Pregnyl...a ovulace nikde

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
magnolie
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 03.04.10 07:36
Pregnyl..a ovulace nikde.

Ahoj holčinky
Prolezla jsem diskuze a nenašla odpověď,tak prosím o Vaše zkušenosti.
18 měsíců neovuluji a podle UTZ mi vůbec nerostly folikuly a 1.4 mi na ultrazvuku v CAR našel dr. 18mm a 22mm velké folikuly.To byl pro mě šok(samozřejmě příjemný)a jelikož trpím na cysty,dr. se rozhodl,že mi píchne Pregnyl,aby folikuly praskly.Do 36-40h měla přijít ovulace..nemůžu se zbavit dojmu,že nepřišla.Stalo se některé z vás totéž?Byla jsem tak nadšená a teď mám pocit zklamání.Všem moc děkuji

Příspěvek upraven 03.04.10 v 09:11

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Denča82
Kecalka 270 příspěvků 03.04.10 09:10

Ahoj Magnolie, tak já jsem hodně podobný případ jako ty… Téměř všechny cykly mám anovulační a když dr. náhodou objeví nějaký folík, píchne Pregnyl, tak ovu stejně nenastane (výjimečně jo :lol: :oops: ).. Když jsem se ho ptala proč, tak mi to nedokázal vysvětlit, spíš mi nevěřil.. Ale bazál. teplotu si měřím už 2 roky, takže vím, kdy ovu je a kdy není…Jinak taky u mě najde spíš cysty než folíky…Ale nezoufej, jestli jsi měla pregnyl ve čtvrtek a dnes je teprve sobota, tak ovu ještě může přijít. Mě jednou přišla až po 5 nebo 6 dnech…

magnolie
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 03.04.10 09:16

Denčo moc děkuju..a já blb sem málem manžu uhnala!!
Já jdu 9.4 na UTZ takže se dozvím přesně co se vlastně dělo..,ale omývají mě při představě,že folíci neprasknou a najdou mi tam zas cysty..vlastně posledních 18 měsíců mám cystu jako pravidelný inventář na vaječnících..jednou už jsem skončila i na laparce s 6×8 velkou mrchou.

elllla
Echt Kelišová 9205 příspěvků 03.04.10 09:18

magnolie, ako vies, ze ovu aj tak neprebehla? teplotami to nezistis, pregnyl moze ovplyvnit teploty… jediny sposob, ako zistit, ci ovu prebehla je opatovna folikumetria, kde by dr. mal najst zlte teliesko a tekutinu z prasknuteho folukulu.

magnolie
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 03.04.10 09:22

Ellllo já jsem si dělala ovu test..a hlavně do doby 2ma lety kdy jsem ovulaci ještě mívala pravidelně jsem při ní měla opravdu velmi nepříjemné bolesti..tak jsem je tak nějak očekávala i ted. Číhla jsem ted na diskuzi Pregnyl..tam jsi psala,že Pregnyl se projevuje i na tehu testu.Já jsem právě chtěla vědět jak moc se tam projeví..dělala jsem mamatest a neprojevil se tam vůbec.

suvik
Nadpozemská drbna 26527 příspěvků 03.04.10 10:07

Magnolie já souhlasím s tím, že ty sama těžko poznáš jestli ovulace proběhla nebo ne. Ovulačním testem to taky nemusíš poznat, podle mě u ovulace s Pregnylem ani k vzestupu LH (který test měří) dojít nemusí, ovulaci spustí v tomto případě nárust hcG (tak jsem to četla v jednom článku). Dělat si těhotenský test kvůli Pregnylu jsem nepochopila proč a ani kdy jsi si ho dělala (za jak dlouho po aplikaci Pregnylu). Bolest u ovulace, byť dříve jsi měla tuto zkušenost je taky naprosto nevypovídající a její nepřítomnost o ničem nesvědčí. Vše zjistíte až na UZV.

magnolie
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 03.04.10 12:50

suvik na tom těhu testu jsem se chtěla jen podívat jak dalece se v moči ukáže přítomnost hcg(z Pregnylu).To vlastně s mým problémem vůbec nesouvisí..jen,že všude čtu ,že po Pregnylu jsou falešně pozitivní testy a dělala jsem ho cca 34h po aplikaci.
Spíše jsem chtěla vědět zda je možné ,aby Pregnyl ovu nespustil..a zda se to tu některé holčině také stalo.
Pokud ti můj dotaz přijde divný tak asi proto,že jsem se poprvé po 18ti měsících přiblížila o krůček blíže k mimískovi..a to je pro mě prostě nové.

Příspěvek upraven 04.04.10 v 09:22

Denča82
Kecalka 270 příspěvků 03.04.10 17:18

Magnolie, já s tebou cítím, protože já mám taky často cystu když mi folík nepraskne, teď ji mám 4 cm velkou a doufám, že při ms odejde sama, jinak mě čeká taky laparka…Já si myslím, že ovu bychom poznali, když trochu známe jak funguje naše tělo, ne??? Mě se stalo několikrát, že ani po Pregnylu ovu prostě nebyla. Ano, jednou jsem byla i na utz a žádné žluté tělísko nebylo, jen „hranatá cysta“ :zed: Takže já tvrdím, že Pregnyl není 100% jistota. Toť můj názor.....

suvik
Nadpozemská drbna 26527 příspěvků 03.04.10 20:10

Ne, mě tvůj dotaz nepřijde divný. Ani netvrdím, že po Pregnylu dojde vždy k ovulaci (to jsem nikde nenapsala). Jen že i když se ovulace někdy dá poznat, není to prostě stoprocentní. Největší jistotou je prostě UZV, ostatní metody jsou takové spíš spekulace… Toť vše. Nemá cenu se tím nějak výrazně trápit a stresovat, počkej na ten UZV, i když se to zdá být daleko. Držím palce, aby to bylo s dobrým výsledkem, bez cysty.

Btw. jakou sílu toho Pregnylu jsi měla? Třeba potřebuješ silnější, pokud by k ovulaci nedocházelo…

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 04.04.10 07:04

magnolko já si dělala dokonce mamatestem zkoušku, jestli jsem si píchla opravdu pregnyl :wink: :roll: , protože jsem před punkcí vajec měla strach, že jsem pomíchala ampule a píchla si jenom vodu :oops: a // tam byly- druhý den ráno však!, tak ti nevím :think:
já měla 1×5000 myslím, kolik jsi měla ty? a za jak dlouho po píchnutí sis dělala test?
protože ovulace ještě nebyla a na testu už // byly, když k oběru vajec došlo až další den

souhlasím se suvikem, že ovulaci (pakliže nemáš v břiše 30 vajec jako já…) nemusíš vůbec poznat, každá to vnímáme jinak :wink:

magnolie
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 04.04.10 07:38

suvik no je mi to jasné..musím počkat do 9.4,abych se dozvěděla co přesně se dělo.

Borisko ten test jsem dělala cca 34h po aplikaci.

A holky bohužel vůbec nevím kolik jednotek mi sestra píchla,doktor na UTZ řekl píchnout Pregnyl,já se oblékla,zavolala další paní na UTZ a sestra mi nic neřekla,jen mi ho píchla.

Děkuju za všechny názory i zkušenosti..tak nějak už jsem si zvykla ,že nic nemám tak jak by mělo být tak nevím proč jsem si myslela,že zrovna tohle vyjde.

Příspěvek upraven 04.04.10 v 09:21

elllla
Echt Kelišová 9205 příspěvků 04.04.10 08:57

pregnyl je vlastne ciste HCG. ovu testy detekuju LH hormon a aj HCG (opacne to neplati, cize tehu testy detekuju len HCG). cize ak ti pichnu pregnyl, 5 tisic jednotiek alebo 10 tisic jednotiek HCG, tak ti to sposobi pozitivny ovu aj tehu test…
vacsinou plati, ze pregnyl sa ti drzi tolko dni, kolko tisic jednotiek si dostala.. cize 5 tis sa drza cca 5 dni, 10 tisic sa drzi cca 10 dni… ale moze to kolisat v zavislosti od rychlosti odburavania organizmu…

magnolie
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 04.04.10 09:07

ellllo ,ale tohle já všechno vím.O Pregnylu jsem si přečetla vše.Problém je jinde..OVU test negativní…TĚHU test také negativní…a jelikož je Pregnyl HCG měl by se na TĚHU testu projevit…jenže on se tam vůbec neukázal.

magnolie
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 04.04.10 09:19

Tak ted jsem už byla opravdu hodně zaujatá nepřítomností Pregnylu na TĚHU testu..obětovala jsem další..uvědomila jsem si ,že první těhu test jsem dělala po 34hodinách od píchnutí Pregnylu,ten byl naprosto čistý..ted po 72hodinách od aplikace Pregnylu je test slabě pozitivní.Což mě vede k závěru,že u mě to zkrátka funguje opačně..více HCG-negativní test,méně HCG-pozitivní test.PŘIPADÁM SI JAKO EXOT.

elllla
Echt Kelišová 9205 příspěvků 04.04.10 10:46

magnolie, nemoze to len byt tym, ze si robila testy z mocu a ten pregnyl sa najprv dostava do krvi a nejaky cas trva, kym sa do toho mocu dostane? to by davalo zmysel…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Matěj von Osečany a jeho „pojišťovna štěstí“: Kominíky si pozval rovnou dva

Zámecký pán Matěj Stropnický (35), který se svým partnerem Danielem Krejčíkem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >