Halloween v ČR

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 23.10.14 12:49
Halloween v ČR

Ahoj všichni :mavam:
Dnes jsem si všimla v letácích, že se prodávají kostýmy, tašky a košíčky na sladkosti na Halloween. K tomu i tematické sladkosti…
Opravdu se u nás někde v ČR chodí od domu k domu a sbírají se sladkosti? :nevim: Slaví se u vás někde tento svátek?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 12:55
@Anael píše:
Dnes jsem si všimla v letácích, že se prodávají kostýmy, tašky a košíčky na sladkosti na Halloween. K tomu i tematické sladkosti…
Opravdu se u nás někde v ČR chodí od domu k domu a sbírají se sladkosti? :nevim: Slaví se u vás někde tento svátek?

Ne u nas doma se nikdy neslavil a slavit nebude :pankac: jsem zastance když uz tak ceskych tradic a zvyku ale ne prejímaných např z Ameriky a ani nevim, ze by se nekde v jinym meste chodilo takhle :nevim: to, ze se dlabou dyne to jo to vidavam ale chozeni covece jsem ještě neslyšela od nikoho :roll:

Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 23.10.14 12:58

@JayLee
Dýně dlabeme taky, protože se mi to líbí, ale nevím nevím, co by řekli sousedi, kdybych tam poslala syna převlečeného za kostru pro čokoládu, jinak že jim hodí vajíčka na auto :nevim: :lol:

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 23.10.14 12:58

U nás se to také zavádět nebude :evil:
Stačí, když přetrpím dlabané dýně :roll:

kometa32
Extra třída :D 13148 příspěvků 23.10.14 12:59

Ne, neviděla. Ale v rámci šetření zavedu :jazyk: :mrgreen: :mrgreen:

Menora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 13:00

@Anael
Ne, to jsem nikde nezažila, ale slavení by mi nijak nevadilo. Je to prostě jen určitá tradice v předvečer svátku Všech Svatých. My jen jdeme zapálit svíčky na hrob, jinde do prožívají víc.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 23.10.14 13:01
@Anael píše:

u nás určitě ne, nikdy jsem nikoho neviděla.. jediné, co děláme, tak dlabem dýni.. ale to jen proto, že je to pěkné, baví to mladého.

Lucyen87
Kecalka 376 příspěvků 23.10.14 13:01

U nás se taky nechodí, ale výzdobu apod. doma máme, protože se mi to líbí a dýně apod. jsou pěkně barevné :)

puntice
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 23.10.14 13:01

Tak u nás se neslaví a nikdy jsem tedy neviděla nikde chodit děti koledovat, to je asi veskrze velikonoční zvyk. Maximálně se zdobí obydlí dýněmi a jablky, ale to se mi líbí - z čistě dekoračního hlediska to k období podzimu patří.

Ale na druhou stranu chápu lákavost tohoto zvyku, třeba mexické salva el muertos - je to také veselý svátek se sladkostmi a mystikou.

U nás jsou „jen“ dušičky, které chápeme my, jakožto dospělí, ale dětem to smrt nepřiblíží, je to pro ně pruda… takže chápu, že rodiče to chtějí dětem zpestřit a nic zlého na tom nevidím :)))) Beru to jako drakiádu :D

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 13:03
@Anael píše:
@JayLee
Dýně dlabeme taky, protože se mi to líbí, ale nevím nevím, co by řekli sousedi, kdybych tam poslala syna převlečeného za kostru pro čokoládu, jinak že jim hodí vajíčka na auto :nevim: :lol:
:lol: :potlesk: no taky bych koukala kdyby u nas někdo takhle zazvonil :think: :P no ono když s tim někdo jeden zacne, tak se mozna ostatní pridaji a stane se to pravidlem :think: :nevim:
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 23.10.14 13:03

Teď si vemte tu situaci, že na vás večer někdo zazvoní, otevřete a tam banda upírů :lol: :lol: :lol:

carola
Kelišová 7389 příspěvků 23.10.14 13:04
@Anael píše:

Můj syn 6 let neustále mluví o Halloweenu a jestli ho budeme slavit. V každém obchodě, jak vidí ty dýně, tak to chce koupit, neustále maluje dýně, už je máme na dveřích, v Německu jsem mu koupila kostým, je z něj úplně nadšený, z družiny přinesl vzkaz, že má mít 31.10 s sebou kostým, tak ho aspoň užije, doma si zapálíme svíčku za mou maminku, jeho babičku, kterou bohužel nikdy nepoznal a kdybych neměla doma tolik krámů, tak bych mu i jednu tu dýni koupila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 13:06
@Anael píše:

Tak u nás, mezi známýma a kamarády jsme to pojali jako maškarní party s dobrým jídlem, pitím a zábavou a scházíme se parta asi 20 lidí (včetně děcek), nikdo neví jakou kdo má masku (rok od roku lepší) a jsou i dobré trapasy - sousedé se navzájem nepoznávají :mrgreen:.
Letos to bude už počtvrté a moc se všichni těšíme.
Prosím o zachování anonymity - dík.

Menora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 13:06
@Anael píše:
Teď si vemte tu situaci, že na vás večer někdo zazvoní, otevřete a tam banda upírů :lol: :lol: :lol:

No co co, vyhrabu čokoládu a bonbóny a dám jim to do košíku :lol:

carola
Kelišová 7389 příspěvků 23.10.14 13:09
@Anonymní píše:
Tak u nás, mezi známýma a kamarády jsme to pojali jako maškarní party s dobrým jídlem, pitím a zábavou a scházíme se parta asi 20 lidí (včetně děcek), nikdo neví jakou kdo má masku (rok od roku lepší) a jsou i dobré trapasy - sousedé se navzájem nepoznávají :mrgreen:.
Letos to bude už počtvrté a moc se všichni těšíme.
Prosím o zachování anonymity - dík.

To je náhodou super. :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >