Hemeroidy v těhu

Anonymní
20.10.19 23:18

Hemeroidy v těhu

Holky prosím o pomoc. Jsem na začátku 36tt a bohužel zlobí mě hemeroidy 8o
Mažu si to masti zvenku, dávám i dovnitř. Koupila jsem si i gel z dubové kůry, ale pořád to bolí, štípe a stále mám ty bolavé boule venku :,(
Objevili se mi už v půlce těhotenství (většinou po průjmu) a zmizeli po namazání. Teď jsem ale měla řídci stolici a od tý doby tam jsou a auvej. Nedaří se mi jich zbavit.
Mám případně zajít k nějakému doktorovi? A jakému prosím? Ráda by jsem to vyřešila do porodu, nechci si vytlačit nadílku :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.10.19 23:25

No teď ti s tím nikdo nic neudělá, musíš až po porodu. Mne na to v těhotenství taky nic nepomahalo, bylo to peklo, ale pak se to spravilo samo.

• Citovat
  • Nahlásit
648
21.10.19 03:58

V těhotenství ti asi žádný větší zákrok neudělají, poradí ti mazat. Důrazná rada od mého doktora je mazat hlavně vevnitř asi na hloubku prstu, doporučil mi mast, co má na to nástavec. Popř. můžeš zkusit čípky, ale ty spíš při krvácení, jenom se v lékárně poptej, protože ne všechny masti se můžou v těhotenství. Od gynekoložky jsem měla léky na zpevnění žilní stěny, ale už si nevzpomenu na název. Dají se na to koupit v lékárně i doplňky stravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
21.10.19 08:36

Brala jsem detralex, mazala a stejne nic nepomohlo a bohuzel 1,5 roku po porodu jsou se mnou stale :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.19 10:12

Mně tedy Detralex pomohl. Napsala mi ho gynekoložka. I se mi na ten „poklad“ podívala. Měla jsem obří hemoroid, nešlo si nevšimnout. :oops: Teď preventivně po každé stolici sprchuju, a když cítím nějaké pnutí/náznak bolesti, tak hned mažu Hemostopem. Hemoroidy jsou tam pořád, ale menší a nebolí. U prvního porodu jsem si dost vytlačila konečník. Tomu se asi moc předejít nedá. Teď před druhým porodem jsem si koupila aspoň poporodní polštář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.19 18:37

Taky se mi v těhotenství hemoroidy objevily a dostala jsem na ně od doktora (gynekologa) prášky Detralex a mazala gelem z dubové kůry. Pomohlo mi to. Tak se poraď se svým gynekologem a uvidíš. Ty prášky jsou na předpis a v těhotenství bezpečný, takže za zkoušku nic nedáš. Cena sice nic moc, ale za tu úlevu to stojí, co si budeme povídat. Držím palce, ať máš brzy klid. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
27.10.19 18:38

Me na to zabira antistax.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
27.10.19 18:43
@warita píše:
Me na to zabira antistax.

a kde ho kupuješ? všude je dlouhodobě nedostupný :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
27.10.19 19:09
@stinga píše:
a kde ho kupuješ? všude je dlouhodobě nedostupný :nevim:

V nemecku ho maji, videla jsem ho v Italii. Da se koupit na Ebay. Je to z tech drahsich leku, ale opravdu mohu jenom doporucit.

Na hemeroidy zabira behem 3 dnu jako zazrak. Vseobecne na krecove zily. On to je vlastne lek na krecaky v nohach, ty hemeroidy ale poleci taky.

Me se v tehu delaji hemace kolem 16-17tt, nezabira mi na to absolutne zadna masticka ci jine placebo. Proste na tvrdo antistax je jedine, co to poleci. Na urychleni zatazeni je taky dobra kostka ledu v mikrotenovem sacku a prikladat tam, kde slunce nesviti. Damy prominou graficky popis. Led v kombinaci antistax vyleci hemeroid do nekolika dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
27.10.19 19:17

@warita aha, myslela jsem, že z ciziny, a je to lepší než Detralex neboli Mobivenal? já to nepotřebuji, ale mamka, že bych jí to teda koupila z toho Ebay

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
27.10.19 19:30
@stinga píše:
@warita aha, myslela jsem, že z ciziny, a je to lepší než Detralex neboli Mobivenal? já to nepotřebuji, ale mamka, že bych jí to teda koupila z toho Ebay

Takto, se detralexem nemam zkusenosti. Co ale vim je, ze je na predpis a nesmi se uzivat dele nez 10 dnu.

Ucinna latka detralexu bude podobna jako v Antistaxu, jedna se o flavonoidy. Antistax obsahuje vytazek z listu vinne revy, je to prirodni latka. V pribalovem letaku u Antistaxu je omezeni na 3 mesice tusim, ale kdyz jsem o tom jednou mluvila s doktorem, tak rikal, ze tohle omezeni muzu s klidnou dusi ignorovat, lek se da uzivat dlouhodobe. Ja to teda nikdy nedelala, pouzivam do vymizeni potizi.

Zkratka a dobre vyhody antistaxu jsou, ze to neni na predpis a neni tam casove omezeni jak dlouho se smi uzivat. Nevyhoda je ta vyssi cena a fakt, ze se to neda tak lehce sehnat.

Mimochodem, pokud clovek trpi na krecaky, tak by nemel pouzivat ginkobu. Ginkoba ma totiz opacny ucinek, rozsiruje zily (tim lepe zasobuje mozek krvi, zlepsuje pamet, etc etc)… jako neprijemny vedlejsi efekt pro cloveka se zilni nedostatecnosti je pak rozsireny krecak a nasledny zanet. :mrgreen: Mluvim ze zkusenosti bohuzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
27.10.19 19:38

@warita díky za info, no to s tou ginkobou je zajímavé, je to logické, ale nikdy mě tato souvislost nenapadla, že je to vlastně protichůdné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
28.10.19 06:52

Před cca dvěma týdny jsem zakládala podobnou diskuzi. Já tedy jsem byla v 28tt teprve, utrpení fakt hrozný, spát jsem nemohla, o chůzu nebo sezení ani nebud mluvit. Měla jsem je jednou už před těhu, a to mi pomohla dubová kůra v kombinaci s čípkama. Teď nepomáhalo nic, takže k doktorce. Kombinovala jsem mast (Proctoglyvenol), čípky a Detralex (btw. omezení na 10 dní tam není, jak zaznělo někde výše, na křečové žíly ho berou ženský třeba od 2.trim. až do šestinedělí. Nic není ani v příbalovém letáku, doktorky jsem se ptala taky). Nicméně nečekej zázraky a teď před porodem to už asi budeš muset doklepat a zakročit po porodu… :oops: Mě tahle kombinace zabrala, ale mám je pořád, jen už to tak šílené nebolí, jen na WC, to je pořád dost hrozný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
28.10.19 07:08

Pro mě byla zcela zásadní hygiena, tj. po každém vyprázdnění umýt vlažnou vodou. Používám pořád, i kdyz problémy ustoupily. Plus masticka. Ale je to jen dílčí věc, pokud jsou větší problémy, tak holky tady maji víc zkušenosti. :wink: Jsem teď 36tt a uz pomalu stíhám metr, konec tehu je prostě náročný. :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
1785
28.10.19 07:13
@lebambule píše:
Pro mě byla zcela zásadní hygiena, tj. po každém vyprázdnění umýt vlažnou vodou. Používám pořád, i kdyz problémy ustoupily. Plus masticka. Ale je to jen dílčí věc, pokud jsou větší problémy, tak holky tady maji víc zkušenosti. :wink: Jsem teď 36tt a uz pomalu stíhám metr, konec tehu je prostě náročný. :wink:

Jojo, sprcha po WC je důležitá. :palec: Já jsem se v tom nejhorším začátku sprchovala i po „malé“… měla jsem homeoffice, tak to šlo. V práci se nedá, ale někdě jsem četla, že existují ubrousky vlhčené, určené přímo na tento typ potíží. Ty jsem teda nezkoušela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat