Genetický ultrazvuk prosím vysvětlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 25.07.15 12:43
Genetický ultrazvuk prosím vysvětlení

Zdravim holky, prosim o radu, kam se da jit na geneticky ultrazvuk. Byla jsem na nt screeningu na tom placenem v registrovane ordinaci Fetal Medicine Foundation, ale ted me zajima zda ten velky ultrazvuk, co se standartne dela na. gynde kolem toho 20tt je geneticky? Nebo se mam znovu zeptat.na tom pracovisti? Diky :)

Reakce:
JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.15 12:53
@ekarolis píše:
Zdravim holky, prosim o radu, kam se da jit na geneticky ultrazvuk. Byla jsem na nt screeningu na tom placenem v registrovane ordinaci Fetal Medicine Foundation, ale ted me zajima zda ten velky ultrazvuk, co se standartne dela na. gynde kolem toho 20tt je geneticky? Nebo se mam znovu zeptat.na tom pracovisti? Diky :)

pokud te na ten první poslal gyndar tak te nejspis posle na ten v tom 20tt tady u nas alespoň se to tak dela :kytka:

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 25.07.15 12:55

@JayLee takze to neni ten standartni, co se dela ma tom 20tt, tohle je detailnejsi?

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.15 12:56
@ekarolis píše:
@JayLee takze to neni ten standartni, co se dela ma tom 20tt, tohle je detailnejsi?

no ja nevim na ten ve 13tt se u nas posila na genetiku stejne jako v tom 20tt a jj jsou to ty hodne podrobny UTZ u nas to dela www.clg.cz a nic se neplati jen tam gyndar odesle :kytka: tady na genetice ti sjedu hodne podrobne co vse mimco ma mit a zda je vse ok a co kolik meri atd takze je to ten hodne podrobny :pankac:

krokodylka
Kelišová 7401 příspěvků 25.07.15 13:03

Ve 20tt se dela detailni ultrazvuk (geneticky, velky…) - dukladna inventura vsech casti mimina. Vetsina lekaru na nej posila na vyssi pracoviste - maji tam lepsi stroje, vetsi zkusenosti s tim, co kde ma byt videt atd. Myslim, ze gyndari maji sva oblibena pracoviste, kam pacientky standardne posilaji, ale neni problem jit i jinam. Ja na velkem ultrazvuku byla treba v Gennetu v Praze.

„Jedná se o porobný ultrazvuk, který by měl být proveden na vyšším pracovišti. Ve 20. týdnu těhotenství je možné podrobně prohlédnout mozek, obličej, končetiny, páteř, srdce, plíce a orgány dutiny břišní a vyloučit tak některé strukturální vývojové vady plodu. Lékař také zkontroluje uložení placenty, její stav, množství plodové vody a to, zda velikost plodu odpovídá stáří těhotenství.“
http://www.maminkam.cz/…-tehotenstvi

harpyje
Extra třída :D 10727 příspěvků 25.07.15 14:05

@ekarolis - ty jsi musela platit nt screening? šla jsi tam tedy čistě ze zájmu? neměla jsi žádnou indikaci?

na genetický ultrazvuk gynekologové posílají na specializovaná pracoviště, i když i tvůj gynekolog může dělat ve 20 tt podrobnější ultrazvuk a pořádně miminko měřit.

miavory
Povídálka 15 příspěvků 25.07.15 14:44

@harpyje taky jsem platila nt screening, byla jsem na něm pro svůj klid bez indikace, teď na něj alespoň přispívá pojišťovna. Jinak oba ultrazvuky ve 13 i 20tt u nás běžně dělá gynekolog.

harpyje
Extra třída :D 10727 příspěvků 25.07.15 18:26
@miavory píše:
@harpyje taky jsem platila nt screening, byla jsem na něm pro svůj klid bez indikace, teď na něj alespoň přispívá pojišťovna. Jinak oba ultrazvuky ve 13 i 20tt u nás běžně dělá gynekolog.

hmm, myslela jsem, že ted už nt skrínink má zadarmo v podstatě každý.

moje gynekoložka taky dělá utz ve 13 a ve 20, ale nejsou to ten, který je součástí 1. trimestrálního skríninku, ani ten velký genetický.

Váš příspěvek
Reklama