Hexa a nežádoucí účinky

119
23.10.19 17:49

Hexa a nežádoucí účinky

Zdravím. Jaké máte zkušenosti s očkováním hexavakcinou a pripadnymi nežádoucimi účinky? V kolika jste zacali očkovat? Zastavte názor, čím později, tím lépe?
Můj názor je takový, že začít až v prvním roce, ale bohužel se s manzelem neshodnu, takže nás příští měsíc (v sedmi měsícich) čeká první dávka. Hrozně se bojím, jak dcera bude reagovat. Naneštěstí mám kolem sebe hodně kamarádek, jejichž děti po hexe měly poruchy spánku, následně problémy s kojením, enfi.plac, záškuby v těle, změny chování, přestaly se přetáčet atd… :( Mám teda i známé, kde děti byly bez reakci, ale děsí mě to i tak.
Očkovat necháme, ale mně to přijde ještě brzy…doktorka nás straší s černým kašlem. Čekám i negativní odpovědi, ale jsem i na to připravena. Přeci jen jsem na diskuzním fóru, tak povídejte názory…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1912
23.10.19 17:53

Mám skoro patnáctiměsíční dcerku, má za sebou očkování povinné i nepovinné, myslím, že jsme začali očkovat od 9.týdne, je úplně zdravá, doma litá jako drak, už má za sebou i dvě dávky bexsera a je úplně v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
23.10.19 17:54
@Zoe1 píše:
Mám skoro patnáctiměsíční dcerku, má za sebou očkování povinné i nepovinné, myslím, že jsme začali očkovat od 9.týdne, je úplně zdravá, doma litá jako drak, už má za sebou i dvě dávky bexsera a je úplně v pohodě

To je dobře!!! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9208
23.10.19 17:58

Očkovala jsem obě děti dle schématu, tzn někdy po těch 9 týdnech tuším? A obě dvě děti byly bez reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
23.10.19 18:00

Taky bez reakce od 3 měsíců… minuly týden byl v 15M na první MMR a zatím taky nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
23.10.19 18:01

My jdeme zitra na prvni hexu, male je 18 mesicu. chtela jsem ji nechat ockovat v roce, ale mela ekzem, ma velice citlive trávení, a dost proziva rust zubu, ktere ji rostou skoro nepretrzite, takze porad nejake opruzeniny a prujmy atd. Puvodne jsme si mysleli, ze je to alergie na kde co, proto jsme odkladali takhle dlouho. Taky se bojim, ale snazim se myslet pozitivne, ze ted uz je docela velka, a zvladne to.
v mem okoli zavazne NU po hexe nebyly.vim jen, ze kamaradovo synovi se rozjela alergie na lepek, mleko, soju, vejce, celer, atd., ale to si myslim, ze bylo spis po MMR.
jinak pokud je maly zdravy, tak to zvladne :hug:

Příspěvek upraven 23.10.19 v 18:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12866
23.10.19 18:01

Syn ji dostal v desíti týdnech a je taky bez reakce. Teď je mu devět měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
23.10.19 18:09

Ahoj,

u nas chtel odklad manzel, nacetl si hromadu strachu nahanejiciho materialu. Ja chtela normalne ockovat, jak pediatr rekne, ale pod natlakem manzela jsem to teda odlozila a trnula, aby mala nechytla pertusi. Na 5m manzel naraz zmenil nazor, ze zase cetl jine zdroje, ktere prokazaly, ze ockovani neni nebezpecne a je to mytus, takze na skoro 6m huraaaaa na prvni hexu. No mela jsem z toho trochu strach. Zbytecne.

Jedina reakce byla otok na noze v miste vpichu, ktery mi bylo receno je normalni a mel by do druheho dne zmizet. Tak se i stalo. Dale asi 3 dny trosku hur spala a tim to i skoncilo.

U dalsi hexy byla ta reakce vice mene stejna. Otok uz nedostala, za to spala o neco hure o par dnu dele. Nicmene to nebyla zadna divocina. O treti davce ani nevedela, ze ji dostala.

My ockovali 2+1. Posledni davku dostala nekdy na 13m tusim. Nejak tak.

Vyrazne vice jsem se bala MMR. Cetla jsem ruzne o vysokych horeckach, ziva vakcina, toto tamto. S velmi sevrenyma pulkama jsme nechali naockovat na 2 letech a 4m. Hele, kdybych nevedela, ze byla ockovana, nepoznala bych absolutne NIC.

Co se tyka toho odkladu. Ano, zastavam nazor, ze na 3m je brzo. Tech 5-6m mi prislo akorat. A taky, ty ockovaci latky jsou dimenzovane na male miminko. Protoze imunitni system tak maleho miminka jeste moc nereaguje, dostane miminko konskou davku te vakciny na zmobolizovani imunitni reakce. Cim je ale starsi dite, tim vetsi odezva na takovou palku a muze se paradoxne stat, ze reakce bude silnejsi, nez kdybys nechala naockovat drive.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
23.10.19 18:15

Já si to moc nepamatuju, ptz očkování beru jak přijde, ale co si vzpomínám, tak většinou měl malej akorát teplotu. Tedy tehdy, kdyz me mudr informovala, ze ji může mít. Jinak nikdy nic :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5838
23.10.19 18:15

Prvni ockovani v 9 tydnech bez reakce jen mozna vic spala. Druha kolem 5. Mesice a v noci 38.1 dalsi den dobry. Treti ockovani zase v noci 38.1 a pak jeste pres den zvysena. To bylo v roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
23.10.19 18:21

@kazetkakiki Ahoj,nechala sem malou očkovat tak jak se má a plus synflorix a žádné vedlejší účinky nemá. Teď jí bude rok a čeká nás třetí dávka. Být tebou, vůbec bych se nebála. A jak píšeš že měli poruchy spánku a problémy s kojením tak tomu moc nevěřím. U dětí se spánek mění každou chvilku a že by to narušilo kojení slyším poprvé. A co mám kolem sebe kamarádky tak si taky na vakcínu nestěžovali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10127
23.10.19 18:25

Já mám obě děti očkované od začátku podle očkovacího kalendáře (i s rotaviry, Pneumokoky a Meningokokem C). Jediná reakce byla trochu zvýšená teplota a průjem po očkování proti rotavirům, ale nic šíleného. Dceři jsou 3,5 měsíce, už je očkovaná hexou, pneumokoky a rotaviry. Měla jen lehce zvýšenou teplotu (37, 2 po odečtu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
23.10.19 18:26
@Simonkaa01 píše:
@kazetkakiki Ahoj,nechala sem malou očkovat tak jak se má a plus synflorix a žádné vedlejší účinky nemá. Teď jí bude rok a čeká nás třetí dávka. Být tebou, vůbec bych se nebála. A jak píšeš že měli poruchy spánku a problémy s kojením tak tomu moc nevěřím. U dětí se spánek mění každou chvilku a že by to narušilo kojení slyším poprvé. A co mám kolem sebe kamarádky tak si taky na vakcínu nestěžovali

Tak to je dobře :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75072
23.10.19 18:28

U nas mely obe deti horecku cca 1 den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3221
23.10.19 18:29

Ty už jsi tu totožnou diskusi měla ne? Očkovala jsem podle plánu, takže nějak ve 2 nebo 3 měsících? Ani nevim. Měsíc na to dostal nepovinné pneumokoky a ve 14m mmr. Po hexe den dva trochu dýl odpoledne spal (místo 30 min třeba hodinu). Po mmr neměl ani zvýšenou teplotu ani mu neupadla noha. Kámošky okolo mě taky bez extra reakci, max zvýšená teplota a to je cca 15 děti do 4 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat