Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Anonymní píše:
Proč to tak haníš? I jako dospělá mám na sjezdovce u sebe vždy v kapse bundy papírek se jménem a kontaktem na manžela. Po tom, co jsem jednou na sjezdovce upadla po pádu do bezvědomí, kdy pro mě musela přijet rolba a sanitka mě vezla do nemocnice, mám u sebe vždy ten papírek (ne vždy jsme s manželem na stejné sjezdovce, aby mě hned našel). Ono v bezvědomí budeš těžko kontaktovat manžela a policie taky těžko najde ve tvém zamčeném iphonu nebo hodinkách kontakt na něj. Takže papírek i pro tento případ je z mého pohledu nezbytný.
iPhone i hodinky umožňují volat na nouzový kontakt i v uzamcenem režimu.
@Tichošlápek píše:
iPhone i hodinky umožňují volat na nouzový kontakt i v uzamcenem režimu.
A když se při pádu rozbijí?
@Anonymní píše:
A když se při pádu rozbijí?
Tak to uz dost šponujes, nicméne chápu. Já proti papírku s číslem nic nemám, ale jen jako doplněk k moderní technologii
@Tichošlápek píše:
Tak to uz dost šponujes, nicméne chápu. Já proti papírku s číslem nic nemám, ale jen jako doplněk k moderní technologii
Jo, určitě taky jsem zastáncem moderních technologií, jen prostě ten papírek je stará, dobrá klasika, nic moc se mu v bundě stát nemůže někde mezi doklady a ty technologie přeci jen mohou vždy selhat ![]()
@Anonymní píše:
Proč to tak haníš? I jako dospělá mám na sjezdovce u sebe vždy v kapse bundy papírek se jménem a kontaktem na manžela. Po tom, co jsem jednou na sjezdovce upadla po pádu do bezvědomí, kdy pro mě musela přijet rolba a sanitka mě vezla do nemocnice, mám u sebe vždy ten papírek (ne vždy jsme s manželem na stejné sjezdovce, aby mě hned našel). Ono v bezvědomí budeš těžko kontaktovat manžela a policie taky těžko najde ve tvém zamčeném iphonu nebo hodinkách kontakt na něj. Takže papírek i pro tento případ je z mého pohledu nezbytný.
Předpokládám, že jsi neměla JEN ten papírek, ale i mobil. Což je trochu jiná situace. Asi tak jako mít doma tu petrolejku pro případ, že vypadne elektřina.
Jinak na iPhonu jdou nastavit nouzové kontakty, na které se dá zavolat i ze zamčeného telefonu. Zobrazuje se to jako „krizová situace“ vlevo dole.
@Kriss Tina píše:
A co hodinky? Syn má hodinky s GPS sledováním, nosí je teda do školy, ale přes apku v mem mobilu ho vidím na metr přesně a on mi přes ne muze zavolat, kdyby něco.
Dcera jedny ma. Ale lokace vubec neni presna. Asi by toc chtelo nejake drazsi ![]()
@AnastazieB píše:
Tak malé děti bych měla na sjezdovce pod dohledem. I to devítileté.
Ja nelyzuju, bude tam s nimi jen tatinek. Vezme 2 z nich, jeste nevime ktere. Ja budu doma s 2 dalsimi. Oni vzdy vyjedou spolu nahoru a pak spolecne vyrazi dolu. Ale tezko budou stale vsichni 3 pohromade.
@Jeremi píše:
Předpokládám, že jsi neměla JEN ten papírek, ale i mobil. Což je trochu jiná situace. Asi tak jako mít doma tu petrolejku pro případ, že vypadne elektřina.
Jinak na iPhonu jdou nastavit nouzové kontakty, na které se dá zavolat i ze zamčeného telefonu. Zobrazuje se to jako „krizová situace“ vlevo dole.
Jasně, že mám u sebe i telefon, určitě jo. Ale jak píšu, za mě papírek vždy u sebe, zvlášť u dětí ![]()
@Janča6 píše:
Dcera jedny ma. Ale lokace vubec neni presna. Asi by toc chtelo nejake drazsi
Syn má garneo, staly skoro 3 tisíce a ukazuji přesně. Venku fakt na metr a když je v budově tak aspoň přibližně (třeba když je ve skole, tak vidím jestli je třeba v tělocvičně nebo ve třídě apod).
@MartinL45 píše:
Jestli máte iPhone, tak Airtag
Mame iPhone. Ano, o AirTag uvazujeme. Prislo nam to jako idealni reseni. Ale to vyzaduje nejaky iPhone v dosahu. Nejsme si jisti, jestli na to muzeme na sjezdovce spolehat. Ale spis asi ano, ze? ![]()
Příspěvek upraven 29.01.24 v 10:36
@Mina Titivu píše:
Viděla jsem loni dvě děti, cca první stupeň, které měly na helmách přidělanou cedulku s telefonními čísly rodičů + jazyky, kterým rodiče mluví. To mi přišlo dokonalé.
Jj, telefonni cisla jim taky chceme dat. S tou helmou a jazyky je to fajn napad.
@Jana7ka píše:
Tak do kapsy cedulku se jménem a číslem na rodiče s žádostí o zavolání v nouzi v angličtině.
Ano, to urcite taky chceme udelat.
@Janča6 píše:
Mame iPhone. Ano, o AirTag uvazujeme. Prislo nam to jako idealni reseni. Ale to vyzaduje nejaky iPhone v dosahu. Nejsme si jisti, jestli na to muzeme na sjezdovce spolehat. Ale spis asi ano, ze?Příspěvek upraven 29.01.24 v 10:36
Já myslím, že ano. Iphone je všude, kam se podíváte.
@Janča6 píše:
Jj, telefonni cisla jim taky chceme dat. S tou helmou a jazyky je to fajn napad.
No, mně to zas až tak úžasný nepřijde. Asi bych nechtěla, aby si každý na kopci kdykoliv mohl přečíst, jaké je na mě telefonní číslo, jakými jazyky dítě mluví, případně jak se jmenuje. Kartička v kapse/náramek na ruku mi přijde jako lepší varianta.
Souhlasím s tím, že dobrý je mít elektronické i „papírové“ řešení. Pásek i kšandy.:-D
@Jeremi píše:
No, mně to zas až tak úžasný nepřijde. Asi bych nechtěla, aby si každý na kopci kdykoliv mohl přečíst, jaké je na mě telefonní číslo, jakými jazyky dítě mluví, případně jak se jmenuje. Kartička v kapse/náramek na ruku mi přijde jako lepší varianta.
Souhlasím s tím, že dobrý je mít elektronické i „papírové“ řešení. Pásek i kšandy.:-D
Nj, mne pak taky doslo, ze takto verejne to neni uplne ideal. Takze zvolime karticku do kapsy a asi ten AirTag.