Doplatek na Gonal a dávkování

10
16.7.05 18:55

gonal

Těhulky či snažilky,můžete mi odpovědět.kolik jste dopláceli na Gonal a Orgalutran,které byly schválené přez pojišťovnu.Také by mě zajímalo,v jakých dávkách a kolik dnů jste píchali.Dík za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2263
16.7.05 21:59

Ahoj Ivano, já doplácela za Gonal 3 600.- , nepamatuju si to přesně, ale píchá se jednou denně ráno, já píchala něco kolem 200 jednotek zhruba 10 dní. Snad ti to pomůže . Držím palce Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
17.7.05 11:05

Ahojky já za gonal pero doplácela 3.900,– Kč. Taky jsem ho píchala každý den ráno. Vůbec to nebolelo. Píchala jsem si ho cca 10 dní, ale každé 4 dny jiný počet jednotek. Po každé krevní kontrole mi je změnili. Tak papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
17.7.05 13:27

Gonal

Ahojda, já jsem doplácela na Gonal něco málo přes 1000,–Kč /přesně nevím, protože v tom byl i Prednison a Utrogestan/. Píchali jsme asi 10-12dní. Držím palečky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Zuza08
28.4.11 19:40

Chci se zeptat na vedlejší účinky Gonalu kdo má zkušenosti s podkožní aplikací po dobu těch 10dní.. Dělalo to s Vámi něco? Cítili jste se jinak než jindy? Díky za odpověď..

• Nahlásit
  • Citovat
helca,nelca
22.11.11 18:44

gonal

ahojky,ja jsem si byla pro gonal dnes,platila jsem 3750kc,zatim mam 3 injekce kazda ma 450 jednotek a mam zacit se 170 a pak pokracovat se 150 jednotkami.Jsem zvedava,jak to letos dopadne loni nam to nevyslo,ale vsem drzime palecky.

• Nahlásit
  • Citovat
Lajkaaa
2.6.12 09:56

Gonal

Hezky den,těhulky nebo jako já snažilky!!!Chtěla jsem Vás požádat o radu.Jdu na své první IVF a vždycky před menses trpím super prémenstruačnímsyndromem/nafouklé břicho ,bolesti,napětí v prsou,otěkám apod/určitě většina zná,ale co jsem se chtěla poradit v Caru jsem dostala na hormonální stimulaci gonal,prednison,anopyrin.Ovšem Gonal v dávkování 2DC 600 jednotek 3DC 600jednotek,4DC 600 jednotek,5DC 450 jednotek.Nevím zda váha výška má nějaký význam,ale vy tady máte určitě víc zkušeností než já,tak raději uvedu výška 160cm a váha 46kg.A chtěla jsem se zeptat zda vzhledem k takto vysokým dávkám Gonalu se nemám vážně obávat Hyperstimulačního syndromu.Když i bez stimulace mám před memses docela peklo.Jsem ovšem ročník 1973,tak asi vzhledem k věku,jsou ty dávky vysoké,ale nemáte náhodou někdo zkušenost s tak vysokým dávkováním,nebo já si alespoń myslím /třeba se pletu/,že je vysoké ,bohužel jsem nenašla zatím nikoho se zkušeností s aplikací krátkého protokolu v tomto dávkování.Moooc vám budu vděčná za zkušenosti či radu.Předem děkuji. Se srdečným pozdravem Jana Čekám na MS a pak začínám stimulovat proto prosím za radu!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
4507
3.6.12 17:23

ahojky holky, tak take prihodim svoji zkusenost.

Nejdrive jsem stimulovala 4 mesice gonalem, ovitrellem (neco jako pregnyl) a lutinusem (neco jako utros) a gonal byl vzdy 300 i.E./0,5 ml a brala jsem ho zhruba 4-7 dni zhruba 37,5 i.E. denne vzdy vecer ve stejnou hodinu od 5.dne cyklu (do bricha), tyhle 4 mesice byly „prirozene“ bez zadneho IUI a IVF.

Ted mam za sebou druhe IUI a davkovani je zhruba stejne, 1.IUI to bylo 7 dni 25 i.E., ted 2.IUI 5 dni (uz od 3.dne cyklu) 37,5 i.E.
Reaguju nastesti dobre, takze mi staci skoro ty nejnizsi davky. Pri te prirozene stimulaci jsem doplacela neco kolem 10 Eur (ziju v Nemecku) a ted pri te IUI uz za vsechny tri leky 160 Eur (pojistovna tu hradi 50% na tri pokusy IUI).

Jinak vedlejsi ucinky jsou asi takove, ze za pul roku pichani se mi trochu zvetsilo bricho a citim se pekne nafoukla (a to jsem stihla, takze to dost citim)a pak spousta vpichu na pupiku, ale jinak nic.

Lajkaa, nevim, co mas presne za gonal, jestli mas taky 300 i.E./0,5 ml, tak mi Tve davky prijdou strasne vysoke, ale urcite dr. vi,co dela.Urcite je dobre hodne pit a prijit na danou ultrazvukovou kontrolu (mne berou i vzdy krev).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lajkaaa
3.6.12 22:46

Gonal

Hezký večer,
moc děkuji za vaši zkušenost! Já mám taky ten pocit,že jsou dávky vysoké.Právě držím v ruce krabičku s Gonalem a je na ní napsáno/jen pro jistotu/Gonal 900 IU-j.m./1,5ml,tak tyto pera mám dvě a jedno s množstvím 450 IU-j.m./0,75ml a vše mám aplikovat do 4 dnů. A 5 den ultrazvuk. Takže 1 den 600,2 den 600,3 den 600,4 den 450 jednotek což je 0,75ml poslední 4 den. Doplácela jsem na Gonal 450 jednotek 1350 Kč A na Gonal 900 jednotek dvě balení 5300 Kč.Já taky mooc doufám,že lékaři vědí co dělají,nerada by jsem spustila nějaký hormonální kolotoč.Myslím tím nějaké onemocnění štítné žlázy apod.,ale to mě netrápí tolik jak ten hyperstimulační syndrom. Děkuji za tip ,taky jsem slyšela hodně pít a hodně bílkovin ,prý docela pomáhá Protifar.Pak písnu co se mnou ty dávky dělají.Krásný den.S pozdravem jana

• Nahlásit
  • Citovat
Kolka001
11.6.12 18:20

stimulace Gonalem

Ahojte holky,
já jsem již podruhé stimulovala Gonalem (cca 10 dnů). Lékaři určitě ví, co dělají a jaké dávky stanovují, navíc dle kontrolního ultrazvuku ti mohou dávky snížit. Poprvé jsem měla stimulační dávky také vyšší a na punkci odebírali cca 40 vajíček, takže masakr, pak jsem dostala hyperstimulační syndrom. Nikomu bych to nepřála. Nafouknuté břicho jako v 7 měsíci těhotenství, nemohla jsem ležet na boku, tekutina v břišní dutině tlačila i na plíce, špatně se mi dýchalo, problémy s trávením .. každý den mě přítel musel vozit na infuze. Sama jsem nesešla ani schody. Trvalo to cca 6 dnů a pak o.k. Podruhé mi lékař snížil dávky, odebíralo se cca 18 vajíček, ale hyperstimulák se nedostavil. Takže spíš uvidíš dle kontrolních ultrazvuků. Já za těch 10 dnů stimulace byla na kontrolním ultrazvuku asi 3 krát. Držím palce. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
2185
23.1.18 11:55

Ahoj holky
Aktuálně kdo jste kolik doplacel na Gonal 450/900?
Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5557
23.1.18 12:10

@HandulkaK podivej se na sukl.cz tak je dopolatek napsany…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
23.1.18 12:25

@xjuklickova ano koukala jsem, ale mnoho holek co čtu platí mnohem méně než ja. Platím ten nejvyšší možný doplatek :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5557
23.1.18 12:43

@HandulkaK obvolej lékárny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2118
23.1.18 18:56

Já jsem doplacela za 900jednotek 1362kc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama