Hodnota AMH 0,39

2
31.10.19 09:33

Hodnota AMH 0,39

Dobrý den, dozvěděla jsem se, že mám velice nízkou zásobu vajíček, testy AMH vyšly 0,39. Je mi 34 let, mám problémy se štítnou žlázou, beru vitamin B12 na nadměrnou srážlivost krve (Leiden). Pan doktor mi tvrdil, že social freezing, zamrazení vajíček, stojí pár stovek, což dle informací, které jsem zjistila, je zcela jinak. :) Někdo tvrdí 20.000, jinde zase až 47.000, asi je to také klinika od kliniky. Chci se zeptat, jestli s tím máte zkušenosti (hlavně s cenou). Jsem z toho docela vyklepaná, ale slyšela jsem a četla, že ženy měly i nižší hodnotu a podařilo se jim otěhotnět přirozenou cestou. :) Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1600
31.10.19 10:03

Ahoj, ceny se různí od car (několik set je utopie). S Tvou výši AMH bych začala situaci řešit co nejdříve. Rozhodně se nemůžeš spoléhat, že počet vajíček k mražení bude nějaký závratný. Navíc vajíčko, nerovná se zralé vajíčko, oplodněné vajíčko atd. Často to bývá tak, že např. z deseti odebraných vajíček (což je ještě super výsledek), je šest zralých, z těch se tři oplodní, ale třeba jen jedno se dožije pátého dne, kdy bývá transfer. Nechci Tě strašit, ale mluví že mě zkušenosti. Ať Ti vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
31.10.19 10:04

Ahoj, já jsem měla vloni začátkem listopadu SP (po KET). Nechala jsem si tedy změřit amh, to bylo 0,34 a v polovině prosince jsem zjistila, že jsem těhotná- po SP jsem už neměla MS. V létě se mi narodila holčička. Takže otěhotnět lze i s takovou hodnotou co máš Ty. Docházím na endokrinologii, léky neberu, ale sledují mě, šťítnou žlázu mám hraniční (zvýšená funkce), stačí mi užívat jód. Z prvního ivf mám chlapečka, u nás byl spíš problém se spermiema (1% použitelných). Ale jak píšu výše, otěhotněla jsem i s takovýma hodnotama. V září mi bylo 41.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19005
31.10.19 10:15

Já jsem otěhotněla s podstatně menším amh, ale bylo to už druhé těhotenství a velký zázrak. Rozhodně platí, že drtivá většina žen přirozeně neotěhotní. Ve tvém případě bych zamražení vajíček řešila. Počítej 20-30tisíc, pokud někdo platil více, tak to bylo kvůli procedurám s oplodněním. Předpokládám, že jsi sama bez partnera, jinak by jsi řešila klasické IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
31.10.19 10:17

@Rainbow88 Kamarádka má hodnotu AMH 0,31 a doktoři jí řekli že možnost těhotenství je pod 5% při IVF. Jí tuhle hodnotu měřili až potom co se jim povedlo po stimulaci odebrat jen 2 vajíčka velmi nízké kvality. A to jí bude letos 30. Teď se už jenom musí smířit s tím že její holčička bude jedináček. Takže ve 34 bych neuvažovala mražení vajíček ale možnost mít dítě při nejbližší vhodné příležitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 14:41

Bohuzel vajicka lze mrazit hure nez embrya. A mrazit nekvalitni vajicka… :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.20 10:28

Dobrý den, také toto musím řešit.
Nemáte prosím tip na reprodukční kliniku, kde dělají social freezing neboli mrazení vajíček? Prý už to dělají šetrnější metodou. Vím, že to neznamená, že vajíčka budou oplodněna, ale stejně tak dobrá hodnota AMH neznamená, že žena bez problému počne a porodí zdravé dítě. Je to prostě jediná věc, kterou nyní mohu udělat :)
Prosím o zachování anonymity, citlivé téma.

• Citovat
  • Nahlásit
22265
19.5.20 11:26

@Rainbow88 cenu neznám.

Ale jsem z těch, co otěhotněly s AMH 0,3 přirozeně v 43 letech :mrgreen: na jeden sex v měsíci.

koukám,,, příspěvek můj již mimo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
12.12.20 23:23

@Liška2014
A prosím, prosím, dopadlo to dobře? Jestli nevadí, že se ptám? Jsem totiž v podobné situaci vzhledem k věku (41), ale AMH mám vyšší (před půl rokem 2, 42).
Hlavně je pro mě cenná každá zkušenost v tomhle věku… :andel: :andel: :andel:
Díky moc!!! :) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat