hladina hCG

23
8.4.04 09:34

hladina hCG

Poraďte prosím! Jsem čerstvě těhotná, ale přepadají mě nějaké pochybnosti. První pozitivní test z moči mi vyšel 31DC a 33DC jsem se vydala k doktorovi na krevní testy, výsledek byl 130 jednotek hCG a za týden se má test opakovat. Prý je hodnota moc nízká. Pořád o tom přemýšlím a nevím, jestli se mám bát nebo jestli je taková hodnota v tomto stadiu těhotenství normální. Můžete mi prosím napsat, jak to bylo u vás? Díky.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

880
8.4.04 10:04

Já sama jsem na náběrech nebyla,ale podle chytejch tabulek do kterých zrovna koukám se píše:Od PM 28 dní(4t) by hodnota měla být 3-426 mlU/ml.Od PM 35 dní(5t) by hodnota měla být 18-7,340 mlU/ml
Důležité je aby hodnota stoupala.A taky mám pocit že vysoká hodnota může znamenat buď vícečetné těhotenství,nebo mimoděložní.Doufám že to nepletu
Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
8.4.04 10:23

Janulenko, neboj. :D
On se mimísek mohl uhnízdit až ke konci cyklu, takže je tam jen krátce a nestačilo se ještě vytvořit tak moc hormonů. Navíc, jak už psala Binky, do tabulek se krásně vejdeš. Za týden na tom budeš určitě líp. :P :P :P
Dáša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.4.04 11:06

jahulenko,

ja mela v 27dc hcg 114. jenze poceti bylo presne v pulce cyklu 13/14dc. mozna ze si otehotnela az kolem 20dc, pak je ta hodnota uplne v poradku. hlavne je jak uz holky psali aby se hodnota kazdym dnem znasobovala. doktori totiz predpokladaj ze poceto bylo v polovine cyklu, samozrejme ze to plati ani ne na 50% zen. tak bud v klidu. :D
danka

• Nahlásit
  • Citovat
2793
8.4.04 12:21

Ahoj Janulenko!
Já měla ve 38.dni cyklu hodnotu hCG 100j.,prý to odpovídalo dvěma týdnům těhotenství(a taky to tak bylo).V jiných chytrých knížkách píšou,že je to hraniční hodnota,což je podle mě blbina,tenhle hormon je v těle pouze v době těhotenství(a ještě u jednoho velmi vzácného nádoru),takže je evidentní,že těhotná jsi.
Hlavně se nenervuj,určitě bude všechno v pořádku.
Zdraví Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
8.4.04 13:54

Ahoj holciny, to se na hladinu hcg ptate nebo vam ji pani doktorka/doktor rika sama? Ja jsem ted v 9tt, na odberech jsem uz byla a za par tydnu jdu zase na kontrolu, tak jen abych vedela, co mam cekat. Mejte se krasne a uzijte si prodlouzeny vikend. Evcza :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
8.4.04 19:45

Holky, moc děkuju za uklidnění. Asi zbytečně plašim, ale čekala jsem na těhotenství dost dlouho, tak jsem z toho všeho trochu nesvá. Ještě jednou díky, moc mi to pomohlo.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jana333
13.1.12 17:51

ahoj holky, chtela jsem se zeptat dnes jsem byla u doktora a ten i rekl ze nevi jestli se jedna o casne tehotensdtvi anebo o mimodelnozni…posledni menses jsem mela 14.prosince, tehot.testy slabe pozitivni a hcg 526, myslite si ze by se mohlo jednat o mimodelozni? :(

• Nahlásit
  • Citovat
Elizabeth.cz
14.1.12 22:47
Jana333 píše:
ahoj holky, chtela jsem se zeptat dnes jsem byla u doktora a ten i rekl ze nevi jestli se jedna o casne tehotensdtvi anebo o mimodelnozni…posledni menses jsem mela 14.prosince, tehot.testy slabe pozitivni a hcg 526, myslite si ze by se mohlo jednat o mimodelozni? :(

Já jsem měla mimoděložní těhotenství - ze začátku to vypadalo přesně jak má … i hodnoty hcg rostly jak měli … ale když pak nemohli doktoři na UTZ najít gestační váček (ani o týden déle) poslali mě do nemocnice. A i kdyby to bylo mimoděložní, tak se neboj. Udělali mi laparoskopii (nic mi nebrali) a za měsíc a půl jsem opět otěhotněla a teď jsem v 17+6 a vše je ok. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.1.12 15:24

Ahoj holky,
nevim, jestli sem někdo ještě chodí, ale ráda bych se zeptala…poslední MS jsem měla v září 11, páč jsem musela podstoupit hormonální léčbu endometriózy a než jsem začala znovu MS, tak jsem toto pondělí (23.1.1) objevila //. V úterý mi doktor vzal krev, HCG 135 na UTZ ještě nic nebylo kromě hodně vysoké děložní sliznice. Samozřejmě ještě zmínil možnost mimoděložního, že se prostě uvidí, ale ať si zatím užívám těhotenství (což mi s pocitem toho mimoděložního prostě nejde). Dnes 26. jsem měla HCG 490 a sestra mi jen do telefonu řekla, ať se ještě moc neraduju a v úterý na kontrolu k dr. Mě to ale nepřijde ani přehnaně pomalý ani přehnaně rychlý nárůst…nebo jo? Doktoři mi nedávali moc šance, že to bude nejspíš přes IVF, tak se mi ani v takový zázrak nechce věřit. Břicho mě občas bolí jako při MS, občas mě píchá na obou stranách, ale na pravé víc. Měla některá podobnou zkušenost a povedlo se?
Předem děkuju za odpověď, anonymně zatím píšu hlavně proto, že nechci nic zakřiknout. Tak mě prosím omluvte.
Krásný víkend! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama