5letý syn stále neumí barvy, nepamatuje si kamarády ze školky

Anonymní
23.3.16 21:59

hloupe dite?

Dobry vecer, mam syna, kterymu bude za chvilku 5let. A stále neumi barvy. Procvicujeme si je každý den, mame ruzne hry, ukazujeme si co ma jakou barvu atd..Třeba dneska nam padla na kostce 10× modra barva, pokazdy jsme si ukazali ruzne modre predmety a když padla modra po 11ty, rekl, ze je to cervena :zed: :zed: Nebo po 2 letech ve skolce nevi, jak se jmenuje jeho spoluzak. Zasadne oslovuje deti chlapecku nebo holcicko, protoze si jmena nepamatuje. Vcera jedl hroznove vino a když si pro něco odbehl, rika nam,,nesnezte mi tu malinu''.Ja uz občas nemuzu. Vsichni kolem mají genialni deti a to nase nic neumi. Neumi napočítat ani do deseti, nepamatuje si dny v tydnu ani rocni obdobi jak jdou za sebou..proste nic :,( :,( Co mam delat proto, aby mel lepsi pamet? Poradte, prosim.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8054
23.3.16 22:02
@Anonymní píše:
Dobry vecer, mam syna, kterymu bude za chvilku 5let. A stále neumi barvy. Procvicujeme si je každý den, mame ruzne hry, ukazujeme si co ma jakou barvu atd..Třeba dneska nam padla na kostce 10× modra barva, pokazdy jsme si ukazali ruzne modre predmety a když padla modra po 11ty, rekl, ze je to cervena :zed: :zed: Nebo po 2 letech ve skolce nevi, jak se jmenuje jeho spoluzak. Zasadne oslovuje deti chlapecku nebo holcicko, protoze si jmena nepamatuje. Vcera jedl hroznove vino a když si pro něco odbehl, rika nam,,nesnezte mi tu malinu''.Ja uz občas nemuzu. Vsichni kolem mají genialni deti a to nase nic neumi. Neumi napočítat ani do deseti, nepamatuje si dny v tydnu ani rocni obdobi jak jdou za sebou..proste nic :,( :,( Co mam delat proto, aby mel lepsi pamet? Poradte, prosim.

A je naopak něco, v čem vyniká?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1719
23.3.16 22:04

Určitě hloupé dítě nemáš, jenom ho dané věci nezajímají. Co ho baví? Auta vláčky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8054
23.3.16 22:07

Nebo zkus prozatím rozlišení popisné…sluníčková, nebíčková, travičková, jahůdková, pomerančová, snížková, blátová

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.16 22:08

Bavi ho lego,vlaky.Knizky.Ale nevynika v nicem.Ale on nemusi vynikat, stacilo by aby byl proste normalni.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.16 22:08

Ahoj. Trochu mi to připomíná nevlastního syna. Taky říkal kluk, holka, neoslovoval jménem. Než se něco naučit, tak to 10× zapoměl. Má/měl vývojovou dysfázii a špatnou krátkodobou paměť. Teď je druhák a je to lepší.
S těma barvama mě napadlo, jestli není barvoslepý? Co na to říkají ve školce?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.16 22:09

@pannda To jsme taky zkouseli-ukaze na citron a rekne-ten pomeranc ma modrou barvu :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.16 22:10
@Anonymní píše:

Nechci strašit ale synovec byl to samé. V první třídě měl velké problémy, tak byli v poradně a verdikt je IQ90, vzdělatelný s obtížemi. Je ve speciální třídě s dětmi velkým počtem DIS a hrozně moc mu to pomohlo. Na vysokou nepůjde, ale bude samostatný. Holt každý bohužel génius být nemůže.

• Citovat
  • Nahlásit
13073
23.3.16 22:11

Mě tak napadlo, že někteří chlapi jsou i v dospělosti ignoranti na barvy, jména a další věci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34520
23.3.16 22:14
@Anonymní píše:
Nechci strašit ale synovec byl to samé. V první třídě měl velké problémy, tak byli v poradně a verdikt je IQ90, vzdělatelný s obtížemi. Je ve speciální třídě s dětmi velkým počtem DIS a hrozně moc mu to pomohlo. Na vysokou nepůjde, ale bude samostatný. Holt každý bohužel génius být nemůže.

IQ 90 je na hranici průměru… To není žádné drama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
23.3.16 22:15

Za prve bych neplasila. Nas malej byl taky natvrdlik, je pravda, ze v peti uz asi vsechno znal, ale ve 4 jeste vubec nemluvil ;). Za druhe, mozna bych si vyzadala nejaka vysetreni, protoze se muze opravdu jednat o dysfazii a je lepsi to resit ted, nez pred nastupem do skoly..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
23.3.16 22:15
@Anonymní píše:

Konzultovala jsi to někdy s doktorkou? Neříkám že každý musí být genius, ale tohle je u petiletého docela divný :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69403
23.3.16 22:17

Na očnim jsi s nim byla? Znamym zjistili v 5 letech, ze ma pres 6 dioptrii. A slysi dobre? Zacala bych timto smerem. A resila to s pediatrem.

Příspěvek upraven 23.03.16 v 22:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6310
23.3.16 22:18

Ale to nevylučuje, že by mohl být v budoucnu prezidentem, IQ 90 měl Ronald Regan. IQ sice podprůměr ale s lidmi to uměl..
Tak mě napadá, zakladatelko, a jak je na tom jinak - vztahy s dětma, jak komunikuje..

@Anonymní píše:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
23.3.16 22:18

Taky mě napadlo, jestli třeba není barvoslepý :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu