,,hodná,, babička

327
12.4.06 09:36

,,hodná,, babička

Ahojky, musím se s vámi podělit o včerejší příhodu. Na úvod, mám dceru z prvního manželství a teď mám chlapečka s mužem,který má také už dceru. Včera mi má dcerka Petruška (11 let) hlídala malého, s tím,že jej vezla k rádoby tchýni a po kroužku jej zase vyzvedávala. Když pro něj přišla bába (promiňte mi to oslovení,ale nic jiného si nezaslouží), tak jí jej předávala s tím,že malému řekla:,, hele přišla si pro tebe NEVLASTNÍ ségra,,. Řekla jí to před její kamarádkou. Pak mi to doma Petruška řekla a byla z toho dost vedle. Tak jsem jí vysvětlila,, tedy pojem vlastní a nevlastní a jak jsem byla vytočená, zavolala jsem ,,milým,, prarodičům, řekla jsem ,že je to sprosté, že mě nikdy nenapadlo chlapovo dceři a to jí je 15 vykládat, že není Míšovo vlastní sestra. Ale že to tedy mohu udělat. Vysvětlila jsem pojem vlastní a nevlastní a dodala,že jestli se to bude ještě jednou opakovat, nebude tam k nim prostě Michal chodit. Ještě v noci jsem nespala,jak jsem z toho byla vedle. Co by jste dělali vy? Já bych jim nejraděj nakopala zadek. Jsem tak hrozně naštvaná a chlap k tomu vůbec nic neřekl. No děs. tak jestli vás něco napadne tak písněne, ahojky věrka :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

880
12.4.06 09:55

Páni,to je ale milá dáma.Taky mám trable s tchýní.Vytočená bych byla taky do ruda.A ještě jednou že manžel nic neudělal.Souhlasím s tebou,že kdyby se to mělo opakovat tak mají útrum.
Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.4.06 09:55

To je pěkná hnusárna. To by klíďopíďo byla schopná říct jí „jde si pro tebe nevlastní táta?“ Byla tohle schopná říct o svém synovi a jí? Já nevím, ožná jenom tchýně neměla svůj den, ale trocha ohleduplnosti by jí neuškodila. Zřejmě tak naznačuje že děti dělí na svoje a cizí. Měla by si to vyříkat s tebou a ne s tvojí dcerou. A navíc, jsou to vlastní sourozenci, jsou přece oba tvoji, to jenom ona je její nevlastní babička!!!
Nepřihlášená Radina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.4.06 11:19

Tchýně prostě „dělala ostentativně jasno“ před svou kamarádkou, aby dobře vypadala (že „tahle holka není její vlasní vnouče“). No tak teď vypadá před kamarádkou skvěle, ale neuvědomuje si ty důsledky v dětech. Asi se neumí do dětí vcítit, nebo je bere jako podřadné až po sobě a jiných dospělých, k rovnoprávnému se přece takto nechová.

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
410
12.4.06 11:23

baba jedna nedobrá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.4.06 11:28

ještě dodám, že u mé tchýně se vyjevuje snaha vypadat před lidmi dobře zase tak, že nutí naše děcka, aby zdravily její známé lidi, které děti ovšem nikdy v životě neviděly :-)

Ony to asi nemyslejí zle ty babičky, jen jsou poněkud egocentrické

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
2343
12.4.06 11:33

Ahoj Věrko,
to jsi dobře udělala, že jsi jí hned zavolala! Je to asi pořádná ježibaba, když tohle řekne 11 leté holčině. A na manžela bych byla asi pořádně naštvaná. I když je její nevlastní otec, zastat by se jí měl, byť před vlastní vlastní matkou!
Přeju pevné nervy a nedej se!
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
12.4.06 11:58

Anonymní Petro,
mně to přijde normální (a taky jsem tak byla vychovaná ), aby dítě pozdravilo člověka, i když jej nezná, ale kterého zná dospělý a např. ho venku potkají, pozdraví se a dají se do řeči.

Je to přece slušnost, stejně jako neskákat dospělým do řeči atd atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
12.4.06 12:01

Tak nevlastní jsou snad jen ty dvě holky ne?Porotže nemají biologicky společného žádného rodiče.A ani v tom případě bych to neříkala. Od té tchýně mi to vyznělo dost jedovatě :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
12.4.06 12:45

Prominte ze Vam sem do toho skacu ale Ashley tady nakouskla vec: jak to tedy je stou vlasni a nevlastni :?: Takze holky sou nevlastni sestry ale obe maji vlastniho brachu :?: Dik za vysvetleni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
12.4.06 12:53

Já bych řekla že to tak je, ten bráška je snad vlastní když má společnou mámu (z druhé strany tátu) Tchýně se taky podruhé vdala a snovým manžele má dvě holky a v životě by mě nenapadlo brát je jako manžovi nevlastní sestry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2483
12.4.06 12:56

VEVERKO - musim ti rict, za ja bych udelala taky bordel!!! Nekdy proste nepochopim premysleni lidi, ja teda osobne mam taky s tchyni problemy, dela mi hodne naschvaly a nekdy mam proste pocit, ze by bylo pro nas i naseho syna lepsi se s ni proste neschazet, ale je to tezky, malej ji i tchana hrozne zboznuje a i ted co uz na nas nemaji tolik casu a energie to nese dost tezko :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
12.4.06 13:00

Nechci do toho rejpat, ale „vlastní“ je dokonce víc dcera pisatelky než dcera jejího manžela. Ale to píšu jen pro vysvětlení, protože osobně si myslím, že rozdělovat děti na vlastní a nevlastní, je naprostý nesmysl, pokud si celá rodina v pohodě rozumí. Tchyně je baba jedová a určitě jsi udělala dobře, žes jí to řekla. Víc bych ale byla naštvaná na manžu, že s tím nic neudělal.
Zdravení - tak to trochu nesouhlasím. Pokud jsou děti se svým příbuzným a potkají někoho známého od příbuzných a samy ho neznají, tak je slušnost pozdravit. My jsme tak alespoň byli vychováváni a pusa nám neupadla. Můj názor zní, že to je prostě slušnost.

Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
12.4.06 13:04

Holky, nevím, ale nám bylo řečeno, že pokud mají děti společnou matku, jsou vlastní (bez ohledu na otce) a pokud mají společného otce, ale ne matku, tak jsou nevlastní… :roll: Ale i tak si myslím, že je to jedno, a ta baba je zlá, když něco takového řekne malé holčičce :evil: Udělala jsi dobře, žes hájila své dítě :wink: Držím ti palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
12.4.06 13:25

No to je „baba“! :evil: Chudák holčička!Já bych to taky nenechala být, mám zkušenost,že jak moc dlouho mlčím, tak je to pak jenom horší.
A brácha je její vlastní!Mají stejnou mámu, tak o co jde…a i kdyby neměli, přece i adoptované dítě je naše, když chceme,ne?Je to o lidech, ne o DNA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama