tak to tam taky musim asi rict. Jinek do toho Brna ve Veveri jdu 4.5.,tak potom napisi co a jak a jeste jsem se chtela zeptat nevite za jak dlouho jsou vysledky? Moc vam dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
55182
24.4.10 21:53

Ahoj…
my byli na pohovoru,dr.si malovala jakýsi rodokmen a ptala se taky na všechny nemoci…ale z přítelovo strany o otci toho taky moc nevíme…
A pak jsme šli na krev---ta si stejně myslím je mnohem důležitější
a výsledky byly asi za 6 týdnů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.16 11:05

Genetické testy

Ahoj holky, nevím jestli tady jeste někdo zabloudí do téhle diskuze, každopádně se chci zeptat, zda je potřeba mít nějaké doporučení od lékaře, nebo se na genetické testy mohu objednat sama?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
12.6.17 16:40

@KristynaKlimsova :mavam: určitě můžeš i sama ale není to zadarmo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.18 13:48

Oživuji diskusi.
Ahoj všichni, můžu se zeptat, co všechno je třeba vědět o zdraví a nemocech přítelové rodiny při genetické konzultaci? Jako takové to základní kdo se s čím léčí je asi docela jasné. Ale u něj v anamnéze je také důležitá třeba gynekologická anamnéza jeho maminky? Jako jestli ona prodělala nějaké onemocnění, jestli je zdravá, jestli neprodělala potraty? Protože to rozhodně přítel neví. A jak daleko se zabíhá do rodokmenu, i sourozenci rodičů, nějaké ty gyn. věci u tetiček? Jak u přítele, tak u mě?

• Nahlásit
  • Citovat
636
10.3.18 14:00

Manžel taky nic nevěděl, když jsme tam byli. Chtěli spíš vědět nějaká genetická onemocnění, nebo třeba zda měl někdo downův syndrom atd., na co případně zemřeli rodiče, prarodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3164
10.3.18 14:17
@Anonymní píše:
Oživuji diskusi.
Ahoj všichni, můžu se zeptat, co všechno je třeba vědět o zdraví a nemocech přítelové rodiny při genetické konzultaci? Jako takové to základní kdo se s čím léčí je asi docela jasné. Ale u něj v anamnéze je také důležitá třeba gynekologická anamnéza jeho maminky? Jako jestli ona prodělala nějaké onemocnění, jestli je zdravá, jestli neprodělala potraty? Protože to rozhodně přítel neví. A jak daleko se zabíhá do rodokmenu, i sourozenci rodičů, nějaké ty gyn. věci u tetiček? Jak u přítele, tak u mě?

Jo po nas chteli i anamnezu manzelovi maminky. Ptaji se tez i na sourozence rodicu. Jake maji/meli zavazne choroby a na co pripadne zemreli. Dali nam seznam otazek predem domu, abychom se mohli pripravit. Tak kdyz neco nevi, to se nemuze zeptat? Jsou u vas v rodine nemoci nejake tabu? Pro tento ucel by vam snad meli vyjit doma vstric…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.18 18:08

@Pajka89 spíš jde o to, že zrovna mluvit před tetama a strýci o tom, že nás pravděpodobně čeká IVF, zrovna nechceme. To samé s rodiči. Já s nima mám např. dobrý vztah, ale i tak jim tohle sdělovat úplně nechci, ale já mám štěstí, že tu rodinnou anamnézu znám, ale tety a strýce fakt ne. A přítel s rodiči nemá úplně ideální vztah. Takže tam je to ještě horší. Ale takový ten základ - jestli měli v rodině rakovinu, jiná genetická onemocnění, to asi ví, ale myslím, že max u rodičů, u prarodičů jen zhruba. No, tak se s tím budeme muset nějak poprat. Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
3164
10.3.18 18:41
@Anonymní píše:
@Pajka89 spíš jde o to, že zrovna mluvit před tetama a strýci o tom, že nás pravděpodobně čeká IVF, zrovna nechceme. To samé s rodiči. Já s nima mám např. dobrý vztah, ale i tak jim tohle sdělovat úplně nechci, ale já mám štěstí, že tu rodinnou anamnézu znám, ale tety a strýce fakt ne. A přítel s rodiči nemá úplně ideální vztah. Takže tam je to ještě horší. Ale takový ten základ - jestli měli v rodině rakovinu, jiná genetická onemocnění, to asi ví, ale myslím, že max u rodičů, u prarodičů jen zhruba. No, tak se s tím budeme muset nějak poprat. Děkuji za odpovědi.

Tak nejake infartky, mrtvice, cukrovky apod teticek a strycku staci asi znat jenom zhruba. To urcite neni pro problem s pocetim podstatne :nevim: Horsi by bylo, jestli mate v rodinach opravdu zavazne dedicne nemoci - hemofilii, cystickou fibrozu atd. V tom se budou hodne stourat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.18 19:04

@Pajka89 ;) tak v tom případě to snad tak nějak víme. ;)
Díky moc.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama